Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 54 575 307 km-t sportoltatok

A Sportorvos válaszol...

Létrehozta: futor  |  2008-07-29 08:06:23-kor

Üdv barátaim! Bizonyára mindenki élt át olyan időszakot, amikor aktuális problémáját, betegségét nem tudta megfelelően kezelni esetleg felismerni.Orvosaink nem értenek a sportorvosláshoz -tisztelet a kivételnek-  sportorvoshoz menni pedig nem mindig van idő. Ekkor jött egy régi futótárs aki felvilágosított bennünket, hogy ez milyen bagatel probléma és ilyen meg ilyen egyszerű megoldás van rá.Ez a topic arra szolgáljon, hogy segítsünk egymáson, legyünkegymás "sportorvosai".

Természetesen ez csak segítség legyen, ne helyettesítse az orvosi sportorvosi kontrollt.

RemAti 2014-03-08 18:23:36 | 632
RemAti képe

Szia,

Tapasztalat nincs, de tudom ajánlani ezt az oldalt http://porckorong.hu/. Esetleg vedd fel vele a kapcsolatot.

 



Előzmény: SirBrian (631)  
SirBrian 2014-03-08 18:04:37 | 631
SirBrian képe

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata mennyire lehet futni porckorong sérvvel?

Egyik orvos szerint műtét kell, másik szerint szteroidos kezelés, harmadik szerint hátizom gyakorlatokkal együtt lehet élni vele. Ez utóbbit csinálom jelenleg.

A futást senki sem ajánlja de úgy gondolom hogy ha az állapotom nem rosszabbodik akkor egy gyaloglósabb stílussal újra futhatok. (4 hónapja nem futottam)

Vélemény, tapasztalat?

 
halzoli 2014-02-26 09:46:15 | 630
halzoli képe

Szia Moniqe, még nem futottam maratont, épp ezért szeretnék, tavaly is ide írtam már, hogy akkor is ugyanez a fájdalom jött elő, mikor elértem a felkészülésben a 30km-t. Bosszant, hogy amúgy könnyedén ment a táv 5.20körüli km-ekkel, de a lábam meg nem bírta. Tavaly arra gondoltam, hirtelen emeltem a távot. Most megvárom míg rendbejön, aztán meglátom.



Előzmény: monique (623)  
monique 2014-02-26 01:31:37 | 629
monique képe

np, remélem rendben lesz :))



Előzmény: szecsady (628)  
szecsady 2014-02-25 19:20:50 | 628
szecsady képe

2éve ugyanazt a modellt :))

Igen,én is igy gondolom hogy hirtelen leterheltem, úgyhogy picit vissza kell venni. Köszönöm a választ :)



Előzmény: monique (627)  
monique 2014-02-25 00:33:30 | 627
monique képe

mondjuk ha görcsöl arra lehet nem kéne futni. ezt te érzed h a teljes pihentetés jobb vagy pici aktivitás.



Előzmény: szecsady (622)  
monique 2014-02-25 00:32:37 | 626
monique képe

semmi gond :) amúgy a tiédre azt tudom mondani h pihentetés, igen, de lehet h jót tesz neki egy kis laza futogatás is. de akkor nagyon könnyű tempóban.

meg igen, egyszerre 2 nap kemény edzés 3 nap alatt, az sok lehetett.

2 éve UGYANAZT a cipőt használod vagy csak a modell ugyanaz?



Előzmény: szecsady (624)  
szecsady 2014-02-23 13:20:11 | 625
szecsady képe

Bocsánat, ez nem is nekem szólt... :))))

 
szecsady 2014-02-23 07:31:41 | 624
szecsady képe

Köszönöm monique :)

Volt már 2 maratonom, most jön a 3. (Maratonfüred). Szerintem az nem tetszik a lábamnak hogy hosszú idő útán újra elkezdtem résztávozni, rögtön két alkalommal (hétfő szerda) és gondolom ez betett neki mert máshogy fogtam talajt, lehet pont a külső részre érkeztem inkább. Remélem mihamarabb elmulik, nem kéne lerobbanni :))

 
monique 2014-02-22 23:04:41 | 623
monique képe

szerintem nem érdemes erőltetni más futótechnikát, mint ami bejött. ez h bejött azt jelenti h sérülés nélkül megy a futás. a hatékonyság úgyis javul magától idővel. ugyanez vonatkozik cipőre is, ha nem akar alapból működni a cipő, akkor visszavinni/eladni és keresni kell olyat, ami működik. 

 

úgyhogy ha ez volt az oka a sérülésnek, akkor nem kell már rögtön minden távlati tervet feladni, miután rendbejöttél, lehet kezdeni újra óvatosan a működő technikával és cipővel. :) ha heti 3 futásból futottál 1:38-at, akkor még sokkal több van benned, és hát a maratonhoz is elég lehet heti 50-60km :) (nem tudom futottál-e már maratont amúgy, lehet ez triviális info neked, akkor bocsi)



Előzmény: halzoli (621)  
szecsady 2014-02-22 13:09:33 | 622
szecsady képe

Kedves kollégák! Segítségeteket szeretném kérni. A héten eddig nem tapasztalt fájdalom jelentkezett be nálam. A bal talpam külső része kezdett el fájni,ilyen görcsölő érzéssel. Volt már valakinek hasonló tapasztalata? A cipő nem lehet a probléma, 2éve ugyanazt használom. A túlterhelésen kívül van valakinek ötlete, mitől is alakulhatott ki ez a dolog,és a pihentetésen kívül valami egyéb ötlet a regenerációra? :)
Előre is köszönöm a válaszaitokat!

 
halzoli 2014-02-21 19:34:00 | 621
halzoli képe

Köszönöm a választ, már amennyiben nekem írta, de részben a chi futás technikája miatt jött a sérülésem, mivel próbáltam némileg korrigálni a technikám, hogy jobbára talpközép, talpelején érjek földet, holott eddig sem sarokkal döngöltem a földet, csak vettem egy Ride 6-os Sauconyt, és utána mondták, hohy azért fáj benne a lábam, mert ez 4mmrel alacsonyabb sarokmagasságú, így hozzá kell igazítani a technikát. Na itt kezdődtek a gondok, pedig csak 2, majd 3, és 5km ekkel kezdtem, de valószínű már itt túlterheltem a lábam, az időm szar volt, a pulzusom az egekben, fárasztó volt nagyon.Videóra vettem magam, visszanézve egész jónak tűnt a technika (mint a youtube-os videókon), de érzésre katasztrófa.



Előzmény: Haladjunk (619)  
halzoli 2014-02-21 19:28:56 | 620
halzoli képe

Köszönöm válaszod, a tavaszt már leírtam, ezen túlvagyok, sőt, arról is letettem, hogy megjavítom az 1:38-as félmaratoni időmet, mert hát minek? Futottam már 8 félmaratont,  már egy maratont szeretnék futni, de csak egyet. 37 vagyok, már 1-2 percért valóban nem érdemes erőltetni a dolgot, én is arra gondoltam, hogy azt a szintet megtartom, hogy bármikor tudjak futni egy 1:45 ös félmaratont, és kész. Ott nem volt semmi fájdalmam. Épp tavaly vettem egy jó kis Bicajt keresztedzésként... Félmaratonhoz amúgy is elég a heti 3 futás, 2szer 12-15km, egyszer pedig egy 20as. Ha nem volna panaszom, még egyszer megpróbálnám azért a felkészülést  a maratonra, de ha megint előjön ez a szar, akkor lemondok róla. Viszont hülyét kapok attól, hogy itt a jóidő, és nem mehetek ki, sajnos bicajon is érzem, hogy kicsit fáj a lábam, próbáltam, így az is csak hátráltatja a gyógyulást.



Előzmény: ORBEA ORCA (618)  
Haladjunk 2014-02-21 08:42:52 | 619
Haladjunk képe

A Chi futás hosszabb távon megoldást jelenthet.

 
ORBEA ORCA 2014-02-21 08:27:30 | 618
ORBEA ORCA képe

Egy idült gyulladásnál 3 hét az gyakorlatilag null kihagyás,2-3 hónap mire teljes futás mentesség után

újra lassan lehet terhelni.Én a helyedben leírnám ezt a tavaszt,és csak bringáznék,vagy úsznék egész

addig amíg szinte már eszembe sem jut,hogy sérült voltam...Nem tudom mit szedtél rá,de a kencék

nem sokat érnek,valamilyen gyulladáscsökkentő mindenképp kell legalább 2 hétig nagyobb dózisban.

Én sem szeretek gyógyszereket szedni,de még mindig jobb egy kis mellékhatás,ha van egyáltalán

mint egy egyre nagyobb gyulladás.Ha meggyógyulsz és újrakezded akkor pedig gondold át,hogy

mennyire fontos neked a minél gyorsabb futás,résztávozás,magas intenzítás amiktól könnyű ilyen sérülésket

összeszedni ahelyett,hogy lassabb tempóval biztoinságosan ugyanarra az edzettségi szintre eljuss.

Félmaraton -maraton nem igazán igényel speciális gyorsító edzéseket,sőt maga a futás sem nagyon,egy

nagyon szűk él csoportot kivéve,akik esetleg tudnak versenyezni is,szükség van tempó váltási képességre,nem

csak egy tempó futásra.Ha mindenképp résztávozni akarsz mert szeretnél biztonságosan magas pulzuson

savtolerancia tűrést fejlesztendő edzeni akkor résztávozz kerékpáron,ott nem fogsz megsérülni.



Előzmény: halzoli (617)  
halzoli 2014-02-20 19:47:08 | 617
halzoli képe

Nem akar szűnni a fájdalmam a csonthártyagyulladás miatt, már harmadik hete, még járás közben is néha enyhén sántítok, délutánonként jegelem, kenem mindenfélével, de semmi. Nincs tippetek, mi segíthet? Fogytán a türelmem, a téli  felkészülés hiábavaló volt, az áprilisi félmaraton oda, örülök ha addig újra tudom kezdeni a futást. :(

 
-magyarvizsla- 2014-02-18 10:03:08 | 616
-magyarvizsla- képe

Ha esetleg valakinek lenne ugyanilyen problémája:

1 hét pihentetés és activon gél használatával elmúlt. Az oka ismeretlen. 



Előzmény: -magyarvizsla- (609)  
futor 2014-02-13 09:34:24 | 615
futor képe

LIKE Bozót!

Oda akartam írni, hogy szerek kizárva. Kacsintás

Ezek szerint egy srófra jár az agyunk.

Ma 12 óra meló , a guggolás már nem vészes holnapra rendben lesz.



Előzmény: Bozót (614)  
Bozót 2014-02-13 00:01:43 | 614
Bozót képe

Mit tegyek hogy holnapután élvezzem a 30km futást?

 

Tépj be :D :P ;-)



Előzmény: futor (611)  
futor 2014-02-12 19:18:17 | 613
futor képe

Bocsi, rég volt nagyon rég, nem emlékszem. Én cipőt cseréltem, bár te írod nem az a hiba.



Előzmény: -magyarvizsla- (612)  
-magyarvizsla- 2014-02-12 18:29:51 | 612
-magyarvizsla- képe

Köszi. 

Mikorra várható javulás? Napok, hetek? 



Előzmény: futor (610)  
futor 2014-02-12 17:11:08 | 611
futor képe

Tegnap és ma tekertem kétszer 35km-t ma az elsőnél meglőttem egy trakit (tolt 40-es tempót és 7kilit arra ment mint én). Amíg befogtam meghúztam a négyfejű combizmom alsó harmadát. 

Mit tegyek hogy holnapután élvezzem a 30km futást?

 
futor 2014-02-12 17:07:59 | 610
futor képe

Volt ilyen gondom nekem is 12órás sokadik órájában Fájt és majdnem görcsölt. Én a cipőre fogtam és a sok km-re.



Előzmény: -magyarvizsla- (609)  
-magyarvizsla- 2014-02-11 20:06:49 | 609
-magyarvizsla- képe

Sziasztok!

Ha "ökölbe" szorítom a lábujjaimat, akkor fájdalmat érzek a talpamban. Semmilyen más esetben nem jelentkezik, sem hátrafeszítés, sem nyomás esetén. Járás közben sem érzek fájdalmat.

Hétvégén volt egy 3 és fél órás futásom, elképzelhető hogy csak egyszerűen megerőltettem? Nem futottam még ennyit, a lábam befelé dől a cípőm rendben van.

 

Köszi előre is.

 
monique 2014-02-10 23:44:36 | 608
monique képe

ez nagyon egyéni, bár valóban ritka, hogy valakinek a versenypulzusa csak 130 legyen, talán idősebbeknél előfordulhat. :) 

 

örülök h működtek az intervallok! ha nem terheli túl magát az ember velük, tényleg nagyon jól tudnak gyorsítani, alacsonyabb pulzuson is jobb lesz a tempó tőle.

 

mondjuk nekem a maxpulzus 85%-a hosszúfutásra egy elég tempós hosszúfutást jelent. max 1 órás edzést szoktam csinálni olyan pulzussal, viszont arra tényleg hatékony.



Előzmény: halzoli (606)  
monique 2014-02-10 23:26:20 | 607
monique képe

vírusfüggő is h mennyire gyorsan gyógyul egy nátha, nem mindig kell neki 1 hét. :)

de persze immunerősítésnek mindig van értelme! :)



Előzmény: futor (593)  
halzoli 2014-02-06 10:23:51 | 606
halzoli képe

Ráadásul a 130as pulzus egyáltalán nem versenypulzus, még bemelegítésnek is kevés. Erősebb edzést a max pulzus 85%körül csinál az ember, azaz, ha valakinek (nekem) 185, akkor az edzéseket, hosszúfutásokat 150-155ös pulzussal ajánlott futni. Viszont mióta elkezdtem egy éve a heti egy intervall edzést (10x400m 170-es pulzussal), ugyanazon pulzussal 40másodpercet gyorsultam kilóméterenként. Jelenleg a hosszúfutásaim 5:15-ös kilóméterekkel futom 155körüli pulzussal. Szóval nem értem, ha valaki versenyen van, miért 130-as pulzussal fut. A verseny, az verseny....



Előzmény: monique (413)  
halzoli 2014-02-06 09:53:10 | 605
halzoli képe

Így tervezem én is, de meg kell várnom, míg elmúlik a fájdalom, egyenlőre nem nagyon akar szűnni. jegelem, éjjelre becsavarom folpackkal, meg alatta valami krémmel, amit itt ajánlottak régebben, de szerintem megint lesz pár hét, míg tünetmentes lesz. Köszi.



Előzmény: ORBEA ORCA (604)  
ORBEA ORCA 2014-02-05 22:15:33 | 604
ORBEA ORCA képe

4mm az nem olyan vészes,nagyon sok ember nem is tud róla,pedig szinte senki sem szimmetrikus,az

eltérés a valószínűbb,nem a hajszálpontos egyezés.Így hogy már tudod hogy a bal lábad rövidebb

egy próbát megér ha egy 3-4mm vastag plusz talpbetétet teszel a bal cipődbe,és futsz pár

tesztet 10-15km-en.Ha nem tapasztalsz negatív érzéseket,akkor 6-8 futás után megpróbálhatsz egy

hosszabbat,amin elő szokott jönni a fájdalom,hátha ez elegendő megoldás volt a problémádra.

Rögtön ne fussál hosszút,kellenek a tesztfutások azért is,mert át kell állni az izmoknak izületeknek

gerincnek az új szimmetriához.



Előzmény: halzoli (603)  
halzoli 2014-02-05 10:17:43 | 603
halzoli képe

Nálam is tegnap derült ki, hogy a bal lábam rövidebb 4mm-el, ráadásul görbébb is, mint a jobb (talán pont ezért rövidebb) Emiatt minden éven előjön a bokám felett a rövidebb lábamnál a csonthártyagyulladás, most is épp emiatt mentem orvoshoz, de mivel az "olcsó", 10 ezer forintos orthopédusok, sportorvosok csak azt mondták, túlerőltettem, pihentessem, így elmenetm Fehérvárra a Villa Medica-ba, ott csináltak valami kamerás felvételt, ultrahangot, MR-t, és ott derültek ki ezek. Doki szerint nem kéne futnom,mert a rövidebb lábam állandóan túlterhelést kap, viszont én nem tudom nélkülözni a futást, maximum maradok a 20km-es távoknál, és nem futok maratont. Mindig 25km felett jön elő a sérülés. Akinek van hasonló problémája, tapasztalata, esetleg tanácsa, szívesen venném, ha megosztaná velem.



Előzmény: ORBEA ORCA (599)  
Hédi64 2014-02-04 12:58:59 | 602
Hédi64 képe

Sziasztok!  A vélemémyeteket szertném kérni, amennyiben már voltatok hasonló helyzetben! Kb 4 éve, 45 évesen kezdtem futni. Szép lassan fokozatosan, 2 éve lefutottam az első félmaratonomat, majd 30 km-t Márciusban szeretném lefutni az első maratonomat. kb 1 éve érzem, hogy nem igen fejlődök, fáradok, nehéz a légzés is. Gondoltam, hogy korral jár, nem megfelelően készülök, stb. Egyre nehezebbek az edzések. Egyéb okból labor vizsgálatot kellett csináltatnom és kiderült, hogy vészes vashiányos vérszegénységem van. Az orvos vénás injekció kezelést írt elő vaspótlásra, hétfőn kezdi. Azt szeretném kérdezni, amennyiben valakinek van ebben tapasztalata, hogy a felkészülésemet a márciusi /30. Debrecen/ maratonra mennyire fogja befojásolni ez a kezelés. Lehet, hogy segíteni fog, hiszen addig megszünnek a panaszaim és könnyebben fog menni a futás? Vagy az előforduló mellékhatások és a jelenlegi nehézségek miatt a finisben nem tudok megfelelően készülni? Mentálisan teljesen rákészültem a versenyre a meglévő problémáim ellenére is. Előre is köszönöm a válaszokat!

 
Mara 2014-02-02 22:26:39 | 601
Mara képe

Sziasztok! Én is fájdalom miatt ragadtam billentyűzetet. Ugyan holnap megyek orvoshoz, de gondoltam, megérdeklődöm itt is a dolgot, hogy tapasztaltatok-e már ilyet, ha igen, mit alkalmaztatok stb.


A következő a probléma: Ezen a héten hétfőn futottam 60 percet, nem rohanok, 9 perces km-eket nyomok, ez a kényelmes. Minden simán ment. Kedden pihinap volt, épp a városban intéztem a dolgaim meló előtt, amikor elkezdett fájni a bal térdhajlatom. Olyan közepesen. Járás közben nem, csak mikor elindultam, leguggoltam, felálltam ülésből/guggolásból. Másnapra ez erős húzódó, feszítő fájdalommá vált. Nem futottam, pihentettem. Fokozatosan gyengült a fájdalom, de elég lassan haladt. A hét vége felé annyira letompult, hogy csak olyan érzésem volt, mikor felálltam melóban a székemből, mintha a sarkamon ültem volna hosszú ideig és elnyomtam volna a térdemet, azaz így "beállt" az izület és az első 1-2 lépésig rossz volt. Ma mentem ki hétfő óta először futni, 25 percet voltam kint, bele is sétáltam. Futás közben éreztem, hogy nem 100% a térdem, hazaérkezvén pedig ismét feszül és fáj a térdhajlatom is és már maga a térdem léte is olyan kellemetlen. Ez az "érzem, hogy van térdem", ilyet akkor éreztem, mikor a rossz cipő miatt az izüelteimmel volt gond. (Azóta vettem normál futócipőt szakboltban és csak abban futok.)

Mint meséltem, hétfőn megyek dokihoz, de ő az előző esetnél is azt javasolta - miután írt fel nekem fájdalomcsillapítós porcerősítőt, nevére nem emlékszem - hogy nem kéne futnom, mert az ártalmas, így kicsit félek, hogy esetleg most is hasonló lesz a hozzáállása. Ezért kérdezlek titeket, hogy tapasztaltatok már ilyen fájdalmat? Mit kezdtetek vele, milyen dokihoz mentetek, kérnem kellenne valahova beutalót? A futsát nem szeretném abbahagyni.

 

Köszi előre is :)

 
wetike 2014-01-30 14:51:51 | 600
wetike képe

Szia!

Nagyon köszönöm a választ! Az biztos, hogy sokat tanultam ebből a sérülésből, első futó-sérülésem, szóval vannak tapasztalatok bőven... Mindenki mondja legyek türelmes, de én aggódom, mert gyakorlatilag már 4 hete nem gyógyult meg, pedig tényleg pihentetem, kenegettem, gyógymasszőr, most már gyógyszer és fizikoterápia is. Úgy szeretnék újra futni :(

Annyi kiegészítés még, hogy a cipőm viszonylag új, októberben vettem, nem hiszem, hogy az lenne a gond. A Mydeton 50 mg-os, így jön ki a 3x adaggal a napi 150 mg amit te is írtál. 



Előzmény: ORBEA ORCA (599)  
ORBEA ORCA 2014-01-30 14:10:48 | 599
ORBEA ORCA képe

Szia!

Igaz késői tanács,de legközelebb hasznát veheted.

Ha sérülést érzel a legkisebbet is probléma mentes futásokat követően akkor nem szabad úgy tenni,mintha mi sem történt volna.

Kicsit fájogat,de azért elindulok,majdcsak elmúlik....Nem múlik el km-eken keresztül,de kicsit csökkent a fájdalom,jó lesz ez...

Nem,csak rásérülsz,mert bemelegedve kevésbé érzel fájdalmat.

VAlószínű,hogy ha rögtön kihagytál volna pár napot,egy hetet akkor a kezdeti kis sérülés regenerálódott volna,így viszont

van egy idült gyulladásod,ami akár hónapokig gyógyulhat,és a sérülés helyén sokáig még érzékenyebbek,merevebbek

lehetnek az izmok,kötőszövetek,utána is naygon kell még vigyázni.

Amit ne tegyél sosem szabad ilyenkor nyújtani,mert a sérült terület merev,gyakorlatilag csak azt terheled túl a nyújtással

a környéki egészséges rugalmas szövetek helyett.

Amit tehetsz az keresztedzés,pld szobakerékpár most,edzőterem normál testépítés olyan gyakorlatokkal amik kímélik

a fájdalmas területet,véletlenül se menj aerobic,vagy egyéb edzésre pld ketlebell,fegyencedzés egyéb.

A Mydetont én nem hiszem hogy akkora dózisban kellene szedni bár nem tudom milyen dózisú én ha gondom van

pár napig napi 1db 150-eset szoktam szedni Diclac 50mg-osból pedig 2-3.

A glükozamin sem csodaszer,főleg magában nem,de egyébként ha izületi fájdalom elváltozás áll a probléma

mögött akkor 3-4 hét mire a hatás érzékelhető a lassú izületi anyagcsere miatt.

Ajánlok valami komplexebb,modernebb formulát pld az Arthroxon-t,én ezt használom megelőzésre évi 2 kúrában.

Elképzelhető ha eddig nem volt gondod hogy a cipőd adta meg magát,elveszítette a csillapító képességét,vegyél

újat ha régi.Ha van deréktájban is gondod,akkor ortopédust még egyszer meg kellene keresni,hogy mérje ki

a lábhosszaidat,mert szinte senki sem szimmetrikus,az eltérésből adódhatnak ilyen panaszok,talpbetéttel korrigálni lehet.

 



Előzmény: wetike (598)  
wetike 2014-01-30 09:57:38 | 598
wetike képe

Sziasztok! 

Remélem tudtok nekem segíteni, hátha találkoztatok már hozzám hasonló problémával. 27 éves vagyok, kb egy éve futok rendszeresen kb heti 40 km-t. Bő egy hónapja tapasztaltam először, hogy futás elkezdésekor jobb lábam talajfogásakor ágyékban vagy a comb/csípő belső oldalán tompa fájdalom lép fel, mely kisugárzott a combomba és a csípőm hátsó oldalába is. A futást sántító jelleggel tudtam csak elkezdeni, de a fájdalom pár száz méter után egy kicsit, 5-10 perc után jelentősebben csökken, majd kb 20-25 perc után teljesen szinte megszűnik, viszont futás után 1-2 órával sokkal erőteljesebben jelentkezik. Január legelején futottam utoljára, azóta már nem csak futáskor, hanem gyaloglásnál is érzem a fájdalmat, vagyis erőteljesen sántitok a jobb lábamra. Azóta nem futok egyáltalán :( Pihentetés mellett kenegettem feketenadálytővel, Bengay-el, nem lett jobb. Elmentem gyógymasszőrhöz, aki azt mondta, hogy a derekamban van egy izom nagyon befeszülve (iszonyúan fájt is, ahogy masszírozta). De miután kétszer voltam nála és nem lett jobb, ő "feladta", vagyis további kivizsgálást javasolt. Azóta voltam hasi ultrahango és vérvételen, a laborom tökéletes, gyulladásnak nyoma sincs. Ortopédusnál is jártam (egy hete), ő sem találta az okot, a csípő röntgen sem mutatott ki semmit. Mindenesetre felírt napi 2x Flector port és napi 3x Mydeton-t, valamint glükozamint és 10 alkalom ultrahangos fizikoterápiát. Eltelt egy hét és semmi javulás. :( A fizikon azt mondták legalább 5 alkalom kell a hatás kifejtéséhez, szóval ne legyek türelmetlen. De közben persze aggódom, mert eltelt egy hónap, és gyakorlatilag semmi változás.

Találkoztatok már hasonlóval? Mire számítsak? Köszönöm mindenkinek előre is!

wetike

 
Haladjunk 2014-01-29 09:46:54 | 597
Haladjunk képe

Nekem olyan helyzetben segítettek, ahol az orvos széttárt karral "hát nézzük meg ezt az utat" szöveggel gyógyszerek felé irányított. (Életem végéig, de mindenképpen hosszú évekig!)Tudtam, láttam, hogy halvány fogalma nincs az egészről. (Mielőtt belekötnél az orvos személyébe! Nem vette a diplomáját, komoly praktizáló 35 - 40 éves korral) Hogy teljes legyen a kép egy paphoz is elmentem. Ő sem ismerte az egészet (az egész alatt a teljes szervezetet, embert értem). Ekkor jött egy gondolat, hogy miért ne. Bár nem hiszek benne, kuruzslásnak tartom, ártani nem fog. Egy hónap után (!!!) éreztem, láttam a biztató jeleket. Lefagyasztott! Mi a fene ez? Nem akartam elhinni. A javulást fogtam a holdtól kezdve az időjáráson át sok mindenre. Sajnos-szerencsére egyértelmű lett a helyzet. Ezt bizony egyik sem okozta. Eddig az én történetem. (Ja ennek két éve! Vigyor ) Egy ismerősöm 8-10 éve keményen teniszezik. Könyök, majd láb problémák. A láb bedurrant, már állni is alig tudott. Mivel álló munkát végez ez fájdalmas napokat, heteket, hónapokat jelentett számára. Évekig járta az orvosi utat, injekció és gyógyszer kúrák, valamint egyéb kezelések. Gyakorlatilag hatástalanul. A Nadival és a hasonló humbug, UFO dolgokkal szemben 100%-os hitetlenség! A fájdalom vitte rá végül ennek a kipróbálására. Kb. 3 hónapot követően a fájdalmak jelentősen csökkentek. Elmondása szerint (ha lehet ezt így mérni, jellemezni) az eredeti 20% -ra esett vissza. Ennek nagyjából egy éve. Szombaton futottam össze vele. Kérdeztem hogy van. Teniszezik, úgy érzi az egészséges állapota 90%-ban visszaállt.Ez az Ő története. A környezetemben él egy idősebb hölgy. Szomszédai között két daganatos beteg. Ő is az lett. Ma egészségesen él, a szomszédok sajnos elmentek. 

Én ezt láttam, látom, tapasztaltam. Ezért mertem ide beírni.Nem azt mondtam, hogy az orvosok eredménytelenek, azt sem hogy ez a módszer lenne maga a csoda ami mindenkin segít. Szerintem veszélytelen és érdemes megnézni. (olyan helyen dolgozom, ahol létfontosságú a valós és az ál veszélyek megkülönböztetése) Aki nekem segített soha egyetlen forintot nem kért, nem fogadott el !!! (Magyarul nincs lehúzás) Amikor úgy láttuk, hogy nincs szükség már a segítségre, megbeszéltük, megöleltük egymást és elment. Nem adtam a lelkemet, nem köteleztem el magam életre - halálra sehová. Ez még sugallat, vagy gondolat szinten se merült fel. Legalábbis nem éreztem. (Szóval nincs szekta. A szekta szó jelentését érdemes lenne megnézned!) 

Ahhoz gratuláltam, hogy milyen szélsebesen, megszokásból futsz el dolgok mellett. Ennek semmi köze a " tipikus nadis reakcióhoz" . Úgy gondolom érdemes valóban megnézni a környezetünk dolgait, mert megszokásból akár kiönthetjük a fürdővízzel a gyereket is.



Előzmény: Slybacsi (596)  
Slybacsi 2014-01-28 20:26:10 | 596
Slybacsi képe

igen, ez tipikus "nadis" reakció volt :)



Előzmény: Haladjunk (595)  
Haladjunk 2014-01-28 10:18:13 | 595
Haladjunk képe

Gratulálok.



Előzmény: Slybacsi (594)  
Slybacsi 2014-01-27 19:57:42 | 594
Slybacsi képe

a pránanadit inkább hagyjuk. hókuszpókusz, pénzlenyúlás, szekta.



Előzmény: Haladjunk (592)  
futor 2014-01-27 09:32:08 | 593
futor képe

21-én reggel kapart a torkom amúgy is jártam gyógyszertárban kenőcsöt vettem kicsi fiamnak ezért magamnak is vettem VALAMIT. (Gyógyszerfogyasztásom 1998 katonakoromban 2db fájdalomcsillapító fogfájásra kimerült) 

22-én hajnalban (02óra) arra keltem többször is orrot fújok, forgolódok a család tudjon pihenni irány másik szoba ott alvás tovább.

22-én 12órás műszak mentők ráadásul sokat mentünk. Folyamatos orrfúvás (Nagyon szarul voltam).

22-23 éjjel polgárőr járőrözés 22-én mintha jobb lenne, 23estére semmi nyoma. Már futottam is.

Újra érzek illatokat, szelel az orrom kellemes a közérzetem.

25-e Téli Mátra L még mindig minden OK.

Ha az ember fia(lánya) influenzás, náthás s elmegy dokihoz egy hét alatt meggyógyul, ha nem megy el és háziszerekkel kúrálja magát akkor hét nap. (Így mondják.)

Most én 1 azaz egy nehéz nap után totál jól voltam, vagyok. Csak 2 nap nem futottam.

Mit vettem? 100000mg c-vitamint, s napi 1000+ os dózisban ittam bő folyadékkal. Ajánlom mindenkinek. Olcsó, jó.

Egyetlen hátránya a gyógyszerészeknek és gyógyszergyáraknak kb csak 50%-os haszna van rajta!!!!!

1300-ft körül volt.

 
Haladjunk 2014-01-24 20:29:45 | 592
Haladjunk képe

Az injekció kúrát olvasva jutott eszembe egy ismerősöm, aki éveken keresztül járt hasonló problémával ilyen kezelésre, eredménytelenül. A műtét előtt egy ma "alternatív" gyógyászatnak nevezett vonalat próbált ki. Eredménnyel! Az ilyen dolgokat addig humbugnak hitte, nem bízott bennük. Pránanadi a neve ennek a szervezetet támogató "technikának" Lehet, hogy érdemes lenne megnézned. 

 
woksz 2014-01-24 17:41:01 | 591
woksz képe

Hasonló problémám volt, ami pont két éve kezdődött. Ultrahang porckopást állapított meg, kaptam fizikoterápiás kezelést, szedtem Synotabs porcpótló filmtablettát három hónapig és semmi javulás. A reumatológus injekciót javasolt, más orvos viszont óvott ettől. Aztán tavaly bevállaltam az injekciókat: NEM LETT JOBB ! Ezután elmentem egy térd specialistához Szfvárra, aki elküldött MRI-re. Az eredmény egészen más lett: porcleválás. Majzik dr. májusban megműtött és jó lett a térdem. Mára már majdnem annyit tudok futni, mint a sérülés előtt.

Javaslom, hogy pihentesd és ha néhány hét után is fennáll a probléma menj el szakorvoshoz.



Előzmény: Mandy-mandy (590)  
Mandy-mandy 2014-01-23 14:32:56 | 590
Mandy-mandy képe

Sziasztok! A probléma leírása: kb. egy hete kezdődő alkalmankénti, egyhe sugárzó fádalom a bal térdkalács mögött 10K után, plusz kattogás/pattogás. Se dagadás, se semmi egyéb. Viszont zavaró, főleg mivel futnék tovább rendszeresen, ahogy eddig. Fáslizom, szedek porterősítőt, illetve igyekszem pihentetni... Ami még hozzátartozik a történethez, hogy január elején váltottam futócipőt (Nike Air Pegasus+29-re Adidas túra-futóról). Próbáltuk kinyomzni Spuriban, hogy ehhez van-e köze, de arra jutottunk, hogy nem lehet. Tegnap, miután jelentős javulást éreztem lefutottam egy laza 5 km-t, teszt jelleggel. Közben jól ment, nem éreztem semmi különöset, utána megint előjött a baj. Pattogott/kattogott, illetve fájogat, de dagadás vagy elváltozás most sem látszik. Nem értem! Valakinek valami ötlet, tapasztalat, javaslat, tipp, bármi? Előre is KÖSZI!

 
Györesz77 2013-11-18 09:11:42 | 589
Györesz77 képe

Sziasztok!

Nem rég írtam ide a sípcsont fájdalmam miatt! Azóta eltelt 4 hét pihenéssel, viszont hétvégén előszőr 2km majd 4km tempós gyaloglással teszteltem a lábam és semmi fájdalmat nem éreztem. Most legközelebb pénteken tudnék edzeni, mit tanácsoltok? Séta és futás kombináció? Mennyit?

Előre is köszi!

Györgyi

 
Czeglédi Ferenc 2013-11-15 19:39:49 | 588
Czeglédi Ferenc képe

Pihentetés tényleg a legjobb. Esetleg segíthet egy thai masszőr is, de tényleg megfelelő szaktudású legyen, segíthet a nem meleg, de nem is hideg gyógyvíz ( 25-32 fokos) de általában jót tesz neki a laza! biciklizés is.



Előzmény: abrokanita (587)  
abrokanita 2013-11-15 17:15:35 | 587
abrokanita képe

Szia!
Egy balszerencsés leugrásba belereccsent a térdem, megröngenezték és állítólag nagyobb baj nincs (ha mégis 2hét múlva lépjek vissza...) szóval a lényeg: hajlítani tudom, kinyújtani teljesen nem, rálépni csiga tempóban tudok, biciklizni óvatosan tudok vele, néha nyilall picit, meg gyenge mint egy fél szárnyú lepke. :(
A doki 2,5 óra várakozás egy röntgen után annyit mondott, hogy jegeljem és pihentessem...na ehhez nem kell diploma! Szóval valaki tud javasolni valami jó kis rehabot, amitől mondjuk 2hét alatt összetákolhatom magam?

 
powermen 2013-11-02 07:02:56 | 586
powermen képe

Az utolsó futásaim alkalmával előjött egy fájdalom a talpamon, pontosabban jobb láb belső oldal a bokacsont, és a sarok között. Eddig nem volt, kivéve ezt a mostani 2-3 alkalmat. Nem akarok mondani semmit tudja valaki mitől jöhetett elő???futás közben folyamatosan jelen van, pihenőnapokat betartom, heti 2X távok változnak, 3, és 16km között, mikor hogy jön ki.

 
Czeglédi Ferenc 2013-11-01 18:59:33 | 585
Czeglédi Ferenc képe

Nézd meg az én 2012 évi április-május-júniusi edzéseimet, de ne kövesd szó szerint!!! Csak a tendenciát nézd!

Ha megy 2-3 km tempós gyaloglás, akkor próbálhatsz 1-2 km nagyon lassú futást ( tudom ez viszonylagos fogalom) ha az is rendben van nagyon óvatosan lehet növelni a tempót, és a távot, de nagyon óvatosan, figyelni a lábra, főleg kerülni még egy ideig a hepe-hupákat. Az aerobik-kangoo véleményem szerint a futás, de főleg a lábterhelés szempontjából nem sokat számít.....

Javaslat: mentolos lóbalzsam ( fél litesesben lehet kapni a 100 Ft-os boltokban kb. 600 Ft) nem meleg, de nem is hideg gyógyvízben áztatni ( esetleg fürdősó)( én pl. egy 30 literes vödörbe nyomtam a lábam) masszírozni, hosszú távon óvatos láberősítés.



Előzmény: Györesz77 (584)  
Györesz77 2013-11-01 17:18:31 | 584
Györesz77 képe

Tegnap még egy ici-picit éreztem a lábamat, ma viszont semmit. A héten két nap is tapostam taposó gépen itthon és azután sem fájt. Most még egy hetet mindenképp kihagyok és azután lehet, hogy megpróbálom nagyon finoman, remélem menni fog!!!!

Esetleg még valami hasznos tipp? A bemelegítésen kívül bekenjem valamivel futás előtt, esetleg után?

Köszi!!!

 
Carbonara 2013-10-31 16:01:54 | 583
Carbonara képe

Amíg fáj, addig semmiképpen. Utána először gyalogolj, aztán néha fuss bele rövideket, lazán. Ha ezt bírja, onnantól kocoghatsz is. Szerintem 7 perc feletti kilométerekkel kezdj és majd érezni fogod, mit bírsz. Amúgy is télen síkos úton ez a tempó nem annyira hiteltelenül lassú. Annó én 8 felettivel kezdtem magam rehabilitálni... 



Előzmény: Györesz77 (582)