Már 53 860 364 km-t sportoltatok

Hosszútávúszás : FINA Nyíltvízi Grand Prix 88km

Bozót | 2013-02-13 | 7 hozzászólás

Február tizedikén rendezték meg Argentínában a FINA Nyíltvízi Grand Prix sorozatának leghosszabb - 88kilométeres - versenyét, melyen 24 úszó vett részt (14 férfi, 10 nő), a győzelmet a nőknél és a férfiaknál is helyi csillag szerezte meg.

Kovács Ádám hegyifutó sikere Szlovéniában

pen | 2011-10-04 | Nincs hozzászólás!

2011.október 1-én Szlovéniában rendezték meg a 32. Smarna Gora elnevezésű hegyifutó versenyt, mely egyben a hat állomásos GrandPrix sorozat zárófutama is volt.

Hosszútávúszás: Stoychev és Geijo nyerte a FINA Grand Prix

pen | 2011-08-21 | Nincs hozzászólás!

A 2011-es FINA Nyiltvizi Úszó Grand Prixt a férfiaknál a bolgár Petar Stoychev, a nőknél az argentín Pilar Geijo nyerte meg.

Hosszútávúszás: Stoychev és Geijo vezet a FINA Grand Prix pontversenyében

pen | 2011-08-12 | Nincs hozzászólás!

A 2011-es FINA Nyiltvizi Úszó Grand Prix-ből már csak egy verseny van hátra. Nyolc fordulót követően a férfiaknál a bolgár Petar Stoychev, a nőknél az argentín Pilar Geijo vezet.

Svájci sikerek a WMRA Grand Prix második fordulójában

pen | 2011-06-03 | Nincs hozzászólás!

A svájci David Schneider és Bernadette Meier-Brandle nyerte meg a Franciaországban tegnap megrendezett Grand-Ballon hegyi futó versenyt (Willer Sur Thur) ami egyben a 2011-es WMRA Grand Prix versenysorozat második fordulója is volt.

Futás: Albániában lesz az idei hegyifutó vb

pen | 2011-03-02 | Nincs hozzászólás!

A WMRA döntése értelmében a 2011-es Hegyifutó Világbajnokságot szeptember 11-én rendezik majd Tiranában. A nemzetközi szövetség a további fontosabb idei versenyhelyszínekről is döntött.

Hegyifutás: Török és osztrák győztes az idei WMRA Grand Prix-n

pen | 2010-10-05 | Nincs hozzászólás!

10 országból érkeztek versenyzők Szlovéniába a 31. Smarna gora hegyifutó versenyre, mely egyben a WMRA Grand Prix sorozat utolsó fordulója is volt. A GP győztesek idén a török Ahmet Arslan és az osztrák Andrea Mayr lettek.

Hegyifutás: Új pályacsúcs az osztrák harakiri futáson

pen | 2010-08-17 | 1 hozzászólás

Mayrhofenben, Ausztriában rendezték augusztus elején az idei nemzetközi hegyifutó Grand Prix második fordulóját. Az egyszerűen csak „Mayrhofen Harakiri Futás” néven emlegetett versenyen 10,4 km alatt 1170 méter szintkülönbséget kellett a versenyzőknek leküzdeniük úgy, hogy a pálya első 2 kilométere gyakorlatilag teljesen sík, tehát az emelkedők az utolsó 8 kilométerre maradnak.

Atlétika: Asafa Powell 9.83-at futott Ostravában

pen | 2010-05-28 | Nincs hozzászólás!

Az ostravai atlétikai Golden Spike viadalon az esős, hideg idő ellenére is született négy számban idei ranglistavezető eredmény. Asafa Powell 9.83-mal győzött 100 méteren. Usain Boltnak nem sikerült megdöntenie Michael Johnson 300 méteres világcsúcsát.

Atlétika: Liu Xiang bejelentette, hogy megint sérült

pen | 2010-05-05 | Nincs hozzászólás!

Ismét megsérült Liu Xiang, a kínaiak olimpiai és világbajnok gátfutója. A 110 méter korábbi világcsúcstartója azzal az Achilles-problémával küszködik, amely miatt sokáig kényszerpihenőn volt, és kedden közölte: nem indul el szombaton az oszakai Grand Prix-n.

Atlétika: Jövő augusztusban Gyulai Emlékverseny

pen | 2009-11-26 | Nincs hozzászólás!

Augusztus 16-án a Puskás Ferenc Stadionban rendezik meg a nemzetközi Gyulai István-emlékversenyt. A Grand Prix-verseny a legrangosabb egynapos hazai atlétikai esemény lesz 1988 óta, amikor utoljára került sor a Budapest Nagydíjra.

Atlétika: Bolt győzött, Powell hatodik lett Londonban

pen | 2009-07-26 | Nincs hozzászólás!

Az olimpiai bajnok és világcsúcstartó Usain Bolt nyerte a férfi 100 m-t a londoni atlétikai szuper Grand Prix-n. A háromszoros ötkarikás aranyérmes vágtázó az erős ellenszélben 9.91 mp-cel győzött, így messze elmaradt pekingi rekordjától. Honfitársa, a korábbi világcsúcstartó Asafa Powell 10.26-tal hatodik lett.

Atlétika: Bolt csúcs közelben, Varga Judit hatodik

pen | 2009-07-08 | Nincs hozzászólás!

A háromszoros olimpiai bajnok Usain Bolt mindössze 29 századdal maradt el világcsúcsától 200-on a Lausanne-ban rendezett Grand Prix-versenyen. Varga Judit hatodik lett 1500 méteren, hat másodperccel lemaradva a győztes etióp Gelete Burika mögött.

Úszás: Lochte indul 400 vegyesen

pen | 2009-05-12 | Nincs hozzászólás!

Csütörtökön igazi sztárparádéval kezdődik a hagyományos amerikai Grand Prix sorozat következő versenye a Charlotte UltraSwim, amelyen sokak mellett Michael Phelps, Katie Hoff, Aaron Perisol, Eric Shanteau, és Ryan Lochte is rajthoz áll. Utóbbi 400 méter vegyesen is. A versenyen a Gercsák fivérekért is szoríthatunk.

Atlétika: Harmadik lett a magyar férfi 4x400-as váltó Oszakában

pen | 2009-05-10 | Nincs hozzászólás!

A magyar férfi 4x400-as váltó harmadik lett az Oszakában rendezett atlétikai Grand Prix-n. A számot a házigazda japánok nyerték, megelőzve a kínai stafétát. A magyarok további három számban álltak rajthoz. Petráhn Barbara 400m-en a negyedik, Szabó Nikolett gerellyel a hatodik lett. A női 4x400m-es váltó a negyedik helyen zárta a futamát. Jeremy Wariner és Kerron Clement is győzni tudott.

Futás: Olasz és osztrák győzelem a hegyifutó versenyen

pen | 2008-08-11 | Nincs hozzászólás!

Az olasz Marco Gaiardo nyerte a Nemzetközi Hegyifutó Szövetség (WMRA) Grand Prix sorozatának ötödik állomását, az Ausztriában megrendezett 13. Feuerkogel hegyifutást. A nőknél az osztrák Andrea Mayr győzött.

Futás: Wyatt most sem talált legyőzőre

pen | 2008-08-06 | Nincs hozzászólás!

Az új-zélandi Jonathan Wyatt ismét győzött, ezúttal a Nemzetközi Hegyifutó Szövetség (WMRA) Grand Prix sorozatának negyedik állomásán, Ausztriában. A nőknél a cseh Anna Pichrtova nyert.

Atlétika: Bolt a világ idei legjobb idejét futotta 200-on

pen | 2008-07-14 | 1 hozzászólás

A jamaicai Usain Bolt a világ idei legjobb eredményével, és új egyéni csúccsal, 19.67-es idővel nyerte meg a 200 méteres síkfutást az athéni atlétikai Grand Prix-n.

Futás: Jonathan Wyatt verhetetlen a hegyeken

pen | 2008-06-17 | Nincs hozzászólás!

Az új-zélandi Jonathan Wyatt ismét verhetetlennek bizonyult: egy hétvégén javította meg egy hegyi maraton és a Nemzetközi Hegyifutó Szövetség 14 km-es Grand Prix versenyének pályacsúcsát. A GP versenyen a hazai közönség nagy örömére a nőknél az olasz Renate Rungger nyert.

Atlétika: Bolt szerint világcsúcs futása szinte tökéletes volt

pen | 2008-06-12 | Nincs hozzászólás!

Usain Bolt úgy véli, 9.72-es futása, mellyel megjavította a férfi 100 méteres síkfutás világrekordját, szinte tökéletesen sikerült. De a 200 méter még mindig közelebb áll a szívéhez, és ma az ostravai Grand Prix-n is ezen a távon indul majd. Rajthoz áll Wariner és Dibaba is.