Már 54 024 079 km-t sportoltatok
tömegsport és egészség
évértékelő
Csupi | 2008-12-14 11:53:04 | 7 hozzászólás
Dec 13.-án volt idei utolsó versenyem! ebben az évben nem tervezek több megméretetést,pihengetek és alapozok tovább készülve a 2009 es évre.Az idei évet nagy lendülettel kezdtem! 3 éve elhatároztam,és minden évben becsületesen készültem hogy egyszer én is átszakítsam Nagyatádon egyéni indulóként a célszalagot,és magamra ölthessem a FINISh-eres pólót! Előző években ez a terv különböző okok miatt meghiúsult,de idén év elején megfogadtam,lesz ami lesz én bizony ott leszek Gyékényesen a rajtnál,és Nagyatádon a célba!Év elején ennek tudatába kinéztem versenyeket,ahol tapasztalatot tudok szerezni a triatlon terén,(ami eddig csekély volt)és néhány hosszabb távú terep futóversenyt,amin kitűztem célul,hogy az eddigieknél jobb időt kell fussak! Tudatosan építettem fel edzéseimet,és szereztem egy nagyszerű úszó edzőt aki segített régi rosszul berögződött hibáim kiküszöbölésében,és hatalmasat lendített úszótudásom fejlődésén!Jöttek a versenyek,és sikerült a terv,rendre megjavítottam az időeredményeket,élveztem a versenyeket,és jól ment. Márciusban váci szakaszos triatlonon 3.helyezést értem el,ami egy kis önbizalmat adott a továbbiakra!Sziget triatlon,hatalmas formában több mint fél órát javítva az eddigi fél távú időmön,Terep 100 ahol 1 órát sikerült faragnom!Kaposvár BSI által rendezett olimpiai és sprint távú triatlon,ahol az elején végeztem. Edzettem,és lebegett a cél a szemem előtt! Edzéseken is jól éreztem magam,apróbb sérüléseket leszámítva. Július Zánkai fél táv,kicsit megtépázta eddigi felépített egészséges önbizalmamat! Talán a meleg,talán a lelki állapot a fáradság,vagy mindezek összessége,de ez a verseny nem úgy sikerült ahogy azt elterveztem! Megcsináltam,de nagyon rossz 5 óra és 56 perces idővel .Mély kútba kerültem....Össze kellett magam szedni! Egy jól sikerült nyaralás,ahol igen jól fel tudtam készülni a nagy megmérettetésre,erőt adott lelkileg és fizikailag!Eljött augusztus 23.-a  és ott voltam a rajtnál,Gyékényesen,és 11 óra 40 perc múlva a célba Nagyatádon! Nagyon nagy élmény,és öröm volt,könny és mosoly egyben
MEGTETTEM,MERT ELHITTEM” Köszönet a családnak,hogy elviselte nehéz napjaimat,hogy nélkülözött,és hogy bíztatott és segített a versenyen!
Ironman után egy kicsit pihentem,edzés képen lefutottam a BP maratont,és a siófoki Balaton Maratont,ahol én segítettem a feleségemnek,hogy élete első félmaratonját lefussa(sikerrel,nem is akármilyen idővel!) Meg kell említeni még az év közbeni csapat versenyeket is, a maraton váltót és az Ablon  váltót,ahol csapatban dobogós helyen végeztünk! A kisebb versenyeket nem sorolom fel,mert ezek csak egy állomásai voltak a végső céljaimnak!Dec 13.-a tegnap egy senior úszóverseny volt a Fradiban,ahol 3 számban indultam 1 bronz,1 ezüst,és 1 arany lett a mérleg ! Azt hiszem nem rossz egy évzárónak! Most azt kívánom kezdődjön el úgy a következő év ahol abbahagytam!Most egy kis sérüléssel bajlódom,kicsit elhúzódik,de ki akarom pihenni ki akarom kezelni,mert vannak nagy terveim a jövő évre,és fontos hogy egészségesen álljak neki!Rengeteget tanultam ebben az évben,a legfontosabb,nem kell mindent ma vagy ebben az évben megcsinálni,holnap is van nap,jövőre is lesz egy év!  Többet fogok pihenni,és kevesebbet dolgozni!Több időt fogok a családdal foglalkozni! Éjszaka nem dolgozom,és hagyok időt a regenerálódásra! Nyugodtabb kiegyensúlyozottabb életvitelt folytatok!Jövőre a szokásos versenyeken(téli-nyári Mátra bérc,Terep 100,féltávú triatlon,és az ironman-on kívül vannak nagy céljaim de babonából nem beszélek róla!Jöhet a 2009 ! Szebb egy jobb év,új tervekkel új kihívásokkal,de okosabban és tapsztaltabban!