Csak lazán
Ismét vízen a csapat.
Elek | 2007-08-28 10:59:56 | 1 hozzászólás
Ismét vízen a csapat. Kajak-Kenu masters Országos Bajnokság Sukoró

Minden évben készülünk a bajnokságra, de az idei évben különösen sokat készültem, így nagy reményekkel vártam a július21-22. hétvégét.

Szombaton nem kellett korán indulni, hiszen az első számom csak délután volt.

K-2 500 méter mix, az első szám, a várakozásoknak megfelelően nagy mezőny. Sikerült az edzéseken összeszoknunk a párommal, így nagyon jól ment a hajó, végül szoros befutón 6. helyet sikerült elérni. Ez az eredmény jobb volt mint gondoltam, nagyon jól éreztem magam.

Következő számig (K-4 500 méter mix)gyorsan eltelt az idő, ez volt az, amit legjobban vártam a hétvége során. Nem is kellett csalódnom. Már a rajtban nagyon elmentünk a mezőnytől és ezt az előnyt sikerült még növelni a célig. Ennek köszönhetően ebben a számban Magyar Bajnoki címet szereztünk.

Így zártuk a szombati napot, ezután jött a jól megérdemelt pihenés, illetve az érmek megáztatása a szénhidráttal teli folyadékba. Hejnekem ez nagyon tetszett.

Este, sokáig ünnepeltük a csapatunk sikeres szereplését, hiszen a két bajnoki cím mellé, két harmadik, egy ötödik és egy hatodik helyet is sikerült elcsípni.

Másnap délelőtt már kezdődtek az előfutamok, sajnos itt az első számtól nem sokat vártam, hiszen a párom lesérült a verseny előtti napon. Szóval ez volt a K-2 200 méter, a körülményekhez képest azért jól mentünk, figyelembe véve, hogy egy éve nem ültünk össze párosba az ötödik helyünk elfogadható volt. A döntőbe nem sikerült bejutni, mivel a másik előfutamba jobb időt ment az ötödik helyezett.

A következő számban (K-2 mix 200 méter) biztos döntőt reméltem és ez így is lett, mivel az előfutamban egy jó rajt után viszonylag laza evezéssel 3. helyen bejutottunk a döntőbe. Ekkor már óriási szél volt, túlélőversennyé változtatva a bajnokságot.

Délután már csak két döntő volt, bíztam benne, hogy sikerül dobogóra állni, de sajnos ez most nem sikerült.

Na szóval első döntő a K-2 mix 200 méter, Az első két páros szokás szerint ellépet egy jó fél hajónyira, de a harmadik-hatodik helyen nagyon nagy küzdelem volt. Végül célfotóval az ötödik helyre futottunk be.

A verseny utolsó száma a K-4 mix 200 méter volt talán a legnagyobb csalódás számomra. Tavaly sikerült felállni a dobogóra ebben a számban, idén viszont negyedikek lettünk. Már a rajtban látszott, hogy nincs együtt a hajó, a végére teljesen szétesve lecsúsztunk a dobogóról.

Természetesen nem panaszkodom, mert így is sikerült szép helyezéseket elérni és az egész hétvégén nagyon jól éreztem magam. Nagyon jó társaságban és jó hangulatban töltöttük a két napot.

Mostmár tudom, hogy a bajnoki arany sokat jelent számunkra. Augusztus 24-26 között indulhatunk a lengyelországi Európa Bajnokságon K-4 200 és 1000 méteren. Ráadásként indulhatok új párommal K-2 200 méteren is. Nagyon várom és remélem sikeres hétvége lesz megint. Utána pedig jöhet a NIKE félmaraton, ahol ismét találkozunk és csinálunk egy jó hangulatú futóversenyt.