Már 53 655 215 km-t sportoltatok

Atlétika VB - az olimpiai bajnok Kiprotich nyerte a maratont

Bozót | 2013-08-19 | Nincs hozzászólás!

Az olimpiai bajnok ugandai Stephen Kiprotich nyerte meg a férfi maratonit a Moszkvában zajló atlétikai világbajnokság szombati versenynapjának nyitányaként, bizonyítva, hogy tavalyi londoni győzelme nem volt véletlen.

Befejeződött a 14. Atlétikai VB Moszkvában

A kilencnapos versenyen 206 ország állította rajthoz legjobbjait. Dobogós helyezést 38 nemzet atlétája ért el, az éremtáblázat élén Oroszország/7 arany,4 ezüst, 6 bronz - az Egyesült Államok/6 arany, 13 ezüst, 6 bronz és Jamaika/6 arany, 2 ezüst, 1 bronz végzett.
Magyarország Pars Krisztián szépen csillogó ezüstje révén a 26.(-30.) helyen található!

Atlétika VB - mai program magyarok nélkül

Bozót | 2013-08-15 | Nincs hozzászólás!

A moszkvai atlétikai világbajnokságon hat versenyszámban rendeznek döntőket csütörtökön. Magyar versenyzőnek a mai napon már nem szurkolhatunk, mivel Szabó Barbara nem tudta teljesíteni a 1.95 méteres szintet a női magasugrás reggeli selejtezőjében.

Atlétika VB - Zsivóczky idei legjobbjával 15. , Madarász 32.

Bozót | 2013-08-14 | Nincs hozzászólás!

Kedden reggel a hétpróbázók és a női gyaloglók nyitották a Luzsnyiki stadiont. Zsivoczky-Farkas Györgyire a távolugrás és a gerelyhajítás várt, Madarász Viktóriára 20 km a stadion környéki parkban. A derült, folyamatosan melegedő időben jól küzdöttek a magyar hölgyek.

Atlétika VB - Pars Krisztián ezüstérmes

Bozót | 2013-08-13 | Nincs hozzászólás!

A döntő első felében Pars Krisztián hatodikként dobott, és rögtön az első kísérlete nagyon jól sikerült, 80 méter fölé jutott: 80,30 m, ezzel átvette a vezetést. A címvédő Kodzsi Murofusi idei legjobbját teljesítve 78.03-at dobott, de röviddel utána a lengyel universiade-győztes, Pawel Fajdek sokkolta a mezőnyt, elsőre kis híján 82 méterre/ 81.97 m repítette a szert – ami a világ idei legjobb eredménye – és átvette a vezetést, második helyre szorítva Krisztiánt.

Atlétika - hatodik VB aranyát is megszerezte Bolt

Bozót | 2013-08-12 | Nincs hozzászólás!

A sokak által várt világcsúcs elmaradt, ám Usain Bolt az esővel és ellenszéllel nehezített körülmények közt is megszerezte a 100m síkfutás aranyérmét a moszkvai világbajnokságon. Ő és a második helyen befutó amerikai Justin Gatlin is ideje legjobb idejüket futották ezen a távon.

Atlétika VB - Pars Krisztián esélyesként a döntőben

Magyar szempontból a férfi kalapácsvetés döntője lesz a legfontosabb szám az atlétikai vb hétfői versenynapján Moszkvában, az olimpiai bajnok Pars Krisztián ugyanis Magyarország első világbajnoki győzelmére hajt a viadal történetében. A finálé 18.30-kor kezdődik.

Atlétika - több mint 7millió dollár talál gazdára Moszkvában

Bozót | 2013-08-07 | Nincs hozzászólás!

Busás jutalomra számíthatnak a szombaton kezdődő moszkvai szabadtéri atlétikai világbajnokság legeredményesebb versenyzői: a nemzetközi szövetség, az IAAF összesen 7.194 millió dollárt (1.618 milliárd forint) oszt szét a viadalon.

Atlétika - Bekele nem indul a VB-n

Bozót | 2013-08-01 | 2 hozzászólás

Első hallásra szentségtörésnek tűnik az etiópok döntése, akik nem indítják a moszkvai világbajnokságon Kenenisa Bekelét.

11 atlétánk utazik a moszkvai atlétikai VB-re

Bozót | 2013-07-30 | Nincs hozzászólás!

A hétvégi Magyar Bajnokságon nem lett új szintes, így végül 11 atlétának sikerült kivívnia a jogot, hogy indulhasson Moszkvában az IAAF Atlétikai Világbajnokságon.

Atlétika: Galen Rupp Moszkvára gyúr