Újra a fedélzeten.

Visszatérés avagy mi történt a Jabil 1/3 marathonon

szucsi82 | 2011-08-13 10:56:48 | Nincs hozzászólás!

Ismét futóversenyen.

Az úgy kezdődött, hogy márciusban kiderült magas a koleszterinszintem. Életmódváltás következett, ami természetesen a mozgás visszaállításával, azaz a futással folytatódott. Márciusban szépen el kezdtem, pulzusmérővel, a max pulzus 70%-át nem meghaladva, inkább gyalogoltam mintsem futottam. Közbe mentek szépen lefele a kilók is és végre tudtam kocogni belefutás nélkül. Egyre hosszabb távok mentek egyre könnyebben, és kezdtek megfogalmazódni új célok. Jó lenne egy versenyre eljutni, mert az nagyon feldobja az embert, és a további célok megfogalmazásában, és megvalósításában, is sokat segít. A végleges fő cél az októberi staféta maraton félmaratoni szakasza lett. Viszont az még messze van/volt így keresni kellett egy másik versenyt is addigra. Újra naplóztam, és Hauanita kérdezte megyek e Jabil ra. Hm . Igen:) .

Ez a verseny nagyon kedves a szívemnek, mert olcsó jól szervezett, és nem mellesleg közel van Miskolchoz. Persze ez utóbbi most nem volt előny, mert rokonoknál voltunk Budapesten gyerekpesztrálásos nyaraláson. ez idő alatt hozzászoktam a korán kelek korán fekszem gyakorlathoz, ami azért nem ment teljesen zökkenőmentesen és ez pénteken látszott is. Miskolcon nagytáska lerak, futócucc be a kistáskába, és szülők levittek a búza térre és alig 3-4 óra utazás és megérkeztünk kedvesemmel Tiszaujvárosba. ahogy leszálltunk, rögtön magamhoz tértem kábaságomból, az emlékek, meg a verseny közeledte mind dupla adag koffein hatásával bírt. 5 óra tájt találkoztam Hauanitával. Vele is jó volt végre összefutni. Egy időben állandó találkahelyünk volt, ez a verseny. Remélem most nem tartunk ismét 4 éves szünetet:). a verseny számomra másik nagy feladata megszerettetni kedvesemmel a futást. Szerintem erre ez a verseny tökéletes. Péter Attila a szpíker, jól szervezett a verseny, lelkes önkéntesek sok szurkoló. Minden adva van hogy valaki itt beleszeressen a futásba. Ez talán sikerült is hallottam egy kósza igéretet tőle, hogy jövőre már ő is a 14 kilométeres távot választja

A terv 1:40

álom terv 1:30 on belül

Abszolút merész álom a 4 évvel ezelőtti 1:26 os időm megjavítása.

Az idő szuper volt nem volt túl meleg az első frissítőnél, pedig lelkes iskolások drukkoltak, "hajrá 4 es, fussál és egyebek" jól esett. Az első kör után kedvesem átjött így egy körben kétszer kaptam külön szurkolást ami mindíg adott plusz energiákat.

Az első kör 21:36 óvatos kezdéssel. Itt kezdtem érezni hogy az egyes számu álomtervnek van realitása. A futás jól esett, frissiés futás közbe, nem szeretek ugyanis kiesni a ritmusból.

Második körbe próbáltamkicsi gyorsítani, ez a kör még mindíg nagyon jól esett, semmi probléma, kedvesemmel még beszélgetni is tudtam a célegyenes környékén. a kör 20:56 lett ami után egyre erészebben kezdett el foglalkoztatni a 4 évvel ezelőtti időm megjavításának lehetősége.

Hogy ez sikerüljön, érzésre próbáltam ezt a tempót tartani. Az önkéntesek még mindíg aranyosak voltak de a 3. kor közepe már nem esett annyira jól. egy kis oldalszúrás, amit erőteljes kilégzéssel sikeresen kordában tartottam. 3. kör 20:51 sikerült tartani a tempót kicsit gyorsultam is.

Az utolsó kör már nagyon nem esett jól. Egyik szakasztól a másikig tartott. Mindíg csak a következő részt néztem ki magamnak. Azért az jóleső volt, hogy a lassú kezdésnek köszönhetően a 2 körtől kezdve folyamatosan előzgettem, ez azért jól eső érzés volt. Tehát utolsó kör, már csak az előttem lévőt kell utol érni már csak azt a két futót.., kedvesemn bíztatott de visszaszólni már nem volt energiám. Viszont az erőbeosztás jól sikerült, hisza a célegyenesbe ujabb két sporrtásrst sikerült utolérni, és még egy sprint is belefért. Utolsó kör 20:29 a Vége pedig 1:23:52 lett, majd 3 perccel jobb mint a 4 évvel ezelőtti idő. Az előzmények tekintetében ezt több mint jól sikerültnek tekintettem. A célban Kedvesem és Hauanita várt( köszönjük a csomagmegőrzést), egy átöltözés, és levezetésként Csík zenekar koncert. Nagyon jó esett itt lenni versenyezni, jövőre ugyanitt:) és már alig várom okt. 2.-át.