27 km Szint: 203 m

05:11 p/km (11.57 km/h)

4. Úri Libaterelelő Terepfutó Kupa.

A héten lemondtam a Nike félmaratont és ide mentem inkább a maratoni felkészülés jegyében, na meg nem kell szétverni aszfalton a lábam.

Reggel 9.30 kor lőtték el a rajtot, szépen neki is indultunk, érzésre laza tempóba. Csak érzésre mert 4.20 lett az első kili, gyorsan vissza is vettem, mert ebből még nagy fejre állás lehet... Így a 2. helyről visszacsúsztam a 4. helyre, de még távol a vége, így nem volt értelme nyomni neki. szépen egyenes csak kicsit hullámzó úton tettük meg az első jó pár kilit, az Úri halastó körül, itt még sok túrázó volt, mert ugye a túra részét már reggel 7 - től indították. 13 kili környékén érkezett az első durvulás, a szépen lejárt földútról felkanyarodtunk élesen balra az erdőbe, ahol szűk ösvény fogadott. Nagyon technikás rész volt, durván dőlt oldalra is ami igencsak odaver a bokának, ezen túljutva sikerült a 3 helyet megcsípnem. Még következett az Úri MotoCross pályájának bejárása, ami nem  volt egy leányálom... ezután ismét erdőre váltott a pálya, ami már nem volt annyira kemény, mint az előző, de még mindig nem nagyon volt futóbarát. Itt volt az első pont amikor kezdtem eléhezni, szerencsére az út szélén teli volt kökénybokrokkal (igen az úgy jó ha megcsípi az első dér) na de nem finnyáskodtam lecsíptem néha-néha egyet, ez a fanyar íz kis cukortartalommal teljesen rendben volt. 18 kili fele vége volt egy pont ahol volt kaja (gumicukor) egy jó marékkal betáraztam. 20 fele kezdetem beérni a 2. helyezettet végleg, előtte is beéregettem, de az erdős szívtatásokat ő keményen megfutotta vesztére. Innentől már együtt mentünk a végéig, jól eldumálgattunk útközbe. A végén már nagyon lassan mentek a kilik mindkettőnk részére. Az utolsó kilin már nem volt nagy beszélgetés, ott már sejtettük, hogy az 1. helyért megyünk, mivel az előttünk futó az már szenior kategóriába tartozhat( az abszolút győztes 2óra 9 percet ment). Még volt bennem annyi hogy tempót tudtam váltani, így gyorsan le is szakadt a srác, aki nem utolsó sorban Varga Norman ketrecharcos, ultrafutó, szélhámos alteregójának is elmehetett volna... :) Nagyon örültem az első helynek, igaz egy kistérségi verseny,de  olyannyira édes volt a győzelem íze.

02:30:00 27 05:33 10.80 400 0 0 0