Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 658 837 km-t sportoltatok

Futéria, a futós dumahely

Létrehozta: RunKa  |  2010-06-03 08:22:55-kor

Futéria

pudingman 2016-11-19 12:52:21 | 43247
pudingman képe

Október 19-én megcsinálták. Utána pihentem pár napot és azt hittem sikerült, mert fájdalommentes voltam. De mikor megint futottam, majdnem ugyanúgy fájt, mint elötte. 

November 5-töl voltam egy hétig Sharm el Sheikhen, ahol 5 alkalomból 60 km-t futottam. Az utolsó futás elsö 2 km-én háromszor kellett megállnom derékfájás miatt. November 29-én megint megyek az ortopéd orvoshoz, megkérdezem, mit lehetne még csinálni. Vagy már csak a fejbelövés segít? Nevetés



Előzmény: monique (43242)  
(Gábor) 2016-10-24 15:23:04 | 43246
(Gábor) képe

Kezdő koromban, a kilencvenes évek elején, sima szürke Rocky melegítőben futottam, egy szál pólóval alatta, persze, hogy gyorsabban toltam télen. Nevetés Aztán később előkerült egy széldzseki is, meg egy baseball sapka. Mostanáig csak egy nyári technikai pólóm volt, illetve kettő tök egyforma, télen fölötte Kalenji felső, meg egy polár kapucnis felső a hozzávaló lötyögős, szélben gátolós nadrág, valami kínai piacos. Most szántam rá magam, hogy egy kicsit modernebb sportos külsőt öltök. Batman nadrág már van, még kell egy profi nyakmelegítő, egy kesztyű és egy széldzseki. Ilyen vagyok, nem szeretek fázni, inkább legyen nyári érzésem is télen. Ja, és persze sapkám és fejpántom is van.



Előzmény: Czeglédi Ferenc (43245)  
Czeglédi Ferenc 2016-10-23 18:55:14 | 43245
Czeglédi Ferenc képe

Nem törvényszerű, lehet régi hosszúújjúban is futni, nem túl sportszerűen nézel ki, de úgy is teleizzadod, meg legalább meleg, és nem szorít........Nekem is hasonló problémáim vannak, néha az L-es póló is jó, néha meg a 2XL-es is kicsi......Távol keleten attól tartok, hogy kissé rendhagyó módon méretezik a ruhákat.....



Előzmény: (Gábor) (43244)  
(Gábor) 2016-10-21 10:41:42 | 43244
(Gábor) képe

Az törvényszerű, hogy a hosszúujjú aláöltözetek annyira kényelmetlenek hónaljban vagy másik modellt kell keresnem? Tegnap felpróbáltam egy ilyet három méretben (M, L, XL), de mindháromnál jelentkezett a fészkelődésre késztető inger hónaljban. Az XL-es már combközépig ért nekem, de még mindig szűk volt hónaljban. Kár érte, mert amúgy jó melegnek tűnt. Mondjuk, ha jobban megnézem, a képen a modellnek is ráncos hónaljtájékon. Szóval tényleg ilyennek kelle lennie és szokni kell, vagy vannak kényelmesebb modellek is? Ha lehet nem drágábban.

 
monique 2016-10-20 00:53:10 | 43243
monique képe

kicsit késve, de írok ehhez is:

én futottam kezdetben 1 órán kívüli 10km-t... levittem 40 közelébe

aki kérdezte az meg fiú ráadásul a neve alapján



Előzmény: pudingman (43223)  
monique 2016-10-20 00:51:13 | 43242
monique képe

benéztem kicsit ide... pudingman: sikerült a műtét?



Előzmény: pudingman (43241)  
pudingman 2016-10-04 10:14:52 | 43241
pudingman képe

Most jövök az ortopéd orvostól: hétfön délután megcsinálja a kisebb mütétet. Ez az utolsó reményem, ha ez sem segít, akkor nem is tudom mi lesz velem, mert a hosszú futásoknak búcsút mondhatok. Báj, báj ironman Üvöltés

 

Végre találtam egy közvetlen járatot novemberben Sharm El Sheikbe, ahol nem kell átszállni és 2x6 órát várni oda-vissza a tranzitban, de nem tudom, van-e értelme elmenni ilyen gyenge kondival.

 

Az benne a legszebb, hogy a hotel a város szélén van, közel a sivatag, de most inkább Ras um el Sidbe szerettem volna menni, mert a napi 10 km-es futásokat szívesebben futom a városban, emberek között, mint a sivatagban.


Az egyik turkálós boltban találtam egy vadi új André Heller könyvet. Most néztem a molyon, de magyarul még nem adtak ki töle semmit.

https://moly.hu/konyvek/andre-heller-wie-ich-lernte-bei-mir-selbst-kind-zu-sein

 
pudingman 2016-10-04 10:13:17 | 43240
pudingman képe

Ja, akkor azért nem tudtam, mert most én is rokkant vagyok, nem nézem a maratoni kiírásokat. 

Jelenleg a 10 km-t 57 percre futom (anyám, hol van már a 37 perc, meg a tavalyi hó Vigyor), de lesz ez még rosszabb is Nevetés



Előzmény: (Gábor) (43239)  
(Gábor) 2016-09-30 13:26:25 | 43239
(Gábor) képe

A maraton társrendezvénye. (A Riska tej szponzorálja.) Olyan hadirokkantaknak való, mint én, akik megelégednek 5 km-rel is versenytempóban. Vigyor Közben javították a kiírást, mégis lesz időmérés. Így azért el tudja magát helyezni az ember a korosztályában.



Előzmény: pudingman (43238)  
pudingman 2016-09-30 09:02:20 | 43238
pudingman képe

Mi az a Riska? 



Előzmény: (Gábor) (43237)  
(Gábor) 2016-09-27 13:50:13 | 43237
(Gábor) képe

Jól látom? A Riskán nem lesz idén időmérés? Elment a kedvem az egésztől. Rosszall

 
pudingman 2016-07-17 15:07:41 | 43236
pudingman képe

Nem, itt Bécsben csinálják. Nincs semmilyen magyar biztosításom, mert már 30 éve Ausztriában élek. Az igaz, hogy ezért a kezelésért fizetnem kellett, de az elötte kapott "normál" kortizonos injekciók, masszázs, iszappakolás, teljesen ingyen voltak.

Pénteken megkaptam az injekciót. Embertelenül fájt, majdnem csokis lett a nadrágom. Tegnap egyáltalán nem fájt a derekam, mintha nem is lett volna, kezdtem nagyon örülni, de ma megint fáj. Most várunk 3-4 hétig, utána meg vagy megismétli az injekciót, vagy jön a magasnyomású gerincátmosás. 

 

Pár hétig nem kéne erösen edzenem, csak könnyü távokat javasolt, de a jelenlegi kondimmal nincs olylan Vigyor

Azt hiszem, tekernem kéne többet, de mit csináljak, ha a futás baromira hiányzik?



Előzmény: Sneci-ke (43235)  
Sneci-ke 2016-07-11 18:41:43 | 43235
Sneci-ke képe

Brrrr,  kicsit félelmetesen hangzik ez a beavatkozás. Itt Mo-on végzik? Majd számolj be a fejleményekről.



Előzmény: pudingman (43234)  
pudingman 2016-07-08 12:40:05 | 43234
pudingman képe

Nem tudom, még nem kaptam, most jön majd az elsö Nevetés Novemberben kaptam 10 db injekciót 25%-os kortizonoldattal. Semmit nem használt, mert a mostani CT-n látszik, hogy be van gyulladva az két csigolyám, ahol nincs porckorong. Jó kis ödéma van rajta. 

A doki mondta, hogy az ilyen injekcióval pontosabban el lehet találni a fájó ideget és mélyebbre megy, mint a normál. Kíváncsi leszek. Persze ezt privátban kell fizetnem, darabja 15000 ft. 

 

Ha nem fog használni, akkor bevezetnek egy lyukas tüt a gerincembe és nagy nyomású vízzel átmossák, hátha kijönnek a letört csontdarabkák. Azt még nem mondta, hogy ez mennyibe kerül. 



Előzmény: Sneci-ke (43233)  
Sneci-ke 2016-07-07 22:46:08 | 43233
Sneci-ke képe

ultrahangos injekció? az milyen?



Előzmény: pudingman (43232)  
pudingman 2016-07-07 22:05:07 | 43232
pudingman képe

Érdekesen alakult a mai napom: dél körül akartam menni tekerni egy hosszabbat (régebben a 80 km rövidnek számított, idén hosszabbnakVigyor ), ezért 11 óra körül megettem a tegnap estéröl maradt piskótát, amit 8 tojásból sütöttünk Erikával, mikor felhívott a lányunk, hogy el tudnánk-e hozni Olivért, a legkisebb labancot. Erika tanfolyamra ment, én meg elmentem a lányomhoz, tekerés helyett náluk futottam, úgyis szeretem azt a környéket. Mondjuk a hasam csikart rendesen, és pont akkor muszáj volt kiengednem a fáradt gözt, mikor a laxenburgi strandról kijött egy csoport. Néztek rendesen, de ha Claudius császár asztalánál megengedett volt a szellentés és a böffentés, akkor futás közben is lehet. Igazam van? Nevetés

 

Ma volt elöször, hogy kevesebb szenvedéssel futottam, persze a végén a derekam nagyon megfájdult, de ez már nem újdonság.
Jövö hét pénteken kapom az elsö ultrahangos injekciót. Már nagyon várom...

 

Futás után fociztam Dáviddal, utána "úsztam" a medencében, aztán hazajöttem, játszottam Olivérrel, megetettem, tisztába tettem, most meg alszik, mint a bunda. Megyek a kádba, megcsinálom magamnak az iszapfürdömet, hallgatok egy kis bluest, aztán megnézem a meccset.

A mai futáson jutott eszembe, hogy idén kihagyom az ironmant. Azt hiszem, július végén pár napig szomorú leszek...

 

https://flow.polar.com/training/analysis/681937478

 

https://flow.polar.com/training/relive/681937478



Előzmény: Sneci-ke (43231)  
Sneci-ke 2016-07-01 17:03:40 | 43231
Sneci-ke képe

Jöhet a duma, figyelünk :-)



Előzmény: pudingman (43227)  
pudingman 2016-06-30 10:45:58 | 43230
pudingman képe

Most, hogy mondtad, rájöttem, igazad van Nevetés



Előzmény: (Gábor) (43229)  
(Gábor) 2016-06-30 10:39:25 | 43229
(Gábor) képe

Attól még, hogy nem írogatunk, olvasgatunk. Nevetés



Előzmény: pudingman (43227)  
RunKa 2016-06-29 21:50:09 | 43228
RunKa képe

Majd te írsz én olvasom :D



Előzmény: pudingman (43227)  
pudingman 2016-06-28 14:33:10 | 43227
pudingman képe

Makacs vagyok: úgy döntöttem, csak azért is írok, még akkor is, ha senki nem olvassa Nevetés



Előzmény: RunKa (43225)  
felician 2016-06-28 14:18:21 | 43226
felician képe

Suhanj 6 órás nevezésem sérülés miatt eladó, hivatalosan június 30-ig lehet átruházni.

Érdeklődni privátban.

 
RunKa 2016-06-27 18:23:44 | 43225
RunKa képe

Halottnak a csók itt ér valamit :) Tök jó, hogy te néha írsz, így nem tud meghalni a fórum :D :D

 
pudingman 2016-06-22 15:16:56 | 43224
pudingman képe

Érdekesen alakult a tegnapi edzésem: az utcasarkon vártam a GPS-re, hogy megtalálja a jelet, mikor jött egy fiatal török pár, a csajon ballonkabát + fejkendö. Láttam, nagyon nézik a fürdögatyámat, a csaj mutogat rám és mérgesen pofázik, persze, törökül. Kérdezem a sráctól: van valami baj? Tört németséggel: így nem lehet az utcán mászkálni - mondja. Látod, hogy lehet - feleltem Nevetés 


Közbevágtam, mielött valamit mondott volna: pofa be! ha nem tetszik, visszamehettek Anatóliába. Valamit mondott a csajnak és tovább mentek, én meg dühösen elkezdtem futni.

2011-ben volt gondom Marrakeshben, 2012-ben Luxorban, de azt még megértettem, de nehogy már Bécsben beleszóljanak a degeneráltak. Futottam a Wienerbergen, ahol még nudisták is voltak - mit szóltak volna, ha ezt látják, megállt volna a szívük? Nevetés -, mikor a 9. km-nél megálltam inni és találkoztam egy kb. velem egyidös szimpatikus "fiatalemberrel", aki az mp3 lejátszóját állítgatta. Megkérdeztem, milyen zenét hallgatsz futás közben? Odatartja a fülemhez a fejhallgatót, megjegyzi, ezt a számot kevesen ismerik. Akkor én a kevesek közé tartozom, mert ez az Eper és vér c. film nyitózenéje. Láttátok volna az arcát, hogy meglepödött Vigyor


Elkezdtünk beszélgetni, mondtam neki, hogy nekem megvan a film dvd-n és a zene is cd-n. Mesélte, hogy a filmet még fiatalon látta, mint én, és szívesen megnézné még egyszer. Akkor gyere fel hozzánk, szívesen átmásolom neked - válaszoltam. A végén még másoltam neki két Woody Allen + egy Andreas Prochaska filmet, meg egy cd-t. Azt mondja, de nincs nálam pénz. Mondom neki, ne hülyéskedj, milyen pénzröl beszélsz? Akkor majd meghív egy sörre. Nem szeretem az alkoholt, bodzaszörpöt iszom. Akkor egy pizzára. Oké, mondtam, majd ha legközelebb találkozunk, megbeszéljük. 
Ma ateistaként, jó keresztény voltam, volt egy jócselekedetem Nevetés

https://flow.polar.com/training/analysis/656673890


Ezt a számot hallgatta: https://www.youtube.com/watch?v=zdvI-i81DNE


Ma reggel meg tekertem 80 km-t. Jövöre már jó leszek, ha így megy tovább Nevetés


https://flow.polar.com/training/analysis/658471538

 
pudingman 2016-04-03 08:59:36 | 43223
pudingman képe

Most feltettél egy jó kérdést Nevetés Jelenleg mennyire futod a 10 km-t? Ha 1 óra körül, akkor nehéz lesz levinni 40 percre, de ha 50 perc körül, akkor van rá esélyed.



Előzmény: MikiMaki (43222)  
MikiMaki 2016-03-31 12:08:28 | 43222
MikiMaki képe

Sziasztok!


Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy komoly sportmúlt nélkül(mindig része votl az életemnek a mozgás, de sosem versenyszerűen) elérhető-e egy 30-as éveiben járó számára, hogy 10 km-t lefusson 40 perc alatt.

 
pudingman 2016-03-17 20:11:21 | 43221
pudingman képe

Már csak azt nem tudom, hogy milyen tipusú lábra gyártják, vagy van belöle több fajta?



Előzmény: raufbea (43220)  
raufbea 2016-03-17 15:10:00 | 43220
raufbea képe

Köszönöm, én is igy  gondolkodtam !  :) 



Előzmény: pudingman (43219)  
pudingman 2016-03-17 09:49:49 | 43219
pudingman képe

Személyes tapasztalatom nincs, de ha abból indulok ki, hogy profi triatlonisták ironmanen maratont futnak benne, akkor rossz nem lehet Vigyor



Előzmény: raufbea (43218)  
raufbea 2016-03-15 20:42:32 | 43218
raufbea képe

Sziasztok!  

Valakinek van tapasztalata Zoot cipővel kapcsolatban? Félmaratononokat szeretnék futni benne , ősszel pedig maratont. Menyire alkalmasak erre a célra a Zoot cipők?

 
pudingman 2016-03-06 14:38:47 | 43217
pudingman képe

Én hülye, ráálltam a mérlegre és megállt a szívem: 84 kilót mutatott. 80 kiló voltam már, de 84 még soha. 
Westernhagen nekem írta ezt a dalt? Nevetés Üvöltés


Ich bin froh, dass ich kein Dicker bin
Denn dick sein ist 'ne Quälerei
Ich bin froh, dass ich so'n dürrer Hering bin
Denn dünn bedeutet frei zu sein

Mit Dicken macht man gerne Späße
Dicken haben Atemnot
Für Dicke gibt's nichts anzuzieh'n
Dicke sind zu dick zum Flieh'n

Dicke haben schrecklich dicke Beine
Dicken ham 'n Doppelkinn
Dicke schwitzen wie die Schweine
Stopfen, fressen in sich 'rin

Und darum bin ich froh, dass ich kein Dicker bin
Denn dick sein ist 'ne Quälerei
Ja ich bin froh, dass ich so'n dürrer Hering bin
Denn dünn bedeutet frei zu sein

Dicke haben Blähungen
Dicke ham 'nen dicken Po
Und von den ganzen Abführmitteln
Rennen Dicke oft aufs Klo

Und darum, ja darum bin ich froh, dass ich kein Dicker bin
Denn dick sein ist 'ne Quälerei
Ja ich bin froh, dass ich so'n dürrer Hering bin
Denn dünn bedeutet frei zu sein

Dicke müssen ständig fasten
Damit sie nicht noch dicker werden
Und ham sie endlich 10 Pfund abgenommen
Ja dann kann man es noch nicht mal seh'n

Dicke ham's so schrecklich schwer mit Frauen
Denn Dicke sind nicht angesagt
Drum müssen Dicke auch Karriere machen
Mit Kohle ist man auch als Dicker gefragt

Und darum bin ich froh, dass ich kein Dicker bin
Denn dick sein ist 'ne Quälerei
Ja ich bin froh, dass ich so'n dürrer Hering bin
Denn dünn bedeutet frei zu sein

Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke
Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke
Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke
Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke, Dicke

Na du fette Sau...

 

https://www.youtube.com/watch?v=NhLzfkgQ2YI


 
Jules 2016-03-01 20:57:45 | 43216
Jules képe

Sziasztok!

A márciusi BSZM-re keresek egy csapatot. Egyénire készültem de egy kissebb sérülés miatt vissza kellett lépnem, az élményről viszont nem szeretnék lemaradni. Ha valahol van egy kieső csapattag szívesen beszállnék.

 
RunKa 2016-02-19 21:20:03 | 43215
RunKa képe

Maaargit !  ..... ?????   Nyelvöltés



Előzmény: pudingman (43214)  
pudingman 2016-02-16 10:49:20 | 43214
pudingman képe

Bementem tegnap reggel a kórházba, mert egész hétvégén vérzett a sebem. Kiszakadtak a varratok és akkorára dagadt, mint egy kisebb tyúktojás. Az ambulancián 12-en voltak elöttem, de mivel átvérzett a nadrágom is (meg persze a kocsiülés is) egyböl behívtak. 
A doki kipucolta a sebet és még egyszer össze akarta varrni. Már a gondolattól rosszul voltam, mert hihetetlenül érzékeny. A végén megegyeztünk, hogy csütörtökig várunk. Tett rá valami különleges tapaszt, ami segíti a hámosodást. Aztán majd meglátjuk...
A növér elmesélte a dokinak, hogy 11-kor mütöttek én meg 14 órakor egyedül, kocsival mentem haza. A doki megkérdezte, hogy normális vagyok - mondtam, hogy nem mindig Nevetés
Már csak arra vagyok kíváncsi, mikor lesz ebböl edzés?


Volt még egy jó sztori: leparkoltam a kocsival, mikor a másik oldalról egy férfi boldogan integetett meg hallózott. Nem volt ismerös, de azért visszaintegettem neki. Biztos látta, hogy nem ismertem meg, mert átkiabált, hogy asztalitenisz. Csodálom, hogy emlékezett rám, mert utoljára 1999-ben játszottam bajnokságban. Szívesen megálltam volna beszélgetni, de éreztem, hogy folyik a vér a lábam közt. Talán majd csütörtökön megint találkozunk.

 
pudingman 2016-02-08 14:53:20 | 43213
pudingman képe

Ezek nem linkek, hanem szemétládák. Mennyiböl állt volna felhívni, vagy egy sms-t küldeni, hogy nem tudunk menni, keressen egy másik taxit. 



Előzmény: RunKa (43212)  
RunKa 2016-02-07 21:39:11 | 43212
RunKa képe

Ó, még ilyet ????? Micsoda link társaság ez ?



Előzmény: pudingman (43210)  
pudingman 2016-02-04 19:10:45 | 43211
pudingman képe

Megvolt a mütét, megint csak két tojásos vagyok Nevetés


Utólag már azt mondom, jobb lett volna altatással, mert a helyi érzéstelenítés nemigazán müködött: párszor felakadtak a szemeim. Egy pohárban megmutatták a kivágott részt. Jó nagy volt, és gusztusos Üvöltés
A doki szerint három hétig nem szabad edzenem.

Az egyik mütös srác hallotta mikor kérdeztem a dokit az edzés miatt. Beszélgettünk futásról, triatlonról, mikor megkérdezte, hogy nem én voltam-e akinek a sérvmütétjénél csak 35-ös pulzusa volt. Mondtam, én voltam, de ez már régen volt. 
Mesélte, hogy utána még évekig emlegettek Nevetés

 
pudingman 2016-01-29 12:36:30 | 43210
pudingman képe

Ahogy nézem, senki nem akart velem jönni hegyet mászni, de úgy néz ki, hogy egyedül sem fogok egyhamar...

 

Kész lett az MRI leletem, sokkal rosszabb, mint amire számítottam. Éreztem, hogy nagy baj lehet, mert augusztus vége óta egyfolytában fájt a derekam. Ilyen hosszan még soha nem tartott.

Van két porckorongsérvem + az egyik porckorongból letört darabok "úszkálnak" a gerincemben. Decemberben, a Port Ghalibi sivatagban leugrottam egy kb. 2 méter magas falról, lehet, hogy akkor törtek le. A doki szerint, egy majdnem 60 éves ember már ne ugráljon Nevetés A sivatag különben nagyon nehezen futható, mert hol köves, hol bokáig érö homok, szinte semmi sík, dombra le, dombra föl. 

Sivatag 2

Egy szakorvosnál már voltam, javasolta a mütétet, és persze, tilos a futás. Azt mondta, ússzon sokat. Mikor mondtam neki, hogy mellúszó vagyok a válasza: akkor az is tilos Üvöltés


Február 4-én kimütik a csomót a lábam közül - megint csak két tojásom lesz Meglepett - február 15-én megyek egy másik szakorvoshoz. Meglátom, hogy ö mit javasol, aztán majd eldöntöm, mi legyen. Ha müteni kell, akkor csak az ironman után. Addig majd igyekszem sokat tekerni, hogy jó idöt menjek Atádon, utána meg megint vár rám egy gyaloglós maraton Üvöltés
A TTT tavaly meglett, de félek, hogy a HHH-ra nincs sok esélyem, de azért nem adom fel...

 

Január 23-án akartam repülni Hurghadára (ott jól futható sivatag van). Úgy volt, hogy a lányom szombat reggel kivisz a repülötérre, késöbb áttették a repülést este 22:45-re, de akkor már nem tudott kivinni, mert a vejem szülinapját ünnepelték. Rendeltem egy taxit 20:45-re, attól a cégtöl, akivel már párszor utaztunk. Soha nem volt semmi gond, megbízhatóak voltak. Szombat este lementem a ház elé és vártam. Egész nap esett a hó, gondoltam kicsit késni fog. Mondjuk, azt furcsállottam, hogy nem csörgött rám, de nem voltam ideges. 9-kor felhívtam a központot, ahol üzenetrögzítö volt. Megkérdeztem, hogy hol a taxim. Nem jött semmi válasz. Késöbb még jó párszor telefonáltam, egyszer jött egy sms, hogy küldjek én egy sms-t, küldtem.. Jó, mi? Vigyor
Szépen telt az idö, 21:22 volt, ekkor már szidtam az anyjukat..
Jött egy válasz, hogy most nem tud beszélni, mert úton van. Én balga megnyugodtam, mert azt hittem, hogy hozzám jön, de nem. Ìgy jártam, lemaradtam. Elvesztettem 300 eurót, mert a rohadt bunkó taxis cég nem hívott fel, hogy nem tudnak jönni, keresek másikat.

Már kinéztem a címüket, a napokban egyik éjjel meglátogatom öket. Azt hiszem, nekik több káruk lesz. Utána megint nyugodtan fogok aludni Nevetés  



Előzmény: pudingman (43209)  
pudingman 2016-01-10 09:55:41 | 43209
pudingman képe

Ezt posztoltam a facebookon, de senki nem jelentkezett. Hátha itt szerencsém lesz. Nem akarok egyedül menni.

 

Sokat olvastam, amíg betegen feküdtem (már majdnem három hete szenvedek egy arcüreggyulladás miatt), de ha fájt a fejem, akkor tv-t néztem. Az egyik csatornán láttam pár hegymászó filmet. Három éve próbáltam egyedül megmászni a Großglocknert, akkor azt mondtam, hogy többet nem megyek a hegyekbe. De a film után elkezdett viszketni..., és azóta sokszor gondoltam rá, hogy mégiscsak meg kéne még egyszer próbálni.

Lenne valakinek kedve csatlakozni? 
Ami fontos: hágóvas, jégcsákány, hálózsák. Minden fajta biztosítás, kötél nélkül mennénk + telefont sem vinnénk magunkkal. Az én autómmal, a benzinpénzbe nem kell beszállni. Valamikor februárban kéne, de csak akkor, ha a lavinaveszély nem nagyobb kettönél, vagy talán még a hármas is elmegy?
Itt leírtam a három éve mászott utamat:

 

https://edzesonline.hu/blog/9671/&item_id=7852&action=comment#comment

 
torolt_12 2015-12-10 20:24:03 | 43208
torolt_12 képe

Prágai maratonra, de most átmenetileg letettem róla! De figyelmetlen voltam, mert az esemény oldalán hivatkozás van rájuk. Először arra gondoltam, talán valami lehúzós ügynökség. Utazási iroda, akik külföldi futóversenyekre szerveznek nevezést, szállást.



Előzmény: pudingman (43207)  
pudingman 2015-12-09 13:41:13 | 43207
pudingman képe

Hova akarsz utazni velük?



Előzmény: torolt_12 (43206)  
torolt_12 2015-12-03 19:54:44 | 43206
torolt_12 képe

Sziasztok!

 

Ismeri valaki közületek a futazas.hu nevű weboldalt? Neveztetek már rajtuk keresztül? Előre is köszönöm.

 
pudingman 2015-08-05 18:44:22 | 43205
pudingman képe

Köszönöm! Vigyor



Előzmény: mjoci (43204)  
mjoci 2015-08-04 15:34:11 | 43204
mjoci képe

Gratulálok hozzá.



Előzmény: pudingman (43202)  
pudingman 2015-08-02 07:35:43 | 43203
pudingman képe

Elfelejtettem megemlíteni, hogy a verseny elött a bedepózásnál közölték velem a versenybírók, hogy a softride vázam nem szabályos és nem engednek indulni. Ez volt a 11. ironmanem, ezzel csináltam a dupla ironmant és jó pár középtávot, de soha semmi baj nem volt vele. Finoman fogalmazva, volt egy "kis" vitám a versenybírókkal. A végén meghátráltak, most még indulhattam, de jövöre már nem, közölték velem.


Csütörtökön kaptam egy mailt az MTSZ Fötitkárától, hogy a jövöben is indulhatok. Nagy kö esett le a szívemröl, mert a porckorongsérvem miatt rá vagyok utalva a softride vázra.

Nagy köszönet Dr. Litavecz Annának, hogy közbenjárt az érdekemben és Szabó Zitának a gyors segítségért Vigyor


A képet Erika készítette az elsö kör után (73 km), ahol azon gondolkoztam, hogy feladom, mert evés nélkül embertelen gyengének éreztem magam. Nem tudtam elképzelni, hogy még tudok 105 km-t tekerni és "futni" egy maratont. Azért jó, hogy tovább vánszorogtam. A vasúti felüljárón általában 26-28 km/h-val megyek fel, de most az elsön 16, a másodikon 14, a harmadikon 11 km-es sebességem volt. Ha lett volna még egy kör, akkor leszálltam volna és tolom a biciklit Nevetés

Kerékpár2


 
pudingman 2015-08-01 09:02:31 | 43202
pudingman képe

Megvan a 11. ironman Nagyatádon. 
9 éve, mikor a vicces orvosok szerint csak 2-3 évem volt hátra a gyönyörü életböl, elhatároztam, hogy ezt még megéremNevetés

 

Nagyon örülök, hogy a Tízen Túliak Társaságának tagja lettem. A számom az 57-es lesz. Na nem a születési évem, inkább az IQ-m miattNevetés

 

Azért kicsivel jobb idöt akartam menni, de a gyomrom pont a versenynapján döntött úgy, hogy sztrájkolni fog, és abbahagyja az emésztést. Enni semmit, csak inni tudtam. Már a tekerés alatt olyan szarul voltam, hogy a feladáson gondolkoztam. Kerékpáron még soha nem szédültem, és 98-as pulzusnál sem volt még légszomjam Sírós
Azt hiszem, ha nem a 11. lett volna, akkor feladom, de a végén megjátszottam a kemény pudingot és célba értem Nevetés

Oklevél

 
pudingman 2015-07-19 15:02:17 | 43201
pudingman képe

Indul valaki Nagyatádon szombaton, vagy jön valaki csak szurkolni?

Ha minden igaz, csak 38 fok hideg lesz.. Nevetés Üvöltés

 
pudingman 2015-07-01 15:13:54 | 43200
pudingman képe

Szerintetek mennyi esélye van az embernek, hogy kerékpározás közben, Bécstöl 20 km-re, fellöki egy öz? Mint a hatos lottóra?
Nálam bejött, na nem a hatos lottó Sírós Nevetés

 

Elmentem tegnap tekerni, mert hétfön vettünk egy új ágyat, és az összeszerelésnél becsípödött a derekam. Ez elintézte, hogy a futást pár napig elfelejtsem. 
Úgy gondoltam, ha a derékfájás tekerés közben nem zavar, akkor megyek kb. 100 km-t. Az elején nagyon nem esett jól, a szél is elég erösen összevissza fújt, de érdekes módon mindig oldalról vagy szemböl Vigyor


Megvolt a 100 km-em, amikor a kocsitól 20 km-re voltam, de nem akartam még abbahagyni, kimentem még egy kisebb körre. Oldalszélben kényelmesen könyököltem, olyan 32-vel mehettem, mikor az út melletti erdöböl zajt hallottam. Gondoltam, valami nagyobb nyúl, de mikor kirepült elém egy jól megtermett öz, már tudtam, hogy rosszul gondoltamNevetés
Szerencsére nem telibe kapott el, mert akkor most kórházban lennék, csak súrolta az elsö kerekemet, de ez elég volt arra, hogy elessek. 
Elmentem tekerni egy jobb oldali derékfájással és hazajöttem egy bal oldali zúzódással.


A végén 143 km tekertem, mert az utolsó 20 km-en az esés után, elfelejtettem elindítani az órát.

Úgy szép az élet, ha zajlik, de lassan már kezd elegem lenni a zajlásbólÜvöltés

 

Minden rosszban van valami jó: ebben most az a jó, hogy nem két nappal az ironman elött történt.....

 
pudingman 2015-05-14 10:45:57 | 43199
pudingman képe

Nincs is akkora hasa, mint nekem Nevetés



Előzmény: RunKa (43198)  
RunKa 2015-05-13 21:02:25 | 43198
RunKa képe

Haha :) Az a zöld felsős csaj is csak fut-fut itt felül :P



Előzmény: pudingman (43194)