Már 53 993 033 km-t sportoltatok
Sport és a rák

Fő célkitűzés

bálint | 2010-09-19 22:27:48 | 3 hozzászólás

Szombaton volt a kanizsai futófesztivál. Idén a fő célom az volt, hogy újra 40percen belül legyen a 10kilim. Ezt a versenyt jelöltem ki a csúcsdöntésre. Készülgettem a versenyre, de többet is lehetett volna. Éreztem, hogy meglehet az idő, de csak 40%ot adtam neki. Az idő tökéletes volt, de csak futás közben. Nem volt szél, ami nagyon jó volt, mert ezen a pályán nagyon meg lehet érezni. Nem volt meleg az eső szemerkélt. Rajt 10kor volt. Próbáltam nem elfutni az elejét. Kolo jól megindult a rajtnál nem is foglalkoztam vele. 2. helyen futottam majd nemsokára jöttek a szenior triatlonosok, akik részt vettek a VB-n. Más volt a rajtszámuk, olyan, mint a félmaratonistáké. Velük se foglalkoztam ezért. Aztán jött egy 10km-es rajtszámú egyén. Szerintem próbáld gyorsan elmenni mellettem, de azt nem akartam hagyni. 3km-ig mentem vele aztán kezdtem úgy érezni, hogy ez gyors lesz meg még mindig a 3. hely, úgyhogy kicsit vissza kéne venni. Az 5km-es fordulóig el is ment jó 50m-re. Váratlan volt, de a 2 triatlonos fut velem szembe. Máris az 5. helyre kerültem. Igaz lényegtelen, ha tudtam volna, hogy 10et futnak akkor se tudtam volna mit tenni ellenük. Innentől fogva már csak az órával versenyeztem. Sajnos  a fordítónál pár másodperccel kicsúsztam már a részidőből, de gondoltam az még egy hajrával meglesz. Amit rosszul tette, hogy 3km-nél elengedtem azt a valakit, mert a verseny további részében jelentősen már nem nőt a távolság, úgyhogy bírnom kellett volna vele. A futás jól esett nem az a végkimerülős volt. Mostanában nem halok, bele a futásba csak próbálok gyorsan futni, mert nem érzek fájdalmat, de egyszerűen nem mennek a lábaim nincs meg a gyorsaság. Utolsó km-t szerintem meghúztam, mert az már nem esett jól az óra szerint viszont nem volt 4percen belüli. Nem akarta elhinni, hogy izomból futottam és kívüli lett. Célba érés 40:11 5. hely. Csalódott voltam, hogy nem lett meg az idő pár mp híján. Ha nem engedtem volna el, akkor meg lett volna. De sebaj, nem keseredtem el nagyon gondoltam idén akkor is megfutom. Beszélgetek ismerősökkel aztán KB fél óra múlva mondja az egyik hogy hosszabb volt. Felkapom fejem kérdezem mi volt hosszabb. A 10km mondja. És mennyivel? 300m-el. Hirtelen nagyon megörültem:) Kérdezgettem, hogy biztos-e miből gondolja. Azt mondja az órája GPS-es. Akkor szerintem hihető azok jól szoktak mérni. Ezek szerint 10km-en megvan 40min-en belül. Kb. 39:10 lehetett. Ez az idő viszont túl jónak tűnik. De azt mondták 100m-el biztos, hogy hosszabb, ha nem is 300-al szóval mindenképp megvan az idő.:D Most már értettem, hogy mért nem jöttek ki azok a részidők olyan sprint befutónál:)

Aztán szórakozásból elindultunk 3x2km-es váltóban is. Nem mértem az időm, de nyomtam azért gondoltam edzésnek jó.:)

Szóval teljesült az idei célkitűzés és új SB:D

3 hozzászólás

monique 4975 napja
monique képe

én azt találom h a GPS elég konzervatívan méri a távot. legalábbis a 305-ös garmin (másféle gps lehet más algot használ!). az ritka h túl hosszúnak mérné. persze olyan is van, pl ha túl sok a kanyar, akkor túlmérheti.