Már 53 656 241 km-t sportoltatok

Atlétika: Bolt 9.8-on belül futott Osztravában

pen | 2009-06-17 | Nincs hozzászólás!

Usain Bolt 9.77-es idővel nyert Ostravában az IAAF Aranycipő Grand Prix versenyen 100 méteren. Pars Krisztián megnyerte a kalapácsvetést, Kazi Tamás és Baji Balázs egyéni csúcsot futott.

Atlétika: Bolt esőben kereken 10 másodpercet futott

pen | 2009-06-12 | Nincs hozzászólás!

Először nyert versenyt autóbalesete óta a jamaicai Usain Bolt 100 méteres síkfutásban. A világcsúcstartó a torontói "Festival of Excellence" elnevezésű versenyen esős időben kereket tíz másodperc alatt ért a célba.

Atlétika: Usain Bolt csak 2 számban indul a Londoni Olimpián

pen | 2009-06-08 | Nincs hozzászólás!

Usain Bolt bejelentette, hogy nem indul három egyéni számban a 2012-es londoni olimpián. A Pekingben három aranyérmet szerző (100 és 200 méteres síkfutás, 4x100 méteres váltó) jamaikai klasszis a 100 méteres távról nyilatkozva elmondta, egyszer szeretné azt 9.4 alatt lefutni.

Atlétika: Jövő héttől edz újra Usain Bolt

pen | 2009-05-07 | Nincs hozzászólás!

Jövő héten kezdi el újra az edzéseket a múlt szerdán közlekedési balesetet szenvedett Usain Bolt háromszoros olimpiai bajnok jamaicai atléta. Versenyprogramja szerint Bolt legközelebb május 17-én, Manchesterben áll rajthoz egy 150 méteres utcai futáson.

Atlétika: Bolt 10 másodperc alatti idővel kezdte az idényt

pen | 2009-03-17 | Nincs hozzászólás!

A pekingi olimpia sztárja, a jamaicai Usain Bolt 9.93 mp-et futott idénybeli első 100 méterén a hazájában rendezett atlétikai viadalon. Elmondása szerint még el sem kezdte a gyorsító edzéseket..

Atlétika: Bolt és Powell is 100 méteres versenyre készül

pen | 2009-03-04 | Nincs hozzászólás!

Jövő szombaton versenyez az idén először 100 méteren Usain Bolt, a hámszoros olimpiai bajnok jamaikai sprinter. Bolt hazájában, a Spanish Town-i viadalon áll rajthoz március 14-én. Asafa Powell viszont már most hétvégén versenyezni fog, és szeretne 10 másodpercen belül futni.

Atlétika: Usain Bolt válaszolt Carl Lewis felvetéseire

pen | 2008-10-01 | 5 hozzászólás

A Pekingi Olimpián három aranyérmet szerző és három világcsúcsot futó jamaikai Usain Bolt eredményeinek tisztaságát kérdőjelezte meg egy interjúban Carl Lewis. A jamaikai sprinter most válaszol a felvetésekre, és állítja, eredményeit csakis a kemény munkának köszönheti.

Atlétika: Lewis megkérdőjelezi, Powell megvédi Bolt eredményeit

pen | 2008-09-15 | Nincs hozzászólás!

Carl Lewis egy amerikai sportmagazinnak mondta el véleményét Usain Bolt idei teljesítményéről. Szerinte ilyen rövid idő alatt ekkora javulás nem érhető el csupán edzésmunkával. Asafa Powell védelmébe vette honfitársát.

Atlétika: Powell 9.72-t, Bolt 19.63-t futott Lausanne-ban

pen | 2008-09-04 | Nincs hozzászólás!

A Svájcban megrendezett Athletissima Super Grand Prix versenyen Asafa Powell 9.72-es idejével minden idők második leggyorsabb sprintere lett. Usain Bolt 200-on állt rajthoz, és ismét kiengedve a táv végén, magabiztosan győzött.

Atlétika: Golden League viadal fáradt olimpikonokkal

pen | 2008-08-30 | Nincs hozzászólás!

Bekele, Bolt, Jelimo Wariner, Robles és Lolo Jones győzött, Ramzi viszont kikapott a zürichi Golden League-viadalon. Az atléták fáradt lábakkal is jó időket futottak Zürich-ben. Öt forduló után már csak Jelimo és Vlasic esélyes, hogy megnyerje a sorozat egymillió dolláros fődíját.

Atlétika: Bolt duplázni szeretne Pekingben

pen | 2008-07-25 | Nincs hozzászólás!

A jamaikai Usain Bolt tegnapi nyilatkozatában jelentette be, hogy mind 100, mind 200 méteren szeretne rajthoz állni az olimpián. A végső döntést azonban edzője, Glen Mills hozza majd meg az ügyben.

Atlétika: Bolt a világ idei legjobb idejét futotta 200-on

pen | 2008-07-14 | 1 hozzászólás

A jamaicai Usain Bolt a világ idei legjobb eredményével, és új egyéni csúccsal, 19.67-es idővel nyerte meg a 200 méteres síkfutást az athéni atlétikai Grand Prix-n.

Atlétika: Bolt szerint világcsúcs futása szinte tökéletes volt

pen | 2008-06-12 | Nincs hozzászólás!

Usain Bolt úgy véli, 9.72-es futása, mellyel megjavította a férfi 100 méteres síkfutás világrekordját, szinte tökéletesen sikerült. De a 200 méter még mindig közelebb áll a szívéhez, és ma az ostravai Grand Prix-n is ezen a távon indul majd. Rajthoz áll Wariner és Dibaba is.

Atlétika: Új világcsúcs férfi 100 méteren

sepi | 2008-06-01 | Nincs hozzászólás!

A jamaicai Usain Bolt, 9.72 századmásodperces eredménnyel új világcsúcsot ért el a férfi 100 méteres síkfutásban, az IAAF World Athletics Touron New Yorkban.

Futás: Merritt és Bolt megszoríthatja akár Warinert és Powellt is

pen | 2008-05-04 | Nincs hozzászólás!

Lashawn Merritt 44.34-es idővel, a világ idei legjobb idejével győzött a Guadeloupe-ban megrendezett nemzetközi atlétikai viadalon csütörtökön. Szombaton pedig a jamaicai Usain Bolt minden idők második leggyorsabb száz méterét futotta egy jamaicai nemzetközi atlétikai versenyen.