Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Már 53 662 823 km-t sportoltatok

Balaton körüli bringázáshoz partner kerestetik

Létrehozta: lajhára  |  2009-08-27 13:29:26-kor

Szeptember végén v. október elején szeretném körbebringázni a Balatont egy nap alatt, ehhez keresnék társa(ka)t. 20 km/h átlagtempóra gondoltam. Nekem ez lenne az első ilyen hosszú táv, örülnék tapasztalt társnak, de egy elsőbálozónak úgyanúgy. Minden tapasztalat, élmény, infó, tudnivaló érdekelne a bringakörúttal kapcsolatban! Köszönöm előre is :)

eftomi 2009-10-28 08:24:41 | 18
eftomi képe
Mi a baj a sport csokival?

Előzmény: lajhára (15)  
teadrop 2009-10-28 08:22:09 | 17
teadrop képe

 

Laughing azóta eszem újra banánt(1,5hónap eltelte után) az energiaszelet még megvan, pedig alkalom lett volna elfogyasztani... 

 a csökkent gyalogos forgalom azért nem rossz, főleg az augusztusi csúcshoz képest.. a bringástársammal jövőre idő javítást tervezünk, lehet, h tavaszra tesszük nyár helyett és akkor a forgalom miatt akár sikerülhet is Cool



Előzmény: lajhára (15)  
Blue 2009-10-26 22:25:10 | 16
Blue képe

Sziasztok!

Mi 3 nap alatt mentünk körbe a hétvégén,borzasztó a bringaút állapota...

Mivel ötünk közül mindenki bírta és senki nem dőlt ki,így a következő két napos lesz! :)))

hajrá Balcsi!hajrá IM!

 
lajhára 2009-10-26 21:22:55 | 15
lajhára képe

Kösznöm! az idő tökéletes volt, az északi parton majdnem végig sütött a nap, a délin ugyan végig borús volt, de nem esett és csak néha fújt a szél. Gyalogos és bringás forgalom - hát az gyakorlatilag nem volt... a legtöbb bringás akivel találkoztam, az a mattrészegen a kocsmából hazatekerő típus volt, csak néhány sportoló bringást láttam. Gyalogos meg olyan kevés volt, h néha már hiányoztak, senki nem lófrált elém, meg húzgálta elém a kutyáját vagy kapott szívrohamot attól a szörnyűségtől, h egy biciklis jön mögötte a bringaúton, stb. egész unalmas volt :) De hát végülis ezért szerettem volna ősszel menni, h kihalt legyen a balaton, bár a kihaltságnak ebben a fokában már volt valami nyomasztó. Tudom, nekem sem könnyű a kedvemre tenni :)

igazad van nagyon, amit a evésről írtál korábban, egy időre azt hiszem én is lemondok a sportcsokiról, aminek tegnapig nagy rajongója voltam...



Előzmény: teadrop (14)  
teadrop 2009-10-26 18:07:03 | 14
teadrop képe

 

Gratulálok, szép teljesítmény!

Jó idő volt? Mekkora volt a gyalogos és bringás forgalom?

 



Előzmény: lajhára (13)  
lajhára 2009-10-26 12:09:51 | 13
lajhára képe

Na, ez is kipipálva :)

köszönöm még egyszer a jótanácsokat, főleg az evés-ivásra vonatkozót, én az evést sztem nem nagyon vettem volna komolyan (egyébként baromi nehéz volt enni). Nekem 209 km lett, 9 és fél óra. Én annyira nem találtam szörnyűnek a bringautat, egészen Siófok utáni településig, aminek most nem emlékszem a nevére, onnan elég hülyén folytatódott.

 
Bogyóka 2009-10-11 12:02:28 | 12
Bogyóka képe
Nos... tegnap ellenőriztük a tó helyzetét! Még ott van;), nem vitték el:D. Mixxxter GPS-nek 199,6km-re jött ki a táv... úgy,hogy nem mindig a kijelölt úton nyomtuk;). Jó volt az idő... a hangulat... és a társaság is! Kb 28 pedálos verődött össze.  
Fari 2009-10-09 20:30:01 | 11
Fari képe
nekem 196 vagy198 volt asszem,de én főuton mentem.terheljétek a pedált,és adjátok le a wattokat!!jo utat!!!  
Bogyóka 2009-10-01 00:45:54 | 10
Bogyóka képe
Nálunk (is) kb. 20km/h a tervezett átlag. 206-210ig jön ki a táv, attól függ, ki merre megy. Nekem áprilisban 207-re jött ki.  
eleven 2009-09-30 11:38:03 | 9
eleven képe
Tervezett tempó? Vagy mondjuk úgy célidő? Kb. 200 km ugye, vagy még több?  
Bogyóka 2009-09-26 08:10:34 | 8
Bogyóka képe
Sziasztok! Október 10.-én 7:00-kor Siófokról, a víztoronytól is indul 1 önellátós kerülés a "Balatonkör"-ös csapat 1 részével.  
lajhára 2009-09-25 13:26:06 | 7
lajhára képe

most már azért konkrétabb tervek vannak, íme:

október 10-én* (szombat) lenne a kerülés, ha az időjárás engedi akkor én biztosan megyek. Van pár bizonytalan jelentkező, én egyedül is nekivágok, viszont nagyon örülnék, ha lennének társak!!!

Indulás almádiból, ahol szállás pár fő számára van (mármint nyilván sok szállás van almádiban de ahol én szállok meg ott pár fő fér még el :).

nagyon köszönöm az eddigi tanácsokat meg élménybeszámolókat, nagyon-nagyon tanulságosak!!

szóval gyertekgyertek, biztosan nagyon jó lesz!

*esőnap az október 23-i hosszúhétvége valamelyik napja

 
eleven 2009-08-28 21:36:52 | 6
eleven képe

Előtte egy csapatépítő, bemelegítő kisebb túra? :)

Egyszer tekertem 100km fölött, de az is több éve volt hehe...



Előzmény: lajhára (4)  
teadrop 2009-08-28 20:05:01 | 5
teadrop képe

 

hasonló élményekkel kerültem meg én is 2hete a Balatont...

Mi(2-en) Szigligetnél csatlakoztunk rá a 71-es főútra, és Balatonvilágosig csak akkor tértünk le róla, ha kifejezetten tiltó tábla volt kint. de amint lehetett rögtön visszmentünk, így lehetett haladni. Viszont Siófoktól szívás volt, mert akkora forgalom volt,és folyton kint volt a tiltó tábla, h nem mertünk/bírtunk a 7-esen menni, így maradt a "bringaút"..hát az katasztrófa, alig lehet haladni, sok "gyalogkakukk" kóricál, bringások szemből is egymás mellett, éles-beláthatatlan kanyarban is... volt anyázás, meg ordibálás rendesenEmbarassedInnocent az út minősége is borzalmas (outival voltunk) fekvőrendőrök, kátyúk, gyökerek,érdes/zötyögősburkolat sok helyen és persze sok-sok kanyar, ahogy 1-1 kis utcába átterel a bringaút jelzése...

 szóval mi nem nagyon haladtunk(210km/8ó20p) de azért nagyon szuper volt!az előzőekkel senki kedvét nem szeretném elvenni, de jobb ezekre felkészülni és akkor nem éri kellemetlen meglepetés az embert!

 

amúgy minket még a 71-esen kioktatott pár autós, képes volt azért lassítani, h beszólhasson, h mit képzelünk mi magunkról Undecidedmindezt szombat reggel 8-kor, mikor max10-12 autó/óra volt az átlagforgalom...az eszem megállSurprised

 

Lajhára, nektek sok sikert!! Biztos nagyon szuper lesz, főleg,ha kifogtok vmi jó kis napsütéses, csökkent turista-forgalmú napot Smile mi is 20km/h átlagtempót terveztünk, de sokkal jobb lettCool a titka, hogy rövid időkre szabad csak megállni(WC, vízvétel, kajabeszerzés) mi vittünk magunkkal banánt, energiaszeletet, isostart, vizet strados büféből szereztünk, mert csak Balatonbolgláron találtunk közkutat. meg Siófokon a vásárcsarnokban vettünk banánt. állítólag az a titok, h folyamatosan enni, de főleg inni kell. na ennek eredményeként, azóta én nem bírtam banánt enni, és a megmaradt e.szeletet sem mostanában fogom elfogasztaniSmile viszont ment is a tekerés, nem volt durva utóhatása...

Szóval Hajrá!!Laughing

 

 



Előzmény: Fari (3)  
lajhára 2009-08-28 13:46:28 | 4
lajhára képe

faritrek, hú, gratulálok, ez félelmetes idő!

Igen, azért is nem nyáron szerettem volna megpróbálni, amit írsz, hátha ősszel azért már sokkal jobb a helyzet és legalább a hálózsákos alvó turistákat nem kell kerülgetni :) azért főként a kerékpárúton mennék, de halottam már én is, h ez sokszor nem tartható. azért ennyi akadályra, amít írtál, nem számítottam :)

kola, eleven, nagyon örülök, h nektek is tetszik az ötlet, remélem, összejön! északi parti indulásra gondoltam egyébként (konkrétan Almádi, de ez persze változtatható). Talán egy hétköznap jobb lenne, de ha ez szabi miatt gond, akkor persze hétvége.  

 

 
Fari 2009-08-27 17:59:22 | 3
Fari képe
Lajhára!én jul5.énmegkerültem a balcsit.elmondom az én tapasztalatom:Balatongyörökröl indultam,ki jobbra bicajut!1:kb 500méter mulva már találkoztam is az első akadállyal:a fák gyökerei megnyomták az utat.mondom nem gond ennyi belefér.2:2km-t mehettem vasuti átjárok előtti korlátok..biztos kell csak nem tul jo 35nél lefékezni,ujra lendületbe jönni.reggel van még birom idegekkel.3:vasuti átjáro után kb 600m kis hidféleség de azért vagy20m hosszu.nincs is ezzel semmi gond de:3:a hidon a deszkák(kb lehetett vagy15cm széles/db) nem keresztbe,hanem hosszába vannak lerögzitve,a deszkák kört jo kis hézagokkal.itt már kétségeim támadtak,pedig még Szigligetnél se jártam.az utolsó mindent eldöntő 4.2srác egy kis hidon keresztbe hálozsákba "becsomagolva" békésen regenerálodott.király mondom végülis már majdnem mentem vagy 8kilit.ugyhogy Szigligetnél már a főuton közlekedtem.egyébként 1!!!autos dudált rám,az is Keszthely környékén. nekem 5h 45p alatt sikerült  ez az esemény(főuton).én ennyit tudok hozzáfüzni a megkerüléshez jo utat hozzá!!!(azt nem mondom hogy jo hátszelet,mert a másik oldalon az szembeszél)  
eleven 2009-08-27 14:46:12 | 2
eleven képe
Nekem is szimpatikus az ötlet. :)  
kola 2009-08-27 13:43:17 | 1
kola képe
Jól hangzik:)))Szerintem még benézek ,ekkorát még én sem tekertem !!??  A felét a Balaton körül igen !! Ha a térdem javul érdekel.