Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 965 672 km-t sportoltatok

Polar vagy Zephyr HRM Endomondo-hoz?

Létrehozta: andrewboy  |  2011-12-20 13:43:29-kor

Sziasztok,

Endomondo -t (www.endomondo.com) használok okos telefonon a különböző edzéseim rögzítéséhez. Szeretnék mellpántos HRM-et is csatlakoztatni a programhoz, két lehetőségem van:

POLAR WearLink®+ transmitter with Bluetooth®
http://store.endomondo.com/polar-wearlinkr-transmitter-with-bluetoothr.html

ZEPHYR Heart Rate Monitor HxM™ Bluetooth™
http://store.endomondo.com/zephyr-heart-rate-monitor-hxmtm-bluetoothtm.html

Kinek milyen tapasztalata van a két termékkel ill. melyiket miért vagy miért nem javasolnátok?

Köszi,

Andrew

tamas321 2012-09-19 17:46:17 | 8
tamas321 képe

Polar HRM Bluetooth-t használok az Endomondohoz, de 10 óra alatt le is meríti.

valakinek van bármilyen tapasztalata ezekkel a Btooth-os kütyükkel kapcsolatban, hogy mennyit bírnak?

a régi Polar jeladóm több, mint egy évet is kibírt elemcsere nélkül.

 
SirBrian 2011-12-23 09:45:33 | 7
SirBrian képe

Köszönöm.

A grafikon hiánya bosszantó...

A SportTrackert is megvettem, tényleg sokat tud, de számomra futás közben nehezen leolvashatók a kis számok és nem lehetett úgy konfigurálni nagyított módban a mérő mezőket ahogy nekem tetszik. Emiatt váltottam Endomondora.



Előzmény: andrewboy (6)  
andrewboy 2011-12-23 09:30:44 | 6
andrewboy képe

szia,

egy használat után a következőket tudom elmondani:
- egyáltalán nem kényelmetlen. sőt... korábban volt egy Kalenji-s órám mellkörös HRM jeladóval, az se volt rossz, de ahhoz képest ez még kényelmesebb. nem irritál nem szúr, nem nyom, jó anyagból van a pánt és okosan van megoldva a "kapocs" része is.
- endomondo-val használtam, bár most kint nem futok, úgyhogy csak beltéri kondihoz. úgy tűnt, hogy egyszer se vesztett jelet, nem voltak ingadozások (akárhányszor ránéztem telóra, mindig jó volt)

viszont most szembesültem endomondo egy hiányosságával. én azt hittem, hogy ha már képes külső HRM kezelésére, akkor a vett jelet nem csak a kalória számításhoz és az átlag/aktuális bpm megjelenítéséhez használja hanem később grafikonon is vissza lehet nézni.

hát nem. ilyen funkció nincs se a telefonos verzióban, se akkor ha feltöltöm az endomondo profilomba és online nézem :(

cserébe viszont megtaláltam a SportsTrackerLive progit ( https://market.android.com/details?id=com.sportstracklive.android.ui.activity.pro ) ami ezt is tudja (meg egy rakat más grafikont is gyárt ami sztem tök jó) és egyébként minden mást is amit endomondo... következő alkalommal már avval próbálom.

ja és a polar hrm-hez még annyit, hogy úgy tűnik az elem állapotát a bpm jelekkel együtt küldi, tehát telefonon látod, hogy hogy áll a töltöttsége!

remélem hasznos volt valamennyire az infó!



Előzmény: SirBrian (5)  
SirBrian 2011-12-22 21:17:53 | 5
SirBrian képe

Én is ilyet nézegettem az endomondo-hoz

Két dolog érdekelne:

-Mennyire kényelmetlen a viselete

-Mennyire pontos (van-e mérési kiesés amikor pl. nem mutat semmit, esetleg értelmezhetetlenűl ugrál...)

köszi



Előzmény: andrewboy (1)  
andrewboy 2011-12-21 19:49:03 | 4
andrewboy képe

ez csak bluetooth-os jeladó, a intelligencia, gps, számolgatások stb. a telefonon történnek.

hááát, most már megvan a polar, ez elemes, majd kiderül mennyit bír :)



Előzmény: monique (3)  
monique 2011-12-21 19:10:53 | 3
monique képe

ja hogy ebben bluetooth van... nos akkor az akkus megoldásnak valszeg van kézzelfogható előnye

 
monique 2011-12-21 19:09:15 | 2
monique képe

általában csak házi módszerekkel lehet cserélni az akkut, ha gyárilag be van építve. viszont a jó hír, hogy olyan nincs, hogy ne lehetne házi barkáccsal cserélni. :) csak egy kis kézügyesség, meg kompatibilis új akku kérdése. akár vmi telefonból származó akku, ha a paraméterei stimmelnek.

 

viszont pár évig nem kell a csere miatt izgulni, meg általában tovább bírják, mint egy elem. persze ha csak pulzust mér, akkor egy elem is sokáig bírja. ha van benne pl. gps is, akkor már nem rúg labdába a cserélhető elem :)

 

de ha csak sima pulzusmérő, akkor túl sok előnye nincs annak h egy akkunak nagyobb a kapacitása, mint egy elemnek.



Előzmény: andrewboy (1)  
andrewboy 2011-12-21 13:52:25 | 1
andrewboy képe

kénytelen voltam saját utánaolvasások alapján meghozni a döntést.

végülis Polar-t vettem mert

- ennek van itthon hivatalos viszonteladója és könnyen gyorsan boltból megvehető (zerge.info -nál 22e), nem kell külföldi beszállításra várni
- az esetleges garanciális problémák így könnyebben kezelhetők
- itt cserélhető elem van, míg Zephyr-nél beépített tölthető akku. bár ez utóbbi megoldás jobban tetszik, de arról nem találtam semmi infót, hogy miként lehet vagy egyáltalán lehet-e az esetlegesen tönkrement/lecsökkent kapacitású beépített akkut cserélni.
- a Polar amúgy olcsóbb is volt

hát egyelőre ennyi. ha valakit érdekel akkor majd megírom a tapasztalataimat.