Bozót | 2016-05-05 | 7 hozzászólás

Az elmúlt hétvégén került sor az Egyesült Államok egyik neves atlétikai viadalára, amelyen olimpiai években számos atléta indul az olimpiai kvalifikáció megszerzésének szándékával. Nem volt ez másképp idén sem...

Atlétika - 10000 méteres OB szeszélyes időjárásban

Bozót | 2016-05-03 | 6 hozzászólás

Vasárnap futókkal népesült be a Vasas SC Pasaréti úti Sportcentruma, ahol a 10000 méteres magyar bajnokság résztvevő mellett sokan álltak rajthoz a programot nyitó 3000 m és 800 méter futamaiban.

Itt a szabadtéri pályaszezon, 10 000 méter OB vasárnap

Bozót | 2014-05-02 | Nincs hozzászólás!

A hétvégén az év első szabadtéri pályabajnokságai következnek Budapesten. Vasárnap a 10 000 méteres OB Pasaréten, a Vasas Sportcentrumban; az Ifjúsági és Serdülő Ügyességi- és Gátfutó Csapatbajnokság pedig két napon át Mátyásföldön, az Ikarus Atlétikai Központban kerül megrendezésre.

Etióp győzelem női maratonon, brit elsőség férfi 10000 méteren

pen | 2012-08-06 | Nincs hozzászólás!

Tiki Gelana 2:23:07 órás időeredménnyel, új olimpiai csúccsal nyerte meg a londoni olimpia női maratoni futását. Az etióp a hajrában utasította maga mögé a kenyai Priscah Jeptoót. A dobogó harmadik fokára az egyéni rekordot futó orosz Tatjana Petrova-Arhipova állhat. A három magyar versenyző közül Rakonczai Beáta érte el a legjobb eredményt a 85. helyével, míg Erdélyi Zsófia 92., Kalovics Anikó 95. lett.

Gebrselassie olimpiai álmai visszatértek

pen | 2012-05-22 | Nincs hozzászólás!

Haile Gebrselassie a világ idei legjobbjával, 27:39-es idővel nyerte meg a vasárnapi BUPA Great Manchester Run elnevezésű 10 kilométeres futóversenyt. Gebre most azt tervezi, hogy rajthoz áll hazája 10.000 méteres olimpiai válogatóversenyén. Kálovics Anikó a női versenyben tizedik lett.

Tóth László és Papp Krisztina nyerte a 10000 méteres OB-t

pen | 2012-05-04 | 4 hozzászólás

Mindkét mezőnyben az esélyesek könnyen szerezték a táv bajnoki címét. Dobogós szinten, az első két helyért folytatott versenyben, a nők futama hozott jobb eredményeket.

Kenenisa Bekele elhódította Paavo Nurmi rekordját

pen | 2012-03-29 | 1 hozzászólás

A világon eddig összesen kilenc atléta volt egyszerre 5000 és 10000 méteren is az IAAF által elismert világcsúcstartó. Közülük is a finn Paavo Nurmi volt legtovább (egyhuzamban), pontosan 2849 napig. Az etióp Kenenisa Bekele tegnap töltötte be 2850. napját mint kettős csúcstartó, ezzel mostantól az övé ez a rekord is.

Ritzenhein egy időre felhagy a maratonokkal

pen | 2012-01-17 | 2 hozzászólás

Miután a szombati olimpiai válogatóversenyen csak negyedik helyezett lett - és így kimarad az USA olimpiai maratoni csapatából - Dathan Ritzenhein azt tervezi, visszatér a pályaversenyzéshez. A közeli jövő biztosan erről szól majd, de lehet, hogy a távolabbi jövőre nézve is ez lesz a nyerő stratégia.

Kenenisa Bekele puha futópályát építtet magának

pen | 2012-01-05 | 1 hozzászólás

Bár az elmúlt két évben sokat hátráltatták a sérülések, az 5000 és 10000 méteren is világcsúcstartó Kenenisa Bekele komolyan készül az olimpiára. Mivel a túl kemény pályákon hajlamos megsérülni, most saját pénzén egy puhább futópályát építtet magának.

Atlétika: Farah és Monteiro győzött 10.000 méteren Marseilles-ben

pen | 2010-06-08 | Nincs hozzászólás!

A brit Mo Farah és a portugál Ines Monteiro volt a leggyorsabb a szombati Európa Kupa versenyen Franciaországban. Mindketten új egyéni csúccsal nyertek 10.000 méteren.

Paavo Nurmi és a finn edzésmódszer

pen | 2009-03-02 | 14 hozzászólás

Paavo Nurmi, a „Repülő Finn" minden idők egyik legeredményesebb atlétája volt. Pályafutása alatt kilenc olimpiai aranyérmet és három ezüstérmet szerzett, valamint 25 egyéni világrekordot állított fel. Nurmi és kortársai edzésmódszereiről a „Lore of Running" című könyvben olvastam.

Ötperces interjú Jo Pavey-vel

pen | 2008-03-03 | Nincs hozzászólás!

Az Európai Atlétikai Szövetség „ötperces interjúk" sorozatában következzen most Jo Pavey, a britek 34 éves futónője. A hazájában igen népszerű atlétáról kiderül többek között, hogy imádja a szörfözést és a vörösbort, és azt szeretné legjobban, ha mindenki tisztán versenyezne.

atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás