ORBEA ORCA 20 km Bringázás 2012-05-01-n 12:00-kor

38

39

40

Mórahalmi kritérium.

Évről évre járunk ide,jó kis verseny,leginkább a heyli Szegedi kerékpárosok indulnak,a legnagyobb létszám mellettük tőlünk,és a másik Szekszárdi csapattól szokott versenyezni kicsiktől a vén.....:-)

Romániából,Temesvárról jöttek még páran,és néhány Pesti leginkább utánpótlás versenyző.

A tavalyihoz képest szuper idő volt,tán talán mnég túlzottan is...

Bár inkább,mint tavaly amikor végig esett az eső.

A serdülőkkel,ifikkel,nőkkel mentünk együtt egy mezőnyben.

A rajt után rögtön ing-gatya,a lekes ifik bekezdtek rendesen...

Az első kanyar után befújt a pofaszél,és a mezőny szétszakadozott,én a 7-8.helyen voltam,de már 3-4 ifi kezdett eltávolodni.Fellószoltam rájuk,nem lehetett tudni,meddig nyomják keményen,nem lehetett várni.Ahogy felértem kicsit elfogyott náluk a kraft,visszavettek,és 2-3 ember még felért.

Aztán mindjárt megint le is szakadt,mert jött az első körbeli hajrá.

10 kör volt a verseny,és minden körben volt hajrá,ami elég kegyetlen.

az én taktikám az volt ma,hogy nem szólok bele a pontversenybe,a hajrákba az első 22-3 körben amíg nem melegszem be rendesen,aztán egy hajrá után azzal a lendülettel megpróbálni elmenni.

Sajnos most kevés Szegedi senior volt,és aki volt,az is gyenge...Tavaly a szezonzárón bezzeg 4-5 volt,és egyeddül küzdöttem velük,míg bírtam,és végül csak 4.tudtam lenni....Most szekszárdról Gabin és attilán kívül volt még 2 senior,akikkel csapatozhattunk...Volna...

Mert a románok nem tudtak labdába rúgni....

De volt tempó egész szépen,Schneider Gabi pld csak a 2.körben tudott feérni hozzánk,aztán megint megúszott picit a sprintnél.

Egy Pesti Ifi ekkor továbbment,és a hátsó pofaszeles szakaszra fordulva már 20-30m előnye lett.Ekkor nagy átttétellel ülve indultam el,elmentem a sor mellett,és a kanyarból kijövet már volt egy kis előnyöm.3-400m-t mentem keményen,de nem értem fel a srácra,aki egyébként jó időfutamos is.

Hátranéztem,a sor nem volt messze,és gondoltam rá,hogy megállok,korai még egyedül menni,csak elfáradok,és utolérnek,ha nem érek fel a kissrácra.

De azt mondtam,épp eleget nyomtam mostanában egyedül az időfutamot,most nem állhatok meg.Kibírtam a következő pofaszeles szakaszt,és a végén a kanyar után könnyebb lett,és a lábam is ráállt a tempóra oldalszélben 40-42körül.A pulzusom 150-155 közé felment,de nem éreztem magam rosszul,nem savasodtam vészesen.

Viszont a srácot nem tudtam utolérni....Na mondom,7 kör egyedül....De majd csak túlélem,ki kell bírnom...

Aztán lassan teltek a körök,a 7.8.kör tájékán volt egy kis megrogyása a  kissrácnak,és közeledtem rá,az általában 60-100 méter felére csökkent a hátszeles szakaszon,de aztán befordultunk pofaszélbe ,és kisebb termetével ő ott jobban haladt.

A sor közben teljesen elmaradt,már nem is nagyon láttam,ott már senki sem nagyon akart vezetni.Tőlünk pedig megbeszélés szerint nyílván nem jött rám senki.

Ha más megy el tőlünk pld Balás Attila,aki verseny előtt nagyon mondta hogy csináljunk elmenést én sem megyek rá.Mondjuk valószínű,ha ő vagy Schneider Gabi megy el,őket azért megfogják,mert nem jó tempómenők egyedül.

Az utolsó körben a célegyenes előtti egyenesben még mindent feltettem egy lapra,és a kanyarból kijövet úgy indultam meg,mintha az urca végén lenne a cél.Fel is értem olyan 20m-ig,de ez már meg is maradt a célig,nem tudtam közelebb kerülni.

Így abszolútban 2.lettem,és persze nyertem a seniort,valamint még egyszer dobogóra állhattam a pontversenyben is második helyért,ami az idei első kis pénzdíjat hozta 6000ft-ot:-)

2 sört rögtön vettem belőle....

Azaz nem rögtön,mert szokás szerint ezek után elindultam a felnőtt amatőr elite versenyben is.Ki szoktam bírni a 2 futamot,most sajnos nem...Elmenésben sok energiám elment,és a gyors rajt után leszakadtam a sorról....Hát,hamar beletörődtem,nem küzdöttem,kiálltam.

Aztán megvártam a következő körben a mezőnyt,és a sor végére ismét beálltam immár versenyen kívűl,csak edzésnek.Aztán a pofazseles részen előttem ketten megint megúsztak,és én megint leszakadtam..Na ezek után mentem el sörözni:-)