Már 54 141 336 km-t sportoltatok
Újra a fedélzeten.
Vár a kékes
szucsi82 | 2007-05-22 15:11:16 | 2 hozzászólás
Mivel kedvenc versenyemre( bükki hegyi), ami ráadásul hazai verseny, nem tudok elmenni, ezért új cél, a kékes csúcsfutás. Alapvető cél a célbaérkezés, kitűzött cél az 1:30on belül, és titkos álom(mégha csak jövőre is) a 80 perc. Miután ezt így lerendeztem, és letudtam a mai stressz adagomat(vizsgáztatás) nekiindultam futni. Kánikulába ráadásul 14 órakkor:). Ez még nem is baj, csak hát én dombon lakom, így oda vissza is kell futni, ami kb 70m szint. Hát mit ne mondjak durva volt 32fok tűző nap fölfelé. Szerencsére a fejfedőm felraktam, így remélem napszúrást megúszom. Összességében jól is esett, legalábbis így a nyújtás után már így gondolom:)
.
szucsi82 | 2007-05-20 20:31:08 | Nincs hozzászólás!

Pénteken Pesten voltam, és ha már ott voltam elmentem a spuriba, és vettem egy új futócipőt kiegészítésképp az omni grid ultimate mellé. Egy nike lett belőle, és 13as méret az eddigi legkisebb futócipőm, de az eladó meggyőzött hogy elég lesz, és mivel tényleg kényelmesnek tűnt megvettem. A bogaras eset után elhatároztam kell futószemüveg is így ezután irány decathlon, egy kis telefonos segítség után. 2100ftért vettem egy futó kerékpáros szemüveget cserélhető lencsével, és egy futó nacit. Ma megvolt a próba és úgy néz ki beválnak az új cuccok. Hosszabb távokra marad a Saucony rövidebb edzések és versenyekre pedig lesz a nike.

Sajnos a szombat kiderült le kell mondanom a bükki hegyi felest ami pedig kedvenc versenyem, de halaszthatatlan órám lesz a gyógymasszőri képzésen, de kárpótlásul megyek kékes csúcsfutás és BP 10 km re. Az a rossz hogy hirtelen elfogyott a futókedv, mivel a bükki lett volna a célverseny, de lehet helyette elmegyek szeptemberbe a nike ra.

Egy bogár élete és halála.
szucsi82 | 2007-05-15 08:31:27 | 5 hozzászólás

Történt egy szép hétfői kora estén, hogy a hétvégi hosszú futásom abszolválni akartam, mert hogy vasárnap nem értem rá.Bemelegítésképp lekocogtam az egyetemi 400as pályára, és mikor leértem, éreztem jól döntöttem, kb 10 futó rótta a köröket különböző tempóban. Megvolt a motiváció, de a 3. körben beütött a karch, illetve egy bogár pont a jobb szemembe. Nem tudtam kimosni, ezért egy gyors telefon után riasztottam a házi taxit alias édesapám, és telefonos segítség után a sürgősségi felé vettük az irányt. Itt az asszisztensek megnézték a szemem de nem láttak semmit, jött az ügyeletes orvos(aki természetesen nem szemész) de ő se látott semmit, és persze megfelelő eszközük se volt arra hogy rendesen megvizsgálják. Ambuláns lapon ez szerepelt ha reggel is panaszom van, menjek el szemészetre. Itt már kicsit felment az agyvizem de mit volt mit tenni, hazamentem, mellesleg nem rajtukk mulott hogy nem tudtak ellátni ilyen a rendszer. Reggel szemészet, a főorvos asszonnyal kidühöngtük magukat közösen, és lelkemre kötöttee, hogy csak rendelési időben legyek legközelebb beteg. Namármost aki ezt a rendszert bevezette kitalálta, én annak(azoknak) kivánom, hogy rendelési időn kivül legyen valami sürgős bajuk, de véletlenül se szakorvos lássa el az ügyeleten. Ja és a szemebe tényleg ott volt a bogárka szárnya az nem hagyott békén éjszaka se aludni. Ebbe az az igazán dühítő, mivel tényleg ott volt a szemebe ez egy éjszaka nagyon csúnyán begyulladhatott volna, és akár komolyabb következménye is lehetett volna.

Na be is fejezem mielőtt belelovalom magam.

.
szucsi82 | 2007-05-10 14:54:34 | Nincs hozzászólás!
Megvolt a felkészülés első résztávos edzése, és még jól is esett. Az edzésterv szerint 5.400 erős futás ami gyorsabb legyen mint a versenytempó. Úgy gondoltam, hogy az eddigi bükki hegyiken 6:40 körüli átlaggal mentem, most viszont hoszabb lesz így 7 percesre saccoltam a versenytempóm biztos ami biztos alapon. Ez alapján az erős részeket 6 és 6:30 ezreknek megfelelő sebeséggel csináltam. sorrendben 2:29 2:31 2:28 2:18 2:20. Jól esett na az idő is jó volt a nap is csak a végén sütött ki. még a végén lesz belőle valami:)

szucsi82 | 2007-05-08 13:32:32 | Nincs hozzászólás!
Pihenőhét utáni első futás.Nem sok kedvem volt elindulni, de hát közel a versenyidőszak nem hagyunk ki edzést nyomós indok nélkül, így mp3 lejátszóba AC/DC és indulás. A nagy szél miatt nem nézegettem a pulzusom csak próbáltam laza maradni, ami nagyjából sikerült is. A tempógyorsabb is lett meg hát az ellenszél is fél körönként hátráltatott, de végig jól esett a futás, így nem bánom a magasabb pulzust. Megérte nem hallgatni a lustaságomra:)