A férfiak versenyét a kenyai Gilbert Kipruto Kirwa nyerte 2:08:21-es idővel. Második lett az etióp Dereje Debele Tulu, hamradik a kenyai Joseph Maregu.

Az elmúlt évtized legsikeresebb osztrák közép- és hosszútávfutója, Günther Weidlinger szeptember óta készült élete első maratoni versenyére, ahol egyből szerette volna megjavítani az országos csúcsot. Ez most nem sikerült, bár 40 kilométerig a rekordidőn belül futott, utána elfáradt és végül 17 másodperccel elmaradt az osztrák rekordtól, amit Gerhard Hartmann tart 1986 óta (2:12:22).

Andrea Mayr a verseny történetének második osztrák női győztese. Ami nem sikerült Weidlingernek, az sikerült Mayrnek: 2:30:43-as eredménye új osztrák női csúcs, nyolc másodperccel jobb a korábbinál. Mayr mögött második helyen az etióp Derbe-Godana Gebissa, harmadik helyen a szintén etióp Hayato-Zeineba Hasso ért célba.