Már 54 485 355 km-t sportoltatok

Rosszullét (Apukám futása)

kiscsipa | 2011-05-28 18:26:55 | 6 hozzászólás

Lenne egy kérdésem nem tudom hogy ti jártatok e már így. Apukám is lefutotta a I.Makói félmaratont  21km-et (2:06) a végén amikor beért rosszul let fájt a feje zúgot a füle már a szekszárdi versenyen is így járt ám akkor nem volt nála pulzusmérő. Most igen ahogy beért megnéztünk a pulzussát átlagosan 190, maximum pedig 225 (45éves) nem tudjuk de úgy gonduljuk a magas pulzusszám lehet ennek az oka. Amikor elindult már 3-400 méteren belül 195 volt a pulzusa próbált lassaban menni de maradt 195- 200  között a pulzus ez végig maradt 14km ig az utolsó körön (7km)-en ment csak le 185-190 körül, ekkor már többször is belesétált bellesétált 10-15m akor ment csak le 175 majd amikor újra elkezdet futni akkor a pulzussa is vissza ment 190 körüli értékre. Minden frissítétő ponton ivott és leis öntötte magát a 2. körben már vitt magával egy filliteres üveget és ivott közben is és leisöntötte magát úgy hogy kiszáradás nem valószínű.  mikor beért köröbelül egy félóra uttán kezdtek ezzek a panaszok előjöni, evet egy kis csokit és banánt is. Ellőte már többször lefutotta a távot akkor nem tapasztalt hasonló panaszokat. Esetleg valami ötlet hogy mi baja lehet. A szeszárdi verseny uttán elment orvoshoz az azt mondta neki hogy minden rendben a max pulzusa 220-ből az életkor (45) de 175ös pulzussal nem tud futni mindig felmegy neki.

2011. I. Marosmenti félmaraton

kiscsipa | 2011-05-28 17:57:50 | Nincs hozzászólás!

Ez a második versenyem úgy terveztem hogy kb. 1:40-1:45 körüli időt  futok a verseny fél 11-kor kezdődött amúgy is meleg volt  ebben az időpontban főlleg. A 21 km -es távon körübelül 50 lehetünk ammi nem sok egy ilyen versenyen. A táv 3x7 km - es szakaszból ált. 2,5-5-7 km en volt frissítű szőlőcukor+alma és persze víz sajnos szénsavas volt egy kicsit, de ilyenkor szerintem inkább a sima ásványviz a jobb. Az első körben kb 4-5 km en egy picit gyorsítottam és beértem egy srácot kb 20 éves lehet kérdeztem mennyi idő alatt futja azt mondta 76 perc volt a legjobb ideje de most örülni fog ha lemegy neki 90 perc alatt. Fututunk ellég gyorsan  4:20 p/km es átlaggal az első kör(7km) 29:20 alatt ment le ezt annak köszönhetem hogy futott vele és mondta hogy gyere nem szabad megálni, mentem is bár a ball vádlim és a talpam zsibbadt nagyon kemény volt és nem tudtam hogy miért. Nem tudom hogy mitől de rosszul lett és az első kör végén kiált. Sajnáltam mert tudtam hogy magamra maradtam nem lesz aki fojton össztönözön meg is látszódott a 2. kör 1óra 5 perc lett 5 percel lassultam bár míg ennek az eredménynek is örültem közben leönöttem magamat egy kis vizzel a trikóm nagy réssze vizeslet de nem baj majd megszárad mondtam. Kb 30 perc múlva teljesen megszáradt olyan meleg  volt az idő nem tudom hogy hogyan de egy picit izzadtam csak le és a vizet  nem kivántam de 1-2 kortyot azért ittam mert kiszáradt a szám pár másodperc pihenő mig bevizeztem magam majd futás megint az utolsó 2km nagyon nehéz volt megkellet álnom piheni egy kiscsit majd a végén széles mosollyal az arcomon befuttotam az időm 1óra 40 perc ami azt jelenti hogy sikerült teljesítenem a célomat és ahhoz képest hogy 2 hónap mulva leszek 16 éves- ez a második versenyem (az első szekszárdon volt) szerintem egész jóidő más is gratulált hogy ilyen fiatalon teljesítettem.

Amikor beértem kaptam egy sport szeletet egy almát meg egy emlék érmet a ellég szép és a többi éremhez képest jó nagy. Hogy hanyadik lettem? Hát azt én se tudom már 2 körben  még 8. voltam férfi abszolutban de az utolsó körben mentek az oda vissza előzgetések de az biztos hogy top15, ami ellég jó kis eredmény.

Az idő meleg volt de legalább fujt a szél az lehütöt egy kicsit a verseny főlleg utcákon ment volt egy kb. 1km szakasz bicikli útton ráadásul ez hüvös is volt ez a rész nagyon tetszet. A frissítésnél is mindig volt egy személy aki mondta hogyan fogják a pohárát hogy normális eltudjuk venni ez plusz pont, volt egy két fanatikus szurkuló aki kiült a háza ellé és buzditott "Hajrá kicsi nincs már sok hátra". Összeségében jó élmény volt bár zavart hogy kevesen voltunk úgy hogy 100m légüres tér ellőtem uttánam is hasonló helyzet egyedül a végén futot rám egy srác de volt 10m előnyöm úgy hogy a végén nyugodtam be futhatam csináltak sok képet ha birok akkor majd töltök fel egy kis kedvcsinálóként a következő versenyre remélem akkor már többen leszünk. :D

2011. II. Borvidék Félmaraton

kiscsipa | 2011-05-08 15:42:11 | 2 hozzászólás

Ez volt az első félmaraton versenyem pont a legnehezebbel kezdtem :) az időm 2:04:49 ezzel a korcsoportomban (14-18 évesek) 3. helyezését értem el amire nagyon büszke vagyok.  Főlleg úgy hogy a cél most csak az volt hogy egyáltalán befusak és sikerült dobogós helyen végeznem. Hogy jövőre is részt veszek e a versenyen még nem tudom de szeretném megjavitani az itten futot időmet. Most a héten a pihenésé a főszerep aztán 28-án pedig a makói félmaraton a cél, ez már alföldi tájon lesz úgy hogy az emelkedőket elfelejthetjük itt biztos hogy jobb időt fogok futni kérdés mennyivel.