Címketalálatok
Újabb kutatás az állóképességi sportok szívre gyakorolt hatásáról
A nagy állóképességet igénylő sportok befolyásolhatják az idősebb atléták természetes szívritmusát - állapította meg egy brit kutatócsoport egereken végzett kísérletek alapján. Szakértőik szerint a kitartóan végzett mozgás előnyei mégis sokkal jelentősebbek a kockázatainál.
Kávé, kóla, tabletta - a koffein teljesítménynövelő szerepe
A koffein az egyik legismertebb és legszélesebb körben alkalmazott "drog", hatását szinte mindenki jól ismeri és használja. Egy-két csésze kávé segít, hogy könnyebben induljon a reggel és hogy éberebbek, frissebbek legyünk ha hosszan kell koncentrálnunk. A mérsékelt, de rendszeres koffeinbevitelt összefüggésbe hozták több súlyos betegség kockázatának csökkenésével, úgymint II-es típusú cukorbetegség vagy Parkinson kór. Szerencsére, bár a koffein is túladagolható, általában a viszonylag nagyobb mennyiségű fogyasztásnak sincsenek egyértelmű negatív hatásai. Most lássuk a teljesítménynövelő szerepét és néhány ezzel kapcsolatos érdekességet.
Edzésszempontból, vért adjunk vagy plazmát?
Általános vélekedés szerint a véradást követően a hemoglobin-szint csökkenésével lecsökken a teljesítmény és körülbelül öt hétbe telik mire a szervezet visszaállítja a normál hemoglobin szintet. Vajon a futóteljesítményt is ilyen hosszú időre befolyásolja egy véradás? És mi a helyzet ha plazmát adunk?
Még több címke