Már 53 580 175 km-t sportoltatok

Ultrafutás - két világcsúcs és számos nemzeti rekord a 6 napos vége

Bozót | 2016-05-11 | 22 hozzászólás

Immáron hatodik alkalommal adott otthont Balatonfüred a világ legjobb ultramarathon futóinak. Az idei verseny május 4-én déltől 10-én délig tartott, a résztvevők összesen több mint 37000 kilométert futottak. A verseny két világcsúccsal és 25 nemzeti rekorddal zárult.

Ultrafutás - 6 napos Florida UltraFest magyar résztvevőkkel - friss

Bozót | 2015-11-24 | 3 hozzászólás

Múlt héten zajlott az egyesült államokbeli Floridában, egészen pontosan Fort Lauderdale-ben az Icarus Ultrafest névre hallgató ultrafutó viadal, amelyen a 6 napos versenyszámban magyar résztvevőknek is szurkolhattunk.

Ultrafutás - EMU 6 napos futóverseny eredmények

Bozót | 2015-05-13 | 3 hozzászólás

Tegnap délben végéhez érkezett a balatonfüredi 6 napos futóverseny. A győzteseket már említettük, de lássuk a részletes eredményeket.

Ultrafutás - 6 napon keresztül futnak a Balatonnál - 6. nap

Bozót | 2015-05-12 | 16 hozzászólás

És akkor vége.... 6 nap....futva.

A győztes Joe Fejes (USA) 975 kilométerrel (plusz az apró), ami pályacsúcs és egyéni csúcs, valamint az idei év legjobb hatnapos eredménye eddig.  A női győztes Silke Gielen (Németország) 744 kilométerrel. Ezzel a tavaly ugyanitt elért egyéni csúcsát javította meg, valamint a korosztályában ez a világ legjobb eredménye. Részletek a holnapi hírekben.

Ultrafutás - EMU 6 napos futóverseny végeredmény

Bozót | 2014-05-14 | 1 hozzászólás

Tegnap délben végéhez érkezett az EMU-Unix-Kaeser 6 napos ultrafutó verseny Balatonfüreden. Fantasztikus eredmények születtek, megdőlt a pályacsúcs és számos országos rekordot döntöttek a versenyzők. A hivatalosan közölt pontos végeredményt még várjuk, de a sorrend és a rekordok egyértelműek.

Ultrafutás - Hatnapos Balatonfüreden - ééés vége!

Bozót | 2014-05-13 | 12 hozzászólás

Huszonkét ország részvételével hatnapos futóverseny kezdődött május 7-én, Balatonfüreden. A sportág történetében sosem volt ilyen rajtlista, a világranglistát vezető első tizenkét futó is jelezte részvételét. A hatnapos ultrafutó fesztivált negyedik alkalommal rendezik meg, eddig 24 országos csúcs dőlt meg a világrekordok mellett. Bejegyzésünk folyamatosan frissül az aktuális hírekkel, eredményekkel!

Joe Fejes legyőzte Kourost az Across the Years 6 napos futáson

Bozót | 2014-01-06 | Nincs hozzászólás!

A magyar ősökkel is rendelkező amerikai Joe Fejes országos csúccsal lett első az Across the Years nevű, hagyományosan az óévből az újévbe "átfutó" 6 napos ultrafutóversenyen. Hatalmas harc volt az első helyért, de a legendás Yiannis Kouros végül meg kellett elégedjen a második hellyel.

Zajlik az Across the Years hatnapos verseny az USA-ban - friss!

Bozót | 2014-01-03 | Nincs hozzászólás!

Tavaly már itt írtunk erről a versenyről, nem kisebb hírt, mint hogy  Yiannis Kouros 2005-ben felállított 323mérföldes rekordja dőlt meg a 72 órás versenyszámban, a 47éves amerikai Joe Fejes jóvoltából aki 329,64mérfölddel fejezte be a versenyt. Ez nem kevesebb mint 530,5km. (Joe napi átlaga így több volt, mint amivel a 24 illetve 48órást nyerték). Idén ekkora csúcsra nem számítunk, de nagy verseny van az élen.

Motiváció Kouros módra - avagy hogy fussunk hat nap alatt 1000kilométert

Bozót | 2013-09-06 | 8 hozzászólás

Mi kell ahhoz, hogy valaki végigcsináljon egy hatnapos versenyt, pusztán  két és fél óra alvással, és ezer kilométernél többet teljesítsen ?  Minden idők legnagyobb ultrafutója, a görög/ausztrál Yiannis Kouros szerint a válasz: motiváció.  Kouros szerint a maratonnál hosszabb futások esetében a siker titka nem az edzésben, az étrendben, a genetikában vagy a futóstílusban keresendő, hanem a futó fejében.

Francia futófesztivál - minden ami szem-szájnak (lábnak) ingere

Bozót | 2013-05-16 | Nincs hozzászólás!

A balatonfüredi 6 napos és 48 órás versennyel szinte egyidőben, május 7-13 között  Franciaországban óriási Futófesztivált rendeztek. Volt minden a rövid távú fun run-tól és női futástól a 6 napos versenyig. Az esemény különlegessége talán leginkább a helyszín, egy autóverseny-pálya.

EMU 6 napos - W. Schwerk és Nagyné B. Kriszta a bajnokok - Frissítve!

Bozót | 2013-05-15 | Nincs hozzászólás!

Tegnap délben befejeződött az EMU által rendezett 6 napos futóverseny Balatonfüreden. A férfiaknál a német Wolfgang Schwerk, a hölgyeknél Nagyné Bakucz Krisztina győzedelmeskedett. Pula Tamás pedig új országos csúccsal harmadik lett! Eredmények, fotók

Hol-kinek szurkolhatunk a hétvégén?

Bozót | 2013-05-10 | Nincs hozzászólás!

Egy kis ajánló azoknak akik épp nem túráznak, nem versenyeznek, vagy elég röviden teszik ahhoz, hogy még maradjon idejük szurkolni. Kövessük, bíztassuk a magyarokat Steenbergen-ben, Balatonfüreden és a hegyekben!

Ultrafutás: EMU 6 napos futás - túl az első napon

Bozót | 2013-05-10 | 2 hozzászólás

Már több mint 24 órája futnak egy balatonfüredi kempingben a hatnapos ultramaraton résztvevői. Johan van der Merwe nagy iramot diktál, a világcsúcsért megy. Bozó Pál pedig a 75 évesek között akar rekordot felállítani

EMU 6 napos és 48 órás futóverseny

Bozót | 2013-05-03 | 11 hozzászólás

2013. május 8-án pontosan 12:00-kor immár harmadik alkalommal rajtol el a EMU 6 napos és 48 órás futóverseny a balatonfüredi kempingben, Gyulai Márton István, a Magyar Atlétikai Szövetség főtitkárának fővédnökségével. A verseny célja látszólag pofonegyszerű: tegyél meg minél több kört 144 óra alatt a 900 méteres aszfaltozott körpályán.

Sri Chinmoy Self-Transcendence - 6 és 10 napos futás - Eredmények

Bozót | 2013-04-30 | 2 hozzászólás

Idén 118. alkalommal rendezte meg a Sri Chinmoy Marathon Team a Self-Transcendence névre keresztelt 6 és 10 napos futóversenyt. Tiszteletet parancsoló számadatokat találunk az eredménylistában, a 10 napos versenyt 720 mérfölddel, a 6 napost 462 mérfölddel nyerték.