Már 53 909 280 km-t sportoltatok

Indul a ciklo-krossz szezon a Meridánál is

Bozót | 2013-10-25 | 2 hozzászólás

A hegyikerékpáros szezon után, a ciklo-krossz kezdetekor összegzi az eltelt időszakot Buruczki Szilárd, a Merida Kőbánya TC versenyzője, korábbi többszörös bajnok, válogatott kerékpáros, aki eddig három olimpiáról "éppen, hogy lecsúszott" -, de akár még a riói felkészülést is "bevállalja".

Hegyikerékpár: Meridás sikerek a Crosskovácsi maratonon

pen | 2012-06-20 | Nincs hozzászólás!

Kiváló időben és ideális pályán rendezték Nagykovácsi mellett az idei Crosskovácsi hegyikerékpár-versenyt. A hétvégi viadalon mintegy 450 kerekes állt rajthoz a különböző kategóriákban. A meridások ezúttal 8 érmet szereztek.

Hegyikerékpár: Magyar első helyek és világranglista-pontok Szerbiából

pen | 2012-04-03 | Nincs hozzászólás!

Az elitek közt Benkó Barbara és Parti András, a juniorok mezőnyében Szalontay Bence is győzelemmel zárt a szerbiai Novi Sad-ban rendezett hétvégi hegyikerékpár-versenyen. A viadal a magyar olimpiai keret számára, a londoni kvóta esetére válogatóverseny is volt egyben.

Újvidéken kezdődik a magyarok számára az olimpiai válogató-sorozat

pen | 2012-03-30 | Nincs hozzászólás!

Szerbiába utazik hétvégén a magyar hegyikerékpáros válogatott, hogy részt vegyen egy C2-es kategóriájú viadalon, melyen újabb világranglista-pontok gyűjtése esetén még közelebb kerülhet a nemzet az olimpiai kvótához. Hogy a sportágban május végén záruló kvalifikációs időszak után, sikeres kvótaszerzés esetén ki utazhat Londonba – azt három állomás után járó, összetett pontszámítás alapján dönti el a magyar szövetség.

Dél-Afrikai tesztverseny után jöhet hétvégén a világkupa

pen | 2012-03-13 | Nincs hozzászólás!

Hétvégén Dél-Afrikában, C2-es kategóriájú versenyen állt rajthoz a magyar hegyikerékpáros válogatott. A pietermaritzburgi olimpiai-krossz viadal egyben tesztversenye volt az idei világkupa-sorozat első, hétvégi állomásának.

Dél-Afrikában hangol a jövő heti világkupára a magyar válogatott

pen | 2012-03-08 | Nincs hozzászólás!

Szerdán elindult Dél-Afrikába az olimpiai kvótáért versenyben álló magyar hegyikerékpáros válogatott néhány tagja. A kerekesek most hétvégén egy C2-es kategóriájú viadalon állnak rajthoz, hogy ráhangolódjanak a jövő heti, idei első világkupára. Mindkét verseny a pietermaritzburgi olimpiai-krossz pályán kerül megrendezésre.

Hegyikerékpár: A Duna Maratonon Buruczki Szilárd és Dósa Eszter lett a maraton bajnoka

pen | 2011-07-04 | Nincs hozzászólás!

Ezernégyszázhat nevező közt a felnőttek mezőnyében a 2009-es bajnok Buruczki Szilárd győzelmével, Dósa Eszter címvédésével zárult július 3-án a tizenkettedik alkalommal kiírt Intersport Duna Maraton hegyikerékpár-verseny, egyben a maratoni szakág országos bajnoksága.

Hegyikerékpár: Buruczki Szilárd nyerte a Crosskovácsi maratont

pen | 2011-06-20 | Nincs hozzászólás!

A Magellan Kőbánya TC kerekese, Buruczki Szilárd nyerte szombaton a Nagykovácsi térségében megrendezett Crosskovácsi hegyikerékpáros maratonverseny hosszútávját. A női középtávon Dósa Eszter volt a leggyorsabb.

Hegyikerékpár: Világranglista-pontok külföldi maratonokról

pen | 2011-06-07 | Nincs hozzászólás!

A hazai hegyikerékpárosok az elmúlt napokban rangos, több napos, külföldi maratoni versenyeken álltak rajthoz. Dósa Eszter és Buruczki Szilárd Franciaországban, Juhász Zsolt Ausztriában szerzett újabb világranglista-pontokat – közelebb kerülve az olimpiai kvalifikációhoz.

Hegyikerékpár: Buruczki és Dósa sikere a szezonnyitó Buda Maratonon

pen | 2011-05-03 | Nincs hozzászólás!

Buruczki Szilárd és Dósa Eszter hosszútávon elért abszolút győzelmével ért véget a május elsejei Buda Maraton hegyikerékpár-verseny. A Hármashatár-hegyi Repülőtéren és annak környékén, a Samsung Olimpiai Zöld Fesztivál keretében megrendezett szezonnyitó viadal két távján, az egész napos eső ellenére végül több mint 600-an rajtoltak el.

Hegyi OB: Buruczki és Zelinka a bajnokok

pen | 2010-10-10 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál Buruczki Szilárd, a nőknél pedig Zelinka Gabriella nyerte meg szombaton az országúti kerékpárosok hegyi országos bajnokságát.

T-Mobile Top Maraton sorozat 3. állomás – X. Sintesi Bike Bükk Maraton

pen | 2010-08-03 | Nincs hozzászólás!

A 2009-es bükki versenyen felnőttek közt bajnokságot nyerő Buruczki Szilárd és Dósa Eszter idei győzelmével ért véget vasárnap délután a felsőtárkányi, jubileumi Sintesi Bike Bükk Maraton. A T-Mobile TOP Maraton sorozat 3. állomására 8 ország 1450 kerekese nevezett, a rajtvonalon végül a 93, 57 vagy 37 kilométeres távot választva 1200-an haladtak át; a szervezők 27 kategóriát díjaztak.

Hegyikerékpár: Buruczki és Dósa győzött a Duna Maratonon

pen | 2010-07-06 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap, az elmúlt időszak viharainak következtében módosított útvonalon, mintegy másfél ezer nevezővel rendezték Visegrádon és a Pilisben a T-Mobile Top Maraton sorozat 2. állomását, a XI. UNIQA Duna Maratont. A hegyikerékpár-verseny 30, 68, és 92 km-en került kiírásra. A népes, nemzetközi mezőnyben a férfiak hosszú távján Buruczki Szilárd, a női középtávon Dósa Eszter volt a leggyorsabb.

Buruczki és Benkó nyerte a terepbringás ob-t

pen | 2010-01-10 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál Buruczki Szilárd, a nőknél pedig Benkó Barbara nyerte a terepkerékpáros országos bajnokságot Mosonmagyaróváron. Ezzel Szilárd egy kerékpáros szezonon belül zsebelte be mindhárom bajnoki címet a terepen rendezett állóképességi kerékpáros szakágakban (mountain bike olimpiai krossz és maraton, valamint cyclocross). Utóbbi teljesítmény eddig senkinek nem jött össze, Szilárdnak egyúttal először sikerült megszerezni a cyclocross bajnoki mezt is.

Hegyikerékpár: Gálán díjazták a T-Mobile Top Maraton legjobbjait

pen | 2009-11-30 | 1 hozzászólás

A T-Mobile Top Maraton hegyikerékpáros versenyek 2009-es díjátadó gálájával zárult a négy állomásból álló idei sorozat. Az ünnepségen a szervezők átadták az idei összetett díjakat, a sportág honi szövetsége a csapatokat köszöntötte. A sorozat férfi hosszútávú összetett versenyt Blazsó Márton, női viadalt Dósa Eszter nyerte. A csapatok között a Cube-Csömör végzett az élen. Az év legjobb hegyi kerékpáros sportolói cimet Benkó Barbara és Buruczki Szilárd érdemelte ki.

Hegyikerékpár: Dósa és Blazsó nyerte a Top Maraton sorozatot

pen | 2009-08-31 | Nincs hozzászólás!

A sástói Oxygén Adrenalin Parkban Buruczki Szilárd és Dósa Eszter „etapgyőzelmével" fejeződött be az idei T-Mobile Top Maraton sorozat, augusztus 30-án. A Gepida Mátra Maraton alkalmával 1554-en neveztek, a hegyikerekesek 89-, 56- és 28 kilométeren álltak rajthoz. A sorozat összetett versenyében Dósa Eszter mellett Blazsó Márton bizonyult a legjobbnak.

Kerékpár: 1330 hegyibringás tekert a Bükkben

pen | 2009-08-02 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap az Eger melletti Berva-völgyben került sor a T-Mobile TOP Maraton sorozat harmadik állomására, a 9. Bükk Maratonra. A rövid, közép és hosszútávon összesen több mint 1300-an álltak rajthoz. A férfiaknál Buruczki Szilárd, a nőknél Dósa Eszter győzött.

Kerékpár: Buruczki és Deli nyerte a Buda Maratont

pen | 2009-05-03 | Nincs hozzászólás!

Buruczki Szilárd és Deli Anett győzelmével fejeződött be pénteken a VII. UNIQA Schwinn-Csepel Buda Maraton hegyikerékpáros verseny. A Hármashatár-hegyi repülőtér térségében megrendezett viadalon 28 kategória csaknem 700 hegyikerekese vett részt. A 40 kilométeres hosszútávon Buruczki mögött Juhász Zsolt és Veres Ferenc végzett, míg a nőknél Deli, Cseh Veronika és Simon Emese volt az abszolút sorrend.

Kerékpár: Buruczki és Simon hódította meg elsőként a Mátrát

pen | 2008-09-01 | 2 hozzászólás

Buruczki Szilárd és Simon Emese felnőtt győzelmével ért véget a 7. Mátra Maraton hegyikerékpár-verseny. A T-Mobile TOP Maraton sorozat negyedik, egyben záró állomására augusztus 31-én került sor.

Kerékpár: Hétvégén rajtol a hetedik Mátra Maraton!

pen | 2008-08-26 | 2 hozzászólás

Hétvégén rendezik a 7. Mátra Maratonont, ami egyben a T-Mobile TOP Maraton sorozat negyedik, záró állomása. A Mátrában vasárnap eldől, hogy az összetettben vezető Buruczki Szilárd és Nagy Hedvig végül ünnepelheti-e 2008-as tabella-elsőségét.

Triatlon: jól sikerült az endúró terepverseny Kőszegen

pen | 2008-08-12 | Nincs hozzászólás!

A versenyzők és a terepsport szempontjából egyértelműen sikeresen zárult hétvégén az első magyar endúró terepfesztivál Kőszegen. Hiába riasztott el sok versenyzőt a különlegesen kemény pálya, a legjobbak, legbátrabbak ott voltak és nem bánták meg.

Hegyikerékpár: Buruczki és Módos győzött a Bükk Maratonont

pen | 2008-08-04 | Nincs hozzászólás!

Buruczki Szilárd nyerte meg a hegyikerékpáros T-Mobile Top Maraton-sorozat harmadik versenyét, az Eger környékén rendezett Bükk Maratont. A nőknél Módos Gabriella győzött.

Kerékpár: Buruczki és Módos nyert Szilvásváradon

pen | 2008-05-28 | Nincs hozzászólás!

Szilvásváradi rajttal vette kezdetét az idei T-Mobile TOP Maraton sorozat. A lovas stadiont ezúttal hegyibringások lepték el, 1550 fővel rekord nevezés született a versenysorozat történetében.