02:34:19

21.1 km

07:19 p/km (8.20 km/h)

Első félmaratonom Öböl Félmaraton (2014.03.21 Keszthely – Szigliget)

Március 27-én lesz két éve, hogy futok. És mivel mostanában többet edzek arra gondoltam, ha már itthon egyedül is le tudom futni a félmaratont, akkor verseny körülmények között is megpróbálom.

Ezért neveztem a Vivicitta Városvédő futásra 2014.04.13-ra. Aztán közben láttam Keszthelyen is lesz egy félmaraton. És ott nem lesz akkora tömeg mint Budapesten. Így lett az első félmaratonom a Balatonon és nem Budapesten.

A héten csak egyszer futottam, majdnem 6 kmt. Olvastam a nagyokat, verseny előtt csak átmozgatót fuss. Így is tettem. Vártam a pénteket  De a héten a gyomrom nagyon nem volt rendben. El sem tudtam képzelni mi lesz ha a verseny napján is vacakolni fog. Két órával a verseny előtt megérkeztem Keszthelyre. Fura de nem izgultam. Mondtam magamnak ez egy olyan futás mint a többi. Máskor is egyedül futok. Itt is tök egyedül voltam. Tudom sok-sok futótársammal együtt. Csak a család, barátok azért hiányoztak. (na majd Budapesten)

Nem akartam elfutni az elejét. Nem is siettem. Nekem csak 1 célom volt (illetve kettő ), hogy átlépjem a célvonalat és hogy ne utolsóként érjek a célba.

Még tegnap kolléganőim kérdezték ismerem e a terepet? Tudom e mennyi emelkedő van ott. Hát megtudtam. Ahányszor emelkedőhöz értem mondtam a magamét. Szerintem csak felfelé futottunk

Minden frissítőpontnál frissítettem. 14 km-ig egészen jól ment. Akkor jött egy számomra brutál emelkedő. És belesétáltam.  Aztán a végéig még kétszer  És amikor a vár alján megláttam, hogy ott hol kellene felfutni… hát… azt mondtam soha többet nem jövök ide félmaratont futni.

Kovács (Kokó) István hajrája a vége előtt pár 10 méterrel még sokat segített. És nagyon köszönöm azoknak a futóknak akik a SpuriBalatont futják, hogy mellém érve HAJRÁ-val bíztattak.

A verseny alatt soha nem gondoltam, hogy feladom. Azért mentem, hogy megcsináljam. És ezt már senki nem veheti el tőlem. Az időm nem a legfényesebb 2:34:19.

De nem lettem utolsó és célba is értem. Így az álmom valóra vált. Van egy gyönyörű érmem és a gyerekeim büszkék lehetnek rám. És én is nagyon büszke vagyok ♥

02:30:00 21.1 07:07 8.44 0 0 0 0