00:45:40

2.7 km

16:55 p/km (3.55 km/h)

FINA Masters VB, nyíltvíz.

mikor megtudtam mennyi a nevezési díj, nem sok kedvem volt indulni, de aztán tesóméktól ezt kaptam 30. szülinapomra, így egyértelmű volt hogy nem hagyom ki. ez mondjuk a tervezett nyaralásunkat is érintette, hamarabb haza kellett jönni, és hát emiatt a felkészülés sem volt ideális. mondjuk egész júliusban gyatra edzésmunkát végeztem, így sok jót nem vártam a versenytől, de azért jót akartam úszni és a múlt csütörtöki edzés alapján láttam is rá esélyt. nekünk végül az időjárás miatt csökkentették a távot 2x1200 m-es körre, de szerintem pénteken sokkal nagyobb hullámok voltak...

a verseny: rajt után nagyon hamar szétszakadt a mezőny, csak 32en voltunk egy csoportban, így a lábvíz is esélytelennek tűnt, így is lett, szóval végig egyedül. az első bója felé közeledve kezdtek egyre nagyobbak lenni a hullámok, ráadásul balról jöttek, így nekem nem volt jó levegővétel szempontjából. aztán fordulva meg szemből, de kb 200m után hamar lecsillapodtak, így innen a kört jól be lehetett fejezni. a második kör elején megpillantottam egy rózsaszín sapkás srácot, és sikerült közelednem hozzá a távoli bójáig, reméltem innen akkor lesz társam, de utána meg ismán otthagyott, nem is értettem. a célegyenesben aztán próbáltam picit hajrázni is, és pár levegőt vettem jobbra is, hogy láthassam a "szurkolótáboromat", de aztán hamar visszaváltottam. végül 45:40es idővel 42. helyen jöttem be a 64 induló között, ez még pont nem az utolsó harmad :) a táv viszont szinte biztos, hogy több volt 2,4-nél, az eleje 32-33 percet úszott, ha ők 12 perces ezreket tudnak, akkor 2700-2800 körül lehetett a valós táv. érzésre lendületes, egyenletes úszás volt, és most éreztem is, hogy van még egy fokozat, tudok majd gyorsítani, csak a hajrában abban nagyon hamar elfáradtam, így nem jött össze. azt túlzás lenne állítani, hogy elégedett vagyok, de ebben most ennyi volt.

00:45:40 2.7 16:55 3.55 0 0 0