A hatszoros hegyifutó világbajnok Jonathan Wyatt előbb Liechtenstein-ben állt rajthoz az LGT Alpin Marathonon (1800m szint), ahol tíz percet (!) javítva a régi pályacsúcson, 2:56.00-s idővel ért célba.

Másnap pedig az olaszországi Meranban, a Nemzetközi Hegyifutó Szövetség (WMRA) idei Grand Prix sorozatának harmadik állomásán, egy 14 km-es (1700m szint!!) terepfutóversenyen győzött új, 1:15.57-es pályacsúccsal. A végül második helyen célba érkező német Timo Zeiler nagyon jó formában versenyzett, és a pálya második, technikás részén meg is próbált elfutni Wyattől, de végül alul maradt az új-zélandi hegyifutó bajnokkal szemben. A régi pályacsúcsot tartó olasz Marco Gaiardo saját rekordjánál 12 másodperccel lassabban futva szerezte meg a harmadik helyet. Wyatt ezzel a győzelmével a WMRA Grand Prix sorozat pontversenyében az élre került.

A nők versenyét egy 10 kilométeres, 1400m szintet tartalmazó pályán rendezték. A brit Victoria Wilkinson sérülése miatt nem állhatott rajthoz, így távollétében az olasz Renate Rungger és az új-zélandi Anna Frost meccselt az első helyért. Nem is akármilyen küzdelem volt ez, hiszen a két hölgy között végül csupán egy másodperc döntött: a hazai közönség lelkes biztatása mellett Rungger 68:22-es idővel nyert. A pályacsúcsot tartó olasz Antonella Confortola majd három perces hátránnyal futott be a harmadik helyre. A merani forduló után a brit Anne Buckley - az egyetlen női versenyző, aki eddig mindhárom grand prix versenyen futott - vezeti a GP pontversenyt.

A WMRA GP negyedik versenyét augusztus 3-án, Ausztriában, Telfes-ben rendezik.