Már 53 658 626 km-t sportoltatok

Shvetsov visszatér és rajthoz áll a Comrades Marathonon

pen | 2012-02-15 | 1 hozzászólás

A 42 éves orosz Leonid Shvetsov bejelentette, hogy visszatér a versenyzéshez és rajthoz áll idén nyáron a Comrades Marathonon. Shvetsov 2009 végén vonult vissza, egy kiújuló sérülésére hivatkozva.

Stephen Muzhingi: 4 hónapon át heti 400 kilométer

pen | 2011-10-28 | Nincs hozzászólás!

23 éve Stephen Muzhingi az első futó, akinek sikerült három egymást követő évben győznie a Comrades Marathonon. „A célom tíz győzelem. Jövőre sorozatban negyedszer fogom megnyerni." – nyilatkozza ezzel kapcsolatban. Nem véletlenül emleget tíz győzelmet, a csúcsot ugyanis jelenleg Bruce Fordyce tartja, kilenc elsőséggel.

Muzhingi az októbertől januárig tartó kilométergyűjtő időszakban átlag 400 km-t fut hetente, lassú tempóban. Januártól május-júniusig az edzések során az erő, a sebesség és az állóképesség kerül a középpontba. Ebben az időszakban lecsökken a heti kilométerszám, de még így is marad két hosszabb futás hetente. Februártól kezdve az egyik hosszú futása minden héten egy 40-70km közötti edzés a Comrades útvonalán.

Ultrafutás: Muzhingi harmadszor is megnyerte a Comrades Marathont

pen | 2011-05-31 | Nincs hozzászólás!

19 617 futó nevezett be az idei Comrades Marathonra, köztük 4882 elsőbálozó. Idén „felfelé" irányba haladt a verseny, tehát a rajt Durbanban, a cél pedig Pietermaritzburgban volt. A zimbabwei Stephen Muzhingi sorozatban harmadszor nyerte meg a 89 kilométeres ultrát. A női versenyben idén is taroltak a Nurgalieva ikrek.

Futás: Új rekord a 83. Comrades Marathonon

pen | 2008-06-16 | Nincs hozzászólás!

Megdőlt a felfelé irányban futott Comrades Marathon rekordja az idei versenyen. Vasárnap az orosz Leonid Shvetsov 5:24:46 alatt teljesítette a 87 kilométeres távot. A 39 éves orosz tavaly a lefelé futott versenyen is rekordot döntött.