2014.08.29 Péntek, 08:40:00

00:16:35

5 km

03:19 p/km (18.09 km/h)

Izmir. 19 Europen Veterans Athletics Championship. És egy hosszú felkészülés vége. A rajtnál nekem volt a 7. időm a mezőnyben. Sajnos nekem ebben hőségben nem nagyon megy a futás. Tudtam hogy van 3-4 16" belüli futó. A rajt után mentem az élbollyal. 3:13 körüli ritmus volt. 35 fokban azért ez a tempó sem tünt lassúnak. 6 kör után kezdtem lassulni, visszaestem a 4. helyre. Az utolsó pár köröm már 1:20 kívüliek voltak. Végül még egy Olasz srác is megelőzött. Többen is feladták a versenyt, a nem mindennapi körülmények miatt. 5000m-en volt víz és szivacs, ilyett sem láttam még pályaversenyen! Az EB előtt azt volt a célom hogy olyan szintre eljussak, hogy a legjobbakkal csatázhassak a dobogóért. Sajna még nem tartok ott. Közvetlen az élboly mögött vagyok, de még nagyon sokat kell edzenem a dobogóért! Legjobban az időeredmény bánt. A téli 9:03-as 3000m-er után nem ilyen 5000-re számítottam. A VB-én ennyivel kezdtem a félmaratonon!!! De ezekben a 35 fokokban futott 5000-ek nem mennek nekem. Ráadásúl az M40-es korosztályban szinte még profi futók vannak pályán. Köszönöm mindenkinek a szurkolást!!!! Vasárnap maratonon megpróbálom a lehetettlent!

00:00:00 5 00:00 0.00 0 0 0 0