Már 53 657 146 km-t sportoltatok

Triatlon - Alistair Brownlee ismét csúcsformában

Bozót | 2013-04-24 | Nincs hozzászólás!

A britek top triatlonistája, Alistair Brownlee a tavalyi olimpia óta gyakorlatilag nem versenyzett, ám rajongói megnyugodhattak a múlt szombati ITU világbajnoki forduló után. Brownlee San Diego-ban látszólag könnyedén uralta a mezőnyt.

A BBC díját kapta a brit olimpiai és paralimpiai csapat is

Bozót | 2012-12-19 | Nincs hozzászólás!

A BBC minden évben megválasztja az év sport személyiségeit, az egyéniek mellett díjat kapott a brit olimpiai és paralimpiai csapat is.

Triatlon: Brit és spanyol érmek a férfi versenyben

pen | 2012-08-08 | Nincs hozzászólás!

A kétszeres világbajnok brit Alistair Brownlee nyerte a férfi triatlonosok versenyét kedden a londoni olimpián. A második helyen a spanyol Javier Gomez, a harmadikon pedig a győztes testvére, Jonathan Brownlee végzett. A címvédő német Jan Frodeno hatodik lett.

Nicola Spirig és Alistair Brownlee nyert Kitzbühelben

pen | 2012-06-25 | Nincs hozzászólás!

Az Achilles sérülésből felépült Alistair Brownlee 29:51-es 10 kilométert futva nyerte meg az ITU World Triathlon Series versenyt Kitzbühelben. A nőknél Nicola Spirig volt a leggyorsabb.

Triatlon Eb: Boronkay Péter megvédte címét

pen | 2011-06-28 | 1 hozzászólás

A paratriatlonosok között szereplő Boronkay Péter nagy csatában megvédte címét hétvégén a spanyolországi Pontevedrában a rövidtávú Európa-bajnokságon. Junior arany- és ezüstérmet is szereztünk, legjobb felnőtt versenyzőnk, Kovács Zsófia hetedik lett.

Triatlon: Faldum Gábor és Szakály Zsuzsanna győzelme

pen | 2011-06-20 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a hazai közönség örömére Faldum Gábor, a nőknél pedig Szakály Zsuzsanna nyerte vasárnap a Triatlon Tour-sorozat idei harmadik, bajai állomásának szakadó esőben rendezett sprintversenyét, amely 750 m úszásból, 20 km kerékpározásból és 5 km futásból állt.

Paratriatlon: Brownlee és Haskins is támogatja az olimpiai pályázatot

pen | 2010-12-10 | Nincs hozzászólás!

A brit világbajnok Alistair Brownlee és az amerikai olimpikon Sarah Haskins is csatlakozott az ITU pályázatának támogatóihoz. A pályázat célja, hogy a paralimpia 2016-tól olimpiai sportág legyen. Az ügyben szombaton várható az IPC döntése.

Triatlon VB: Alistair Brownlee nyerte az elit férfi versenyt

pen | 2010-09-11 | 3 hozzászólás

Rajt-cél győzelmet aratott a Dexto Energy Triathlon világbajnoki sorozat budapesti fináléjában Alistair Brownlee és Javier Gomez. A brit és a spanyol versenyző fej-fej mellett küzdött a bő másfélórás viadalon, a győzelmet ugyan előbbi szerezte meg, de a világbajnok Gomez lett, miután nagy riválisa, az összetettben addig élen álló német Jan Frodeno csupán a 41. helyen ért célba.