2011.08.27 Szombat, 00:00:00

03:59:11

42.2 km

05:40 p/km (10.59 km/h)

Podersdorf Ironman futás-4x10,5km kör kerékpárút árnyék nélkül, a depóban elég nyűgös voltam elfáradtam a tekeréstől és hideg kólára vágytam:) Elindultam futni de valahogy becsaptak az érzékeim mert a hatperces tempót gyorsabbnak éreztem, de ennél semmivel sem tudtam többet de örültem hogy legalább tudok futni, másfél körig hőség minden ponton locsolás ivás.

A futás elején megjött Norbi is, jó volt a hideg kóla a pontokon lévő meleg szénsavmentes kólához képest.1,5 kör után felerősödött a szél és beborult és rohamosan csökkent a hőmérséklet.  Pont jókor mert ez kellett hogy kizökkentsen, mert itt kerültem egy nagy holtpontra de a lehülés jól jött. Nagyon nehéz volt hogy ilyen hosszú volt a kör rossz volt elindulni a több mint 5km-re lévő fordítóig ahonnan még vissza kellett jönni. A pontokon mindig ittam szerencsére nem volt gond a frissítéssel sem hála a bringás kajálásnak. A 3-4körben már viharos erejű szél lett főleg a pálya központtól távolabb eső részén 60km/h körüli széllel amiben elég nehéz volt futni. Az első három kör 6perces körüli tempóban telt, ennyi volt a maximum amit tudtam. A 3.kör előtt nagygenerál jégzselé, gél kóla nagyon jó volt. A hosszú pálya miatt itt is széthúzódott a mezőny viszont aki futott az haladt kevesen gyalogoltak. Citromot is kaptam Norbitól jó volt a keserű íz a sok édes után.

Az utolsó kört kicsit meg akartam nyomni úgy  számolgattam meglehet a 4 órán belüli maraton. Ehhez rendesen tempót kellett váltani frissíteni sem álltam már meg csak felkaptam mindenhol egy poharat. Itt már sokat előztem jó volt de nem tudtam kibírom-e ezt a tempót a végéig. A fordító után a szembeszélben nagyon nehéz volt futni szinte lefújt a szél az útról. A sötét felhők is érkeztek reméltem hogy esőt nem kapok, itt már csak 14-15fok körül lehettett futáshoz pont jó volt. A futásnál összeségében azért nem hátráltatott annyira az időjárás mint bringán ahol szerintem a szél nagyon sokat kivett belőlem is. A célig nyomtam ahogy tudtam 5percesen belül futottam. A célkapu és le volt bontva a szél miatt de így is be tudtam futni, és a 4 órán belüli maraton is meglett:) A vége:11:22:43 lett, nagyon kemény verseny volt, fejben és fizikailag sem tudtam úgy felkészülni mint Nagyatádra kicsit le is eresztettem nehéz volt újra felpörögni, de elégedett vagyok odaraktram magam ahogy tudtam és kihoztam a maximumot a napból. Nehéz összehasonlítani ezt a két versenyt de ez a mostani sokkal nehezebbnek tűnt mint az atádi ahol a körülmények szinte ideálisak voltak szemben a mostani hőséggel és széllel majd szélviharral. Mivel minden pálya és körülmény más ezért nincs értelme összehasonlítgatni az eredményeket a lényeg a sikeres teljesítés. Örülök hogy harmadszor is teljesíthettem ezt a távot, itt senki sem mehet biztosra és nagyon hosszú verseny ahhoz hogy mindenki megküzdjön rendesen saját magával mert ez legfőképp arról szól de a célbaérés mindenért kárpótol. Óriási élmény volt újra!