Enugu 3.2 km Úszás 2018-01-20-n 11:30-kor

III. Évindító Nemzetközi Szenior Úszóverseny Szentes 50-es (10 pályás)

1500 gyors 22:59,40 (50: 0:38,24. 100: 1:21,66. 200: 2:51,19. 400: 5:56,83. 800: 12:11,04)
50 gyors 33,42
50 mell 43,45
50 hát 40,84
50 pille 35,11

A versenykiírásban az 1500 gyorsra 10.00 órás kezdés volt tervezve, az 50-ekre pedig 14.30, ezért úgy gondoltam, hogy mindenben elindulok, lesz idő pihenni. Aztán kiderült, hogy 1500on 13.00 óra körül kerülök sorra, de gondoltam, ha már beneveztem elindulok, egyéni csúcsot most amúgy sem úsznék. 11.00 előtt értünk az uszodához, a 2. férfi futam ment, úgyhogy még volt idő. 11.30kor elmentem melegíteni, egy 25os medence állt rendelkezésre erre a célra. Amikor bementem, minden pályán egy ember úszott, szóval szerencsére nagyon kevesen voltak. A szokásos 1000 méterrel melegítettem (400bármi, 400tech., 200 maxokkal). 13.00 óra után kezdődött az én futamon. Nőknél 2 futam volt, az elsőben 2 versenyző úszott egy pályán, a másodikban egy. Én ebben úsztam a 8-as pályán. Úgy terveztem, hogy lendületesen kezdem, és az utolsó 5-600-at erősen úszom, ha meg jól megy, akkor többet is. A rajt nagyon rosszul sikerült, nagyon halk volt a duda, alig hallottam. Úgy éreztem, hogy jó tempóban kezdtem. Azt tudtam, hogy az első 100-200 gyors lesz, ez mindig így van, (100 méteren is az első 50 mindig jó). Az 50-es furdulóknál táblán mutatták, hogy hány hossz van még hátra. Aki nekem mutatta, berakta a táblát a víz alá, így minden fordulónál jól láttam, hogy mennyinél járok. Úgy éreztem, hogy nem úszom erősen, bár kb 900-tól kezdett jól esni, biztos azért, mert akkor álltam be a megfelelő tempóra. Az utolsó 100-at próbáltam megnyomni. Amikor beértem, az eredményjelző az én pályámra nem mutatott semmit, ezért az időmérőt kérdztem meg, hogy mennyi lett: 22:59. 23:00-mal neveztem, éppen, hogy meglett, de egy kicsivel jobbat szerettem volna. A vízből nem kellett kiszállnom, mert az 50-ek 14:30kor kezdődtek, ezért egyből levezettem 300 méterrel. Kipróbáltam a hát rajtot is, nem csúszott a fal. :) nagyon elfáradtam 1500on, elég lett volna mára csak ez a szám, nem hiányoztak az 50-ek.

Az 50-ek között nem volt sok idő, kb. 20-30 perc pihenőm volt, a melegítő medence meg messze volt, ezért az 50-ek között nem vezettem át. Állítottak minket a 9-es pálya mellettei területen. A gyors volt az első, 7-es (utolsó) futam 0. pálya. A rajt jobb volt, mint az 1500nél. Kb 25-nél már nagyon vártam hogy meglássam a falat, levegővel is nehezen ment és a karjaim is fáradtak. 25-től az járt a fejemben, hogy mi lesz pillén... Mellen 7. (utolsó) futam 9-es palya. A rajt önmagamhoz képest itt sem volt rossz, de ez is kb 25-ig ment, utána már nehezen bírtam levegővel. Ekkor kétségbe estem, mert ha már a mellet sem bírom levegővel, hogy fogom bírni a pillét?!? Úgy gondoltam, hogy 100-as tempóban úszom majd. A hát 5. futam 6-os pálya (utolsó előtti futam). A rajt abból a szempontból nem sikeült rosszul, hogy pont megfelelő mélységbe kerültem a jó delfinezéshez. Kb. 25-től már nehezen ment ez is. (Kicsit idegen érzés még a hátat ennyire erősen úszni, ezt mindig lazán szoktam.) Levegővel is nehezen ment és a lábtempó is nehéz lett. Az idő jobb lett, mint amivel neveztem, mert eddig még nem volt hát időm, ezért annyival neveztem, mint mellen. A partra kimaszva szédultem is. Ekkor elengedtem pillén a 100-as tempót is, az új terv az lett, hogy valahogy érjek célba. Visszamentem Lacihoz, aki megállapította, hogy más színű az arcom, olyan sárgás-fehéres... na remek...
A pillét a verseny legutolsó egyéni futamában úsztam, 6-os futam 2-es pálya. A rajt a szokásos, kis delfinezés, aztán hosszú tempókkal kezdtem. 25-nél úgy éreztem, hogy jól bírom levegővel és karral is, ezért a végét megnyomtam. Nem is értem, hogy ez hogy esett jobban, mint a többi :)
A pille után elmentem a 25-osbe levezetni, 200meterrel.

Ez így sok volt, de nem bántam meg. Az 1500-ös idő lehetett volna jobb is, az 50-eknél viszont az lett amire számítottam, háton jobb is lett, és végül a pille is jobb lett, mint amire rajt előtt számítottam.

1500-ön első lettem (7), 50 gyorson 3. (7), 50 mellen 2. (4), 50 háton 4. (5), 50 pillén 2. (7)