Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 944 050 km-t sportoltatok

Futéria, a futós dumahely

Létrehozta: RunKa  |  2010-06-03 08:22:55-kor

Futéria

Bozót 2015-04-15 15:41:54 | 43197
Bozót képe
pudingman 2015-04-11 14:18:58 | 43196
pudingman képe

Találkozunk Sárváron?



Előzmény: Bozót (43195)  
Bozót 2015-04-10 23:48:21 | 43195
Bozót képe

Mindenki átköltözött a fészbúkra :(



Előzmény: pudingman (43194)  
pudingman 2015-04-09 18:42:54 | 43194
pudingman képe

Nagyon meghalt ez a dumahely. Mindenki olyan sokat edz, hogy már nincs ideje? Meglepett

 
Sneci-ke 2015-04-09 15:49:36 | 43193
Sneci-ke képe

szerintem többen is :-)



Előzmény: pudingman (43192)  
pudingman 2015-04-09 14:55:30 | 43192
pudingman képe

Sziasztok,

 

jön valaki április 25-én Sárvárra?

 
pudingman 2015-02-12 15:19:53 | 43191
pudingman képe

Terveztem mára egy hosszabb futást, csak azt nem terveztem be, hogy a terep még nem alkalmas futásra Vigyor
Régebben volt egy kedvenc köröm Biedermannsdorf felé: egy 20, egy 25 és egy 32 km-es. Gondoltam, mára elég lesz a 20 km-es. 2,5 km után kiérek Bécsböl és kezdödik az erdös rész, benne egy széles ösvénnyel, amin nyáron sokan bicikliznek. Csak azzal nem számoltam, hogy 2x2 km-es szakaszon térdig érö hóban kell törnöm az utat Vigyor

A 8. km körül kiment a bokám. Ha lett volna egy kis eszem, akkor visszafordultam volna, de nem erröl vagyok híres Nevetés
Késöbb jött még egy szántóföldes rész is, amit süt a nap, ezért már elolvadt rajta a hó, de bokáig ér a sár. Ott is futottam kb. 1,5 km-t, a végén a két cipöm volt vagy 3 kiló: erő-állóképesség fejlesztése Sírós


Visszafelé már nem mertem még egyszer bevállalni a hó és sártaposást, ezért kerültem egyet a város felé. Sajnos az utolsó 4 km-en már sántikáltam, a kibicsaklott bokám nagyon érzékeny lett. Remélem, holnapra elmúlik. A végén 23 km-t futottam, 2 óra 10 percre. Az órám 2 perccel többet mért, mert elfelejtettem leállítani, mikor a szükség megállított. Jövö héten lesz 8 hete, hogy hasmenésem van. Azt hiszem visszamegyek a dokihoz és kérek egy székletvizsgálatot, mert valami nagyon nem stimmel. 
Beneveztem magam az április végi Sárvári 12 órás futásra, de a hasmenés úgy legyengít, hogy szinte semmit nem fejlödök.
Vagy ez már korral jár? Nevetés
https://flow.polar.com/training/relive/54736669

 
sugarfree 2015-02-03 08:48:44 | 43190
sugarfree képe

Köszi a választ, sajnos van rá esély! ;) Írtam priviben! :)



Előzmény: Czeglédi Ferenc (43189)  
Czeglédi Ferenc 2015-02-02 19:58:36 | 43189
Czeglédi Ferenc képe

Nekem hasonló volt, ne legyen igazam de előfordulhat, ismétlem előfordulhat, tehát nem biztos, hogy gerincprobléma. Semmi baj, ha nem javul pár héten belül kivizsgáltatni reumatológián, vagy hova tartozik, ill megér egy probát, hogy néhány gerincproblémára való gyakorlatot rendszeresen csinálj, ha jól tudom pl a porckorong.hu sok ilyet tartalmaz, de hangsúlyozom, nem biztos, hogy az a probléma, csak találgatok!!!



Előzmény: sugarfree (43188)  
sugarfree 2015-02-01 17:46:09 | 43188
sugarfree képe

Sziasztok, szeretném a véleményeteket kikérni. Évek óta futok, tavaly sikerült 2000 felett. A hosszú futásaim 25-30km-esek szoktak lenni. A futás végén, úgy 20-25 között elég hirtelen kezd beállni a derekam, de főleg a hátsó combhajlítóim. Nem hinném, hogy megterhelem, mert elég sok ilyen távot lefutottam már, és a regeneráció is nagyon gyors utána, semmi izomláz, fájdalom nincs 1-2 órával később. Innentől szenvedés lesz a futás, rövidül a lépéshossz, elég rendesen lassul a tempó. Mi lehet a gond? Mégtöbb nyújtás? Izomlazító krémek használata, vagy egyszerűen csak ennyire vagyok kalibrálva? Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

 
halzoli 2015-01-27 09:54:09 | 43187
halzoli képe

Azt elfelejtettem kérdezni, nektek mennyi idő volt  a gyógyulás? Míg tudtatok újra futni? vagyis a férjed somcsi...

 
halzoli 2015-01-27 09:51:54 | 43186
halzoli képe

Tamsa, somcsi, köszönöm a válaszokat. nekem is volt lökéshullám terápia, kifizettem 30 ezer forintot, de PONT nekem nem használt. Igazából október 15.én futottam utoljára, akkor abba kellett hagynom mert fájt már futás közben is a sarkam. Főleg a jobb lábam. november végéig, kicseréltem a cipőim,  vettem munkahelyre MBT-t (nagyon jó) mivel rájuk, és az álló, járkáló munkára fogtam a dolgot, aztán neten megtaláltam a tünetek alapján mi is ez. Azóta én is tornáztatom, nyújtom, jegelem, de nagyon lassan javul. most már csak reggel felkeléskor érzem kicsit, napközben nem, de futni nem merek vele. Csináltam egy hete éjjelre ilyen hátrafeszítő zoknit, úgy érzem ez is segít. Nagyon makacs sérülés, kiborít teljesen. Túlsúlyom nincs,lábtartásom tökéletes. Mondjuk türelemmel sem vagyok túl gazdagon felvértezve...



Előzmény: tamsa (43185)  
tamsa 2015-01-23 06:23:06 | 43185
tamsa képe

Határozott igen a válasz ...

Nekem is volt, ultrahangos kezelés 1-2%-ot javítot rajta, de nekem a Jegelés és a talptorna tette 100%-osan rendbe.

Jegelést Jégzselével napi 2x 30percre végeztem. Nagyon kellemetlen érzés, de használ. 

Talp torna alatt meg azt értsd amit a kicsi gyerekekkel csináltatnak, hogy széttépsz egy PZS-t és azt kell felszedegetni, meg amit a Die Hard első részében McClane csinált a hoszú repcsi út után.

 

Remélem segít.

Persze xar lábbeli hártáltatja a gyógyulást



Előzmény: halzoli (43183)  
somcsi 2015-01-16 08:46:24 | 43184
somcsi képe

Szia,

a férjemnek volt évekig- fél évente szteroid-fájdalomcsillapító kombót kapott bele, az helyretette egy időre. Végül megunta, és néhány változást vezetett be az utolsó szteroid kúra után ( amikor viszonylag fájdalommnetes volt):

Ki kell dobni a régi, széttaposott cipőket, futót, utcait, mindent, még ha nagyon szeretjük is- jó talpemelős, minőségi, a bokát is tartó, lábtípusunknak megfelelő cipőt kell hordani.

Nem szabad semmit sokáig, főleg féloldalasan cipelni, laptoptáskát, háromnapi hideg élelmet stb...

Minden reggel nyújtott- a gyakorlatok fennt vannak a neten, a lényeg, hogy egy hevederrel a  talp középső szakaszát kel nyújtani, őminden reggel, még felkelés előtt csinálta- sokszor én is segítettem mert az is jó ha egyszerre nyújtod a középső részt, és húzod felfelé a lábujjakat. Este lábtornázott, kis masszázslabdát görgetett a talpa alatt. Futott is, óvatosan, utána azt a részt is lenyújtotta, és fogyott valamennyit-ezzel is csökkentette a ráeső terhelést. Futásnál szerintem a talaj is számít- mondjuk ő aszfaltos futó, szerintem azért jobb nem odacsapkodni. Szerencsére azóta nem jött elő, reméljük, többet nem is fog.

Remélem, neked is elmúlik. Teljes gyógyulást, szép évet kívánok Vigyor



Előzmény: halzoli (43183)  
halzoli 2015-01-14 00:53:58 | 43183
halzoli képe

Bocsánat hogy ide írok,de a sérüléses topic befagyott (lehet mindenki egészséges), van itt valaki, aki sikerrel kigyógyult a talpi bőnye gyulladásából? Örülnék ha megosztaná a bevállt módszert a gyógyulásra, köszönöm.

 
tamsa 2015-01-13 09:48:41 | 43182
tamsa képe

Sziasztok!

 

Csapatnak keresek 3500HUF-ig egyen színű technikai pólót Női/Férfi modellben (szumma 10db) van ötlete valakinek honnan tudunk ilyet beszerezni?

Válaszokat előre is köszönöm!

TamsA

 
RunKa 2015-01-13 06:53:32 | 43181
RunKa képe

Látni látom,ha edzést viszek fel, fel is ajánlom, csak épp az elmentett edzésben már nincs benne. A tavalyi rendben volt. 



Előzmény: (Gábor) (43180)  
(Gábor) 2015-01-11 12:43:19 | 43180
(Gábor) képe

Nálam látszik, sőt még a 2014-es is és a babakocsis is. De idén kihagyom. :-)



Előzmény: RunKa (43179)  
RunKa 2015-01-10 21:03:43 | 43179
RunKa képe

Nektek működik a 2015-ös felajánlás ? Én nem látom a naplómban.

 
Haladjunk 2015-01-08 17:13:27 | 43178
Haladjunk képe

Ez fényes, csillogós! Köszi utólag is .. Vigyor



Előzmény: RunKa (43174)  
Haladjunk 2015-01-08 17:11:22 | 43177
Haladjunk képe

Boldogat Nektek! :) ... meg egészségeset. :)

 
pudingman 2015-01-03 17:46:27 | 43176
pudingman képe

Hogy énekelték Illésék: a potencia fontos, nem a haj? 

 

Van itthon egy hajnyírógépem, ezzel szoktam havonta egyszer a lábamról, karomról, meg a mellemröl a szört lenyírni. Eszembe jutott, hogy ki kéne próbálni a hajamra is - már úgysincs sok Vigyor
Erikának szóltam, hogy nyírjon meg. Nincs sok gyakorlata, én lennék az elsö "páciense", ezért elöször nem akarta vállalni, de megnyugtattam, hogy nem a lábamat kell levágnia, ez visszanö Nevetés

 
Van a géphez 5 db. fej. Elkezdte a legnagyobbal, de szerinte az nagyon kevés hajat vágott le. Jött a következö fej: ezzel már elég sokat levágott, de aztán észrevettem, hogy az egyik helyen belevágott, ott sokkal rövidebb a haj. Elövettük a következöt: a végén már a legkisebb fejjel igazította a fejemet, úgyhogy most van kb. 3 mm-es hajam. 
Azt hiszem, holnap jó gyorsan fogok úszni és futni, nem lesz légellenállás Nevetés

 
pudingman 2015-01-03 17:45:08 | 43175
pudingman képe

Köszi!

Neked is! Vigyor



Előzmény: RunKa (43174)  
RunKa 2014-12-24 07:17:04 | 43174
RunKa képe

 
RunKa 2014-12-24 07:02:34 | 43173
RunKa képe

Gondolom, már a face-n van.



Előzmény: szpal (43172)  
szpal 2014-12-18 11:32:09 | 43172
szpal képe

Lesz külön "fuss 2015 km-t" felület az edzesonline.hu-n jövőre is / fel lehet ajánlani a futásokat a 2015 km teljesítéséhez?

 
pudingman 2014-12-09 14:01:36 | 43171
pudingman képe

Hááát, úgy néz ki, hogy mégsem 92 éves koromban fogom megöngyilkolni magam Nevetés

 

Szeptember elején vettem észre, hogy jött a lábam közé egy kisebb csomó. Kb. akkora volt, mint egy fél dió. Az elején nem fájt, a potenciámat sem befolyásolta, ezért nemigen törödtem vele Nevetés


Négy hete viszont kerékpározás közben megfájdult + Erika is veszekedett velem, hogy nézessem meg az orvosnál. Mivel már két éve nem csináltam rákvizsgálatot sem, ezért elmentem a laborba, ahol kiderült, hogy az értékem 250%-kal emelkedett, a Monozyten meg háromszorosa a normálisnak. Most jövök a szakorvostól: a lábam közötti daganatnak nincs köze a prosztatámhoz, azt mondta, hogy sebésszel nézessem meg. 
Viszont a prosztatavizsgálatnál baromi erös fájdalmat éreztem. Eddig csak kellemetlen volt, mikor a tapintásos vizsgálatot végezte, de most nagyon fájt. Az ultrahang szerint nagyobb lett, úgy látszik, növekszik a háziállatkám, de azt hiszem, majd jól pofán vágom, hátha visszaalszik Nevetés
A doki tudja, hogy nem akarom a mütétet. Azt javasolta, hogy áprilisban még egyszer nézessem meg, ha tovább növekszik az érték, akkor rászúrtam. 
Megint javasolta a mütétet. Szerinte nálam csak 20-25% az esély, hogy utána impotens leszek. Kösz szépen, kurvára megnyugodtam Nevetés

 

Tibor Poór barátom mondta, mikor vártam az elsö biopszia eredményre, hogy fogsz te még imádkozni, ha rákos leszel. Hát, most magamba néztem, és nem hiszem, hogy fogok. Jelenleg megint baromi düh van bennem....
Ha imádkoznék, az olyan lenne, mintha megköszönném annak aki az utcán minden ok nélkül pofán vágott, hogy nem rúgott seggbe Nevetés

De azért van jó hírem is: a combsérülésem sokkal hamarabb helyreállt, mint számoltam. Múlt hét elött már edzettem 9 órát, volt benne 4x10 km futás is. Kétszer súlyzóztam, utána meg zsákoltam 3x2 percet. Készülnöm kell a küzdelemre a kreténnel 
Múlt hétre 4x12,5 km futást terveztem, de a negyedik alkalomnál kicsit érzékeny volt az Achillesem. Nem hiszem el, hogy június óta még mindig nem állt helyre.
https://flow.polar.com/training/relive/38355127

 

Csütörtökön repülök Egyiptomba. Sharm El Sheikhet választottam, mert ott taxival kell kimenni a sivatagba. Nem szabad még sokat futnom, ezért valószínü, hogy csak egyszer-kétszer lesz sivatag, inkább a városban fogok futkosni.
Azt hiszem a dupla ironmant elfelejthetem, de a 11. Nagyatádot mindenképpen meg akarom csinálni. Még soha nem voltam semmilyen pártnak, klubnak, szervezetnek a tagja, de a Tízen Túliak Társaságának a tagja akarok lenni 
Hogy is mondta Woody Allen az Annie Hallban: Sohasem lennék egy olyan klubnak a tagja, amelyik elfogadna engem tagjának Nevetés

Volt még egy jó mondása: Nem mintha félnék meghalni. Csak nem akarok ott lenni, amikor bekövetkezik Nevetés

 
nyaff 2014-11-01 20:05:35 | 43170
nyaff képe

Szasztok!

Balaton Maratonra (nov-15-16) eladnám a nevezésemet, mely 8.000,- Ft plusz az átíratási költség. Ha valakit érdekelne priviben írjon!

 
Jules 2014-09-14 15:23:02 | 43169
Jules képe

köszönöm:)



Előzmény: monique (43168)  
monique 2014-09-13 06:09:21 | 43168
monique képe

tök jó leírás :)



Előzmény: Jules (43163)  
monique 2014-09-13 05:53:47 | 43167
monique képe

írtam neked a blogban most



Előzmény: Slybacsi (43166)  
Slybacsi 2014-09-12 08:42:03 | 43166
Slybacsi képe

Szia Bozót!

 

mondj már légyszi valamit a 43162 -ra, ha lesz egy kis időd. nem mintha nem lenne már hótmindegy, mert msot már úgysem változtatok rajta, de akkor is kíváncsi vagyok a véleményedre. persze nem csak a tiédre.

 



Előzmény: Bozót (43165)  
Bozót 2014-09-11 09:32:37 | 43165
Bozót képe

Erre való a blog például....



Előzmény: Jules (43163)  
Haladjunk 2014-09-10 19:37:42 | 43164
Haladjunk képe

Köszönöm! Olvasni is élmény! Vigyor



Előzmény: Jules (43163)  
Jules 2014-09-10 10:49:19 | 43163
Jules képe

Sziasztok! Szeretném megosztani Veletek egy fantasztikus hangulatú verseny élményeit. Képeket a verseny honlapján lehet megnézni, vagy a www.sportzoona.hu-n

Tavaly olvastam egy beszámolót a Hvar szigeti félmaratonról, így az idei nyaralásunkat úgy terveztük, hogy elinduljunk ezen a versenyen. Rajt Stari-Gradban a cél Hvarban, a két város közt 21 km és 400 méter szintkülönbség várt.A honlapon előzetesen regisztráltuk magunkat, így 150 kuna volt a nevezés. A helyszíni nevezés esetén ez 200 lett volna. Viszont a regisztráció nem jár semmi kötelezettséggel és csak a rajtszám átvételekor kell fizetni. Drevniknél keltünk át a komppal, mert itt rövidebb és olcsóbb volt és amúgy is abból az irányból közelítettük meg a szigetet. Az volt az elképzelés, hogy Hvar-ban szállunk meg  egy kempingben, mert így a verseny után nem kell sokat utaznunk. Utólag ez hibás döntés volt! Az első kemping (Vira nevű) egyrészt messze volt a várostól, másrészt nem engedtek be kocsival, és ahhoz elég nagy volt hogy a csomagokat és minden mást kézben hordjunk be. Így visszamentünk a Hvar-tól 5 km-re levő Milna-ba. Itt volt hely a kempingben a tengerpart mellett viszonylag kulturált vizesblokkal, 300 kunáért, ami az eddigi tapasztalatainkat figyelembe véve elég soknak tűnt. Más helyet nem találtunk, ezért kényszerből itt aludtunk, megosztva a sátrat néhány (pontosabban néhány tucat) vaspondróval. Este felvettük a rajtszámokat a városházán, és minden kérdésünkre készségesen válaszoltak. Elmondták, hogy aki Hvar-ból menne Stari-Gradba a rajt helyszínére, azokat busszal elviszik. Jöhettek a kísérőink is velünk, akiket a rajt után vissza is vittek Hvarba.  Szombat fél 4-re a busznál voltunk és átvittek a rajthoz.  Itt már néhány ember volt a rajt helyszínéül szolgáló téren, de a pesti zsúfolt versenyekhez szokott szemünk furcsán nézte a 3 kirakott asztalt és 6-7 szervezőt mögötte.  Tudtuk, hogy kis verseny lesz de ennél azért többre számítottunk. De azért a fél 6-os rajtra összejött 175 ember. A rajt előtt korlátlanul fogyaszthattunk frissítőket, iso-t és vizet. Figyeltek, hogy mindig legyen kint elegendő pohár is. A rajt előtt a dagály miatt az úton néhány centis víz állt ezért tűnik úgy a fényképeken mintha esőben futnánk. Az esőt később kaptukJ. Jó lett volna egy szintrajzot tanulmányozni a rajt előtt, de az nem volt, így csak az olvasott beszámolóra hagyatkozhattunk, illetve arra, amit az odafelé vezető úton láttunk. Az első kilométer enyhén emelkedik, a második szinte sík. Innen kezdődött az igazi emelkedő. A harmadik km még csak lazán, aztán a negyediktől a kilencedikig egyenletesen, sok esetben 10% meredekséggel vezetett fel a hegytetőre. Ennek ellenére meglepően jól és egyenletesen futható. Közben van idő a tájat nézni és azt, hogy hová is kell feljutni. A frissítők 5 kilométerenként vannak az út melletti kis hegyi falvakban. Jó volt látni, hogy szinte a teljes falu (mind a 35 emberJ)kint volt és szurkolt.  Öt kilométer után kezdtek a viharfelhők gyülekezni az égen. Gyönyörű látvány volt, ahogy lassan kúszik be a Stari-gradi öbölbe a sötét viharfelhő. Elég magasan jártunk már, így reménykedtem, hogy talán mi nem kapunk belőle. Azt, hogy mi van előttünk, a hegyek miatt nem láttam. Kilenc km után felértünk a fennsíkra. Egy éles kanyar után kiléptünk a sziklák takarásából és abban a pillanatban megcsapott a vihar szele. Szinte pillanatok alatt lehűlt a levegő vagy 10 fokot, de lehet, hogy többet is. Mindenesetre soha nem gondoltam volna, hogy augusztus közepén Horvátországban futóversenyen fázni fogok. Elkezdett szakadni az eső, némi jéggel vegyítve, mindezt orkán erejű széllel, amit szemből kaptunk. A következő 3 km - úgy rémlik - még mindig emelkedett, de már nem olyan meredeken. Aztán 12 után mintha elindultunk volna lefelé, de nem kezeskedem érte, mert semmit sem lehetett látni, a szembeszél miatt érezni sem. A látótávolság kb. 30 méter lehetett. A komolyabb vihar csak 15 percig tartott, aztán még pár perc, míg kitisztult az ég.  Brusje után, a 15 kilométeres frissítőt elhagyva aztán kisütött a nap, egyértelműen kezdtünk leereszkedni a hegyről, néhol 10 %-os lejtőkön futva.  Hihetetlen szép volt a táj eső után és ahogy kanyarog a szerpentin lefelé a hegyről,rajta a futók. Érezni az erőt a lábaimban és egyre gyorsabban futni.  Arra gondoltam, milyen jó hogy részese vagyok valaminek, amit csak ez a 175 ember tapasztalt meg, aki benevezett.  Hogy „legyőztem” a hegyet az esőt és már csak be kell rohannom a hvari városházára.  Ahogy a Hegylakó című filmben elhangzott, úgy fuss, hogy érezd a szarvasok szívverését az erdőben. Nem tudom, voltak e szarvasok a közelben, de ilyen élményekért érdemes „szenvedni” az edzéseken. Közeledett a cél, és bántam hogy vége van. Az utolsó méterek nem voltak teljesen egyértelműen jelölve szalaggal  és a tébláboló turisták miatt a csúszós köveken kicsit kellemetlen volt futni, de ez legyen a legnagyobb baj.  Verseny után pazar „tésztapartit” rendeztek a szervezők. Svédasztal rajta 4-5 fogás, pl. tintahal, tészta, felvágottak, kenyér, gyümölcstálak, sütemények, rengeteg innivaló, üdítők, sörök és amiket még nem is, mert sajnos az öltözés miatt kicsit későn érkeztünk a párommal, aki korcsoportos harmadikként zárta a napot.

Másnap szedtük a sátorfánkat, meg az üvegszálas sátorrudakat és továbbálltunk Milnából. Futás közben Stari-Gradban láttam egy kempinget és úgy terveztük, megnézzük a várost és  a kempinget, ha tetszik,ottmaradunk egy éjszakát mielőtt tovább utazunk. Az egy éjszakából végül három lett és azért csak ennyi,  mert vége lett a nyaralásunknak. Hatalmas élmény volt a verseny és mindenkinek jó szívvel tudom ajánlani, hogy legalább egyszer menjen el és fusson egy félmaratont a hvari hegyek közt. A  képek egy része a verseny másnapján készült, amikor már  a napfényes szigetet tudtam fotózni. A sokat emlegetett viharról sajnos nagyon kevés használható fotó készült, pedig 400m magasból látni ahogy bekúszik a Stari-gradi öbölbe a koromfekete felhő, csodálatos látvány volt.

 
Slybacsi 2014-09-10 08:07:14 | 43162
Slybacsi képe

sziasztok! kíváncsi vagyok mi a véleményetek erről a maratoni edzéstervről:

 

http://www.futanet.hu/eterv2/edzesterv/maraton/gruning/m_400.html

 

 

köszi előre is! egyébként itt nem találtam négy órán belüli tervet...

 
Shepherd 2014-09-03 08:49:06 | 43161
Shepherd képe

Na, csak kihagytam a verseny dátumát: szeptember 21. vasárnap.

 
Shepherd 2014-09-03 08:48:15 | 43160
Shepherd képe

Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek klubom rendezvényfelhívását. A Dagályban rendezünk egy kellemes vasárnapi versenyt. Különböző távokon lehet nevezni, kipróbálni magunkat egy aquatlon versenyen (úszás és futás). Ha van kedvetek, nevezzetek, gyertek el. Nem elrettentően magas a nevezési díj és ajándékok is lesznek. Itt a link:

http://vasemberek.wix.com/dagalyaquathlon

 

Shepherd

 
pahynor 2014-08-31 22:06:59 | 43159
pahynor képe

Pfú, az jó lenne! Valami olyasmi kellene nekem peldaul, amiben 1 ora koruli futasok lennenek, heti 4-szer, es bicaj mondjuk ketszer, a 10-40-5-re. De lehet alkotok majd en magamnak valamit, mert amiket nezegettem, abban tul keves (10-20 perc) futasok vannak, es ha mar egyszer eljutottam odaig, hogy lefutok 8-10 km-eket  50 perc - 1 ora alatt, akkor ebben nem szeretnek visszafejlodni. Jovore talan eljutok odaig is, hogy beprobalkozhatok majd a 15-75-7,5- es tavval is. 



Előzmény: Bozót (43158)  
Bozót 2014-08-31 10:13:17 | 43158
Bozót képe

Jé, de jó ötletet adtatok! Csak futás meg triatlon edzéstervek vannak az oldalon, ideje, hogy legyen duatlon is! 

 
pahynor 2014-08-18 21:48:59 | 43157
pahynor képe

Koszi szepen!



Előzmény: (Gábor) (43156)  
(Gábor) 2014-08-15 13:31:06 | 43156
(Gábor) képe

http://www.run247.com/articles/article-33-10-week-beginners-duathlon-plan.html

http://bbsctri.com/wp-content/uploads/2013/12/SPRINT-DUATHLON-Beginners-Program.pdf

https://www.google.hu/#q=duathlon%20training%20plan%20beginners



Előzmény: pahynor (43155)  
pahynor 2014-08-14 22:59:38 | 43155
pahynor képe

Sziasztok!

Én rövid távú duatlonra felkészítő edzéstervet keresek a neten, kezdő szinttől. Csak nem találok, tudna valaki segíteni? 

 
szkata73 2014-07-30 20:08:30 | 43154
szkata73 képe

Köszönöm, máris jobban érzem magam :-D

 
pudingman 2014-07-30 16:48:14 | 43153
pudingman képe

Én szívesen megnyugtatnálak, de még soha nem indultam sprint távon. Szerintem lesz mellúszó. Mellúszók mindenhol vannak....Nevetés



Előzmény: szkata73 (43152)  
szkata73 2014-07-30 15:29:00 | 43152
szkata73 képe

Sziasztok,

Mindenekelőtt Gratulálok Minden nagyatádi Hősnek! :-)

Régi futóként és kezdő triatlonosként (tavaly megvolt az S táv Szálkán) éppen a budapesti 70.3-ra készülök nagy erőkkel de ez a frány gyorsúszás nem akar még menni (a mellúszás az frankón megy). Az edző megtanította az alapokat és szép is a mozdulat de nagyon hamar elfáradok és gyorsan mellúszásra váltok :-( Most hétvégén elindulok a fadd-dombori sprint távon és már napok óta azt álmodom, hogy beért az eleje a célba és én még mindig csak úszok, és úszok és nem haladok :-( Nyugtassatok meg, hogy sprint távon is lesz még rajtam kívül valaki, aki csak így tud úszni :-) Mert a hosszabb távokon tudom, hogy sokan úsznak mellúszásban, de itt is?

 
pudingman 2014-07-29 08:40:15 | 43151
pudingman képe

Gratulálok! Az elsö ironman egy örök élmény Vigyor

Nem tudom mennyi szabadidöd van, de ha munka és család mellett edzel, akkor szerintem ne törödj az idövel. Az jó érzés, ha sikerül javítani, ha meg nem, akkor élvezd a verseny hangulatát. Van sok ismerösöm, akik 10-20 perc javítás miatt stresszelik magukat, soknak a gyereke csak fényképröl ismeri az apukát. Szerintem ennek semmi értelme. Mi amatörök vagyunk....

 

Sokszor kritizálom a hülyéket, ezért muszáj magamra is kritikus szemmel nézni, és be kell vallanom, hogy nem csak peches vagyok, hanem sokszor hülye is. De így érzem jól magam Sírós Nevetés



Előzmény: Shepherd (43150)  
Shepherd 2014-07-28 15:21:00 | 43150
Shepherd képe

Csak peches vagy. De "örökké nem eshet"! A következő évi kevésbé lesz szenvedős. 

Én meg a 13.51-es elsőbálozós eredményemre most még egy évig büszkén mondhatom, hogy ez életem eddigi legjobb Ironman eredménye:) Jövőre már nem játszok biztonsági játékot, de most még nagyon zöldfülű voltam.

 

Jó felkészülést, vigyázz magadra!



Előzmény: pudingman (43149)  
pudingman 2014-07-28 11:51:31 | 43149
pudingman képe

Áh, a vas rozsdásodik, inkább maradok puding Nevetés

Ezek szerint, egy nagy élménnyel te is gazdagabb lettél.... Nagy gratula!

 

Jó lenne, ha jövöre avatnának, de már jobb, ha nem mondok semmit. Egyszerüen nem hiszem el, amik 2008 óta történnek velem: vagy pechem van, vagy hülye vagyok, de a legrosszabb, ha mind a kettö összejön Nevetés



Előzmény: Shepherd (43148)  
Shepherd 2014-07-28 10:46:25 | 43148
Shepherd képe

Kemény vagy, mint a vas! Végre személyesen is találkozhattam veled, megtisztelő volt veletek, a TTT tagokkal (tudom, hivatalosan csak jövőre leszel az:) együtt versenyezni. Nekem ez volt az első. Köszönöm a tanácsokat (bringavásárlás elött kértem itt a fórumon) és igazad volt, óriási élmény ez a nagyatádi verseny. A hangulata, az egész körítése, a sportolók megbecsülése és a vasárnapi eredményhirdetés felejthetetlen élmény. Csakúgy mint a gyékényesi tó partján a több mint 600 elszánt Ironman között várni az ágyúszót és Vangelis: Conquest of paradise dallamára vízbe futni. Tetszik ez a triatlon, tetszik ez az út. Jövőre újra indulok és megnézem a TTT beavatásodat:)



Előzmény: pudingman (43147)