Már 53 847 316 km-t sportoltatok

Címketalálatok

Triatlon - Vanek Margit nyolcadik lett Új-Zélandon

Bozót | 2015-03-23 | Nincs hozzászólás!

Vanek Margit az előkelő nyolcadik helyen végzett a nők sprint versenyében New Plymouth-ban, a triatlonosok világkupa-sorozatának új-zélandi viadalán.

Triatlon - sporttörténeti jelentőségű eredmények Tiszaújvárosban

Bozót | 2014-08-11 | 1 hozzászólás

A férfiak versenyét Vanek Ákos nyerte, Faldum Gábor pedig bronzérmes lett, míg a nőknél Vanek Margit másodikként ért célba a tiszaújvárosi triatlon világkupafutamon. Vanek Ákos sikere sportágtörténeti jelentőségű, ugyanis ezelőtt magyar versenyző még nem nyert vk-viadalt.

Triatlon - másodperc döntött a világkupán, Vanek Margit a hetedik

Bozót | 2014-05-12 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a dél-afrikai Wian Sullwald óriásit küzdött az amerikai Kevin McDowell-lel a csengtui VK-versenyen. Az úszás és a kerékpározás után Sullwald, McDowell, az új-zélandi Tony Dodds futott az élen, de ott volt szorosan a nyomukban a francia Lebrun is.

ITU Triatlon Világkupa forduló Kínában

Bozót | 2014-05-09 | 1 hozzászólás

Szecsuán tartomány fővárosa idén első ízben rendez világkupa fordulót, bár korábban Premium Ázsia Kupa rendezésében már bizonyított. A gyönyörű környezetben szombaton zajló viadalon Vanek Margit is ott lesz az elit mezőnyben.

Triatlon - szép magyar szereplés a dél-koreai világkupa futamon

Bozót | 2013-10-15 | Nincs hozzászólás!

Október 12-én rendezték a Triatlon Világkupa dél-koreai futamát Tongjeongban, ahol Kovács Zsófi pályafutása legjobb eredményét elérve az 5. helyen zárt.

Triatlon VB döntő - magyar eredményekkel

Bozót | 2013-09-16 | Nincs hozzászólás!

A hétvégén rendezték meg az ITU Triatlon világbajnoki sorozat döntőjét Londonban, ahol négy magyar versenyző képviselte hazánkat. A világbajnoki címeket a spanyol Javier Gomez , a hölgyeknél a brit Non Stanfor szerezték meg.

Triatlon - Banyoles Európa Kupa beszámoló

Bozót | 2013-05-09 | Nincs hozzászólás!

Az idény első komolyabb versenyét teljesítette Kovács Zsófi,Vanek Margit és Vanek Ákos Banyolesben az EK futamon.Barcelonától kb. 100 km-re, nagyon szép környezetben,egy kisebb tó partján rendezték a versenyt.

Boronkay Péter bronzérmes lett a világbajnokságon

pen | 2012-10-24 | Nincs hozzászólás!

Sosem állt még annyi parartiatlonos rajthoz Grand Final-en, mint idén Aucklandben, ugyanis 21 ország 109 versenyzője képviseltette magát az eseményen, hazánk színeiben Balogh Zoltán és Boronkay Péter indultak.

Vanek Margit 14., váltónk 8. lett Stockholmban

pen | 2012-08-27 | Nincs hozzászólás!

A londoni Olimpia utáni első világbajnoki széria futamot rendezték a hétvégén Stockholmban, ahol az olimpiai ezüstérmes, helyi Lisa Nordennek köszönhetően igencsak felfokozott érdeklődés övezte a versenyt. A négy kiutazott magyar versenyző egyéniben és váltóban is rajhoz állt.

3 magyar induló az ITU VB sorozat következő versenyén

pen | 2012-08-22 | Nincs hozzászólás!

Vanek Margit, Kovács Zsófia és Vanek Ákos képviseli majd egyéniben a magyar színeket az ITU világbajnoki versenysorozat következő fordulójában, Stockholmban, augusztus 25-26-án. A vegyes váltók versenyében is rajthoz áll majd egy magyar csapat.

Ausztrál és dél-afrikai triatlonos győzelem Hamburgban

pen | 2012-07-25 | 2 hozzászólás

Az ausztrál Erin Densham és a dél-afrikai Richard Murray nyerte a hétvégi ITU World Triathlon Series versenyt Hamburgban. Vanek Margit 34. lett az elit női mezőnyben.

Vanek Magit és Pocsai Balázs nyerte az olimpia távú ob-t

pen | 2012-06-11 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál Pocsai Balázs, a nőknél pedig Vanek Margit nyerte a triatlonosok olimpiai távú országos bajnokságát, a Triatlon Tour 2. állomását Balatonfüreden.

Olimpiai kvótáért küzdöttek a magyar triatlonosok Huatulcóban

pen | 2012-05-07 | Nincs hozzászólás!

Lezajlott a kvalifikáció utolsó világkupája, ami számunkra azért volt kiemelkedően fontos, mert a következő két WCS futam rajtlistájára fiaink már nem fértek fel. Azaz mindent eldöntő verseny volt ez.

Vanek Margit hatodik lett Larachében

pen | 2012-04-10 | Nincs hozzászólás!

A világranglistán jelenleg olimpiai kvótát érő helyen álló versenyző harmadikként fejezte be a 750 méteres úszást, majd két társával sokáig élen haladt a 20 km-es kerékpározás során, melynek vége előtt utolérte őket a Dudás Esztert is magában foglaló főmezőny. Az 5 km-es futást Vanek végül hatodik helyen fejezte be, Dudás pedig 14. lett.

Spanyolországban edzőtáboroznak a magyar triatlonisták

pen | 2012-02-07 | Nincs hozzászólás!

Január 27-én érkeztek meg az edzőtábor helyszínére, Almeriába a magyar triatlonosok, köztük az olimpiai kvalifikációban érdekelt Vanek testvérek és Kovács Zsófi, Rendes Csaba, a 2012-es Csillag Program kerettagok és több Héraklész Bajnok Program kerettag.

Három magyar triatlonos küzd a londoni kvótaszerzésért

pen | 2012-02-03 | 1 hozzászólás

A kvótaszerzésre legesélyesebb három magyar triatlonos, azaz Kovács Zsófia, illetve a Vanek-testvérek, Ákos és Margit keresztülutazzák a világot, hogy megszerezzék a kvalifikációhoz szükséges pontokat a londoni olimpiára.

Három magyar triatlonos áll kvótás helyen az olimpiai ranglistán

pen | 2011-12-10 | Nincs hozzászólás!

Az idei szezon befejeztével három magyar triatlonos, Vanek Ákos, Vanek Margit és Kovács Zsófia áll kvótát érő helyen a sportág olimpiai ranglistáján.

Triatlon: Világkupa futam Dél-Koreában

pen | 2011-10-20 | Nincs hozzászólás!

Az olimpiai kvalifikációs versenyek 2011-es hajrájának következő futamát a koreai Tongyeongban rendezték szombaton. A férfiaknál az orosz Dmitry Polyansky remek futással nyert a spanyol Jose Miguel Perez és a belga Simon De Cuyper előtt. A nőknél a francia Jessica Harrison győzött, második lett az ír Aileen Morrison, harmadik a spanyol Zurine Rodriguez. Négy magyar versenyző is rajthoz állt.

Triatlon: Faldum Gábor és Szakály Zsuzsanna győzelme

pen | 2011-06-20 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a hazai közönség örömére Faldum Gábor, a nőknél pedig Szakály Zsuzsanna nyerte vasárnap a Triatlon Tour-sorozat idei harmadik, bajai állomásának szakadó esőben rendezett sprintversenyét, amely 750 m úszásból, 20 km kerékpározásból és 5 km futásból állt.

Triatlon: Király és Vanek lettek a bajnokok Balatonfüreden

pen | 2010-06-07 | 3 hozzászólás

A férfiaknál Király Kristóf, míg a nőknél Vanek Margit nyerte vasárnap a Triatlon Tour 3., balatonfüredi állomását, amely egyben a rövidtávú (olimpiai) távú országos bajnokság volt.

atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás