Már 53 657 654 km-t sportoltatok

Gebrselassie hatodik győzelemre hajt Manchesterben

Bozót | 2013-03-22 | 2 hozzászólás

Gebrselassie ismét rajthoz áll májusban a Bupa Great Manchester Run versenyen, azzal a nem titkolt céllal, hogy összesen hatodik - sorozatban ötödik - alkalommal is győztesként érjen célba.

Gebrselassie olimpiai álmai visszatértek

pen | 2012-05-22 | Nincs hozzászólás!

Haile Gebrselassie a világ idei legjobbjával, 27:39-es idővel nyerte meg a vasárnapi BUPA Great Manchester Run elnevezésű 10 kilométeres futóversenyt. Gebre most azt tervezi, hogy rajthoz áll hazája 10.000 méteres olimpiai válogatóversenyén. Kálovics Anikó a női versenyben tizedik lett.

Futás: Gebrselassie győzött Manchesterben

pen | 2011-05-15 | 2 hozzászólás

A várakozásoknak megfelelően Haile Gebrselassie nyerte vasárnap a Bupa Great Manchester Run elnevezésű 10 km-es utcai futóversenyt. 2005, 2009 és 2010 után idén negyedszer is győzött, ideje 28:10 volt. A nőknél meglepetésre - és a közönség nagy örömére - a brit Helen Clitheroe nyert, 31:45-ös új egyéni csúccsal.

Atlétika: Bolt, Gebre és Kálovics is Manchesterben versenyzett

pen | 2009-05-19 | Nincs hozzászólás!

Usain Bolt minden idők legjobb eredményével nyerte vasárnap a Manchesterben rendezett, 150 m-es futóversenyt. A BUPA Great City Games versenyen Bolt 14.35 mp alatt tette meg a távot, ezzel felülmúlta az olasz Pietro Mennea 26 éves, nem hivatalos rekordját, ami 14.8 mp volt. A verseny a BUPA Great Manchester Run előversenye volt - a főversenyen Gebrselassie és Vivian Cheruiyot győzött, Kálovics Anikó negyedik lett.

Pályakerékpár VB – második nap

pen | 2008-03-28 | Nincs hozzászólás!

Három brit aranyérem és egy világcsúcs is született a manchesteri pályakerékpáros-világbajnokság második napján. A hazai férfi együttes világcsúccsal nyerte meg a 4000 m-es üldözéses csapatversenyt, míg a 3000 m-es női egyéni üldözésesben az ugyancsak brit Rebecca Romero győzött. A női csapatsprint címet is a hazaiak szerezték meg.

Pályakerékpár VB – első nap

pen | 2008-03-27 | Nincs hozzászólás!

A pályakerékpáros vb első napján Manchesterben a brit és a francia csapaté volt a főszerep. A kvalifikációs futamok után este 4 számban is bajnokot avattak.