26 km

05:16 p/km (11.40 km/h)

Üdv Mindenkinek!

Ma cél 26 km lefutása volt, szép nyugodt, nem gyors kocorászással.

Ez 8 kört+400 métert jelentett. Az első kör után be tudtam lőnni a 16.30-17 perc körüli köridőket.

Időjárás: egyes helyeken kemény szembeszelet kaptam, sok esetben viszont csodaszép napsütést ( a végefelé a szél némileg gyengült, viszont a nap is kicsit el-el bújt) viszont az árnyékos részeken végig ottmaradt a jég a tócsákon.

Nem tudom, hogy mi volt ma, de a közlekedők nem voltak a toppon...

A 2. körömön egy kereszteződésben majdnem nekem jött egy anyuka, és a kisfia, mivel egy derékszögű kanyart akartak bevenni, de semmi csengetést stb...még jó, hogy nem mentem gyorsan, a a szokott sebességemmel megyek biztos az ütközés, így is 40 centire álltam meg tőlük.

A másik esetben egy idősebb némi jőn be a kereszteződésbe, de nem néz előre, hanem hátrafelé nézeget egy házat, vagy valakit, 100 m úgy biciklizik, hogy hátrafelé nézeget...

A másik biciklis 100 métert úgy biciklizik, hogy közben sms-t ír a mobilján...

16 km-nél volt némi fáradtgőz leeresztés, és megittam 2 dl meleg teát. (itthon, ez nincs benne az időben, amit beírtam az nettó idő!)

Ezen kivül futás közben mindössze 3 szem szölöcukrot ettem.

Az utolsó körön, 1,5 km-mel a cél előtt olyan jót nevettem, egy fiatal férfi hozott egy tálat, szalvétával letakarva, és mivel arról fújt a szél megéreztem a finom süteményillatott, mondtam is neki nevetve: " nagyon jó illata van"

A cél előtt 1 km-mel picit gyorsítottam, majd az utolsó 400 méteren belehúztam, hogy kicsit átmozgassam a lábaimat, sikerült is felgyorsítani kb. 4.30 körüli tempóra, tudtam volna még gyorsabban is menni, de nem akartam nagyon rohanni.

Most sehol nem volt holtpont, végig szépen nyugodtan elkocorásztam. Múltkori 35 kilis futásomnál, 25 km környékén már éreztem, hogy nem vagyok stabil, de most semmi ilyen probléma nem volt.