Már 53 661 075 km-t sportoltatok

Triatlon - Zelinka Gabriella sikere Franciaországban

Bozót | 2015-05-05 | Nincs hozzászólás!

Szenzációsan kezdte a szezont Zelinka Gabriella aki a franciaországi Pays d'Aix Ironman féltávú versenyen elit kategóriában szerezte meg a győzelmet.

Triatlon - olimpiai táv is lesz a Budapest 70.3 mellett

Bozót | 2014-11-24 | 3 hozzászólás

5i50. A triatlon világában csak néhány éve ismert, de egyre nagyobb népszerűségnek örvendő fogalom. Valójában a verseny teljes távját takarja, amely 51.50 kilométer – 1.5 kilométer úszás, 40 kilométer kerékpározás, 10 kilométer futás. A sportágban ezek a számok egyet jelentenek az olimpiai játékokkal, annak programjába ugyanis ezekkel a távokkal került be 2000-ben a triatlon.

Triatlon - elégedett a WTC európai vezetője a budapesti versennyel

Bozót | 2014-08-26 | Nincs hozzászólás!

Thomas Dieckhoff, az IRONMAN Europe ügyvezetője köszönetet mondott Budapestnek és a magyarországi IRONMAN 70.3 szervezőinek. Az IRONMAN jogtulajdonos World Triathlon Corporation európai vezetője biztos benne, hogy a jövőben még sok-sok sikeres versenynek ad majd otthont a magyar főváros.

Triatlon - brit és dán győzelem, magyar ezüst az első budapesti Ironmanen

Bozót | 2014-08-25 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a brit Andrew Edwards, míg a nőknél a dán Michelle Vesterby nyerte az Ironman Budapest 70.3 néven szombaton rendezett nemzetközi triatlon viadalt, legjobb magyarként Csomor Erika második lett.

Triatlon - Ironman 70.3 Budapest- élőben követhető!

Bozót | 2014-08-22 | Nincs hozzászólás!

Ironman Budapest 70.3 néven rangos nemzetközi triatlon viadalt rendeznek szombaton a fővárosban, amely a világkupa-sorozat hivatalos féltávú versenye. Kropkó Péter főszervező a sajtótájékoztatón elmondta,  57 országból közel 2000 versenyző indul a világkupán, 70 százalékuk külföldi, 44 százalék pedig még nem vett részt ilyen versenyen.

Az élő közvetítés linkje

Triatlon - néhány nap és itt az első Ironman 70.3 Budapest

Bozót | 2014-08-19 | Nincs hozzászólás!

Csupán napok kérdése és megkezdődik a hazánk első ironman cimkés triatlonversenye, az Ironman 70.3 Budapest, ahol a nemzetközi elit versenyzők mellett rengeteg amatőr triatlonista, valamint lelkes hobbisportoló áll majd rajthoz. Lássuk most az elit mezőny nagy neveit.

Fedett pályás ironman triatlon elsőként itthon - Monotonman

Bozót | 2014-02-25 | 3 hozzászólás

A maga nemében egyedülálló versenyt rendezett a múlt hétvégén az Ironteam SE. A MonotonMan nevet viselő triatlonversenyen az úszás 25m méteres medencében, a kerékpározás görgőre szerelt bringákon, a futás pedig 250 méteres körpályán zajlott.

Bemutatkozik a budapesti 70.3 pályája

Bozót | 2014-01-30 | 3 hozzászólás

Lassacskán minden részlet a helyére kerül az augusztusban Budapesten megrendezésre kerülő hivatalos Ironman féltávú viadallal kapcsolatban. Lássuk a verseny pályáját!

Triatlon - magyar sikerek Izraelben

Bozót | 2014-01-20 | 3 hozzászólás

Több magyar induló is az élcsoportban végzett az izraeli Eilatban rendezett Ironman-versenyen.

Ironman 70.3 Budapest - sajtótájékoztató

Bozót | 2013-11-08 | 2 hozzászólás

Mint ismeretes, jövő augusztusban igazi Ironman triatlonversenynek ad otthont a főváros, ezzel kapcsolatban tartottak tegnap sajtótájékoztatót, amelyen szerkesztőségünk is képviseltette magát.

Triatlon - Csomor Erika is rajthoz áll jövőre Budapesten

Bozót | 2013-10-24 | Nincs hozzászólás!

A magyar triatlon történetének egyik legsikeresebb versenyzője, a hosszabb távú triatlon és duatlonversenyek, Ironmanek koronázatlan királynője, Csomor Erika is rajthoz áll jövő augusztusban, az Ironman 70.3 Budapesten. Úgy véli, a történelmi pillanatról senkinek sem szabad lemaradnia.

Ironman 70.3 Budapest - Megvalósul Kropkó Péter álma

Bozót | 2013-10-21 | 1 hozzászólás

Jövő augusztusban valóra válik Kropkó Péter álma: Budapesten a világhírű Ironman-márkanév alatt versenyt rendeznek – mindezt október 10-én jelentették be, a legendás hawaii Ironman-világbajnokság kapcsán megtartott nemzetközi sajtótájékoztatón. Hosszú volt az út idáig, s még igen sok feladatot tartogatnak a következő hónapok...

Hazánkba jön a WTC - Ironman 70.3 verseny jövőre Budapesten

Bozót | 2013-10-11 | 8 hozzászólás

A hosszú távú triatlon versenyek legértékesebb versenysorozatát, az Ironman márkát birtokló amerikai WTC magyar idő szerint péntek hajnalban Hawaii-ban közölte, hogy jövő augusztusban versenyt tartanak a magyar fővárosban. Szakértők szerint ahová a WTC beteszi a lábát, az a település gazdaságilag is igen jól jár.

Triatlon - ExtremeMan Kaposvár

Bozót | 2013-07-02 | 2 hozzászólás

A bajai Flander Márton győzelmével ért véget az első alkalommal megrendezett ExtremeMan 113 Kaposvár elnevezésű triatlonverseny. A 28 éves sportoló 4 óra 20 perc alatt teljesítette az 1900 méter úszásból, 90 km kerékpározásból és 21 km futásból álló távot.

Balatonman - Kis Gyula megvédte bajnoki címét

Bozót | 2013-06-17 | Nincs hozzászólás!

Fantasztikus versenyeket és jó hangulatot hozott az idei Balatonman. A balatonfüredi triatlon fesztiválon kiváló strandidőben gyűrték le az egyes távokat a versenyzők, este pedig egy látványos fáklyás futással és zenei koncerttel ért véget a prémiumkategóriás sportesemény.

Triatlon- Major Joe 4. lett a kansasi féltávon

Bozót | 2013-06-11 | Nincs hozzászólás!

A többszörös magyar Ironman triatlon bajnok a célig szoros küzdelmet folytatott, mind a kerékpáron, mind a futásban jobb időt teljesített, mint a végül bronzérmes angol James Hadley, de az úszáson kapott hátrányt éppen nem tudta ledolgozni.

Egy holland újság megnevezte az Armstrong elleni tanukat

pen | 2012-07-06 | Nincs hozzászólás!

A holland Telegraaf újság szerint többek között volt csapattársai vallanak majd Armstrong ellen az USADA által indított eljárás keretében. Az újság szerint George Hincapie, Levi Leipheimer, David Zabriskie, Christian Vande Velde és Jonathan Vaughters is tanúskodni fog. Az ügynökséggel az eljárásban együttműködő kerékpárversenyzők az újság szerint a szokásos kétéves eltiltás helyett csupán hat hónapos büntetést kapnak majd.

I. Balatonman triatlon fesztivál - versenybeszámoló

pen | 2012-06-25 | 1 hozzászólás

Június 14-17-e között rendezték meg az első BalatonMan triatlon fesztivált Balatonfüreden. A versenyen 217 egyéni indulóból 194 ért célba, míg a 49 váltóból mind sikeresen befejezte a versenyt. Az iron távon győzedelmeskedő Nagy Gergelytől kaptunk versenybeszámolót.

Armstrong ellen eljárás indított a USADA doppingolás miatt

pen | 2012-06-14 | Nincs hozzászólás!

Hivatalos eljárást indított Lance Armstrong kerékpáros ellen az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége (USADA), amely egyúttal azonnali hatállyal eltiltotta a jelenleg a triatlonsportban jeleskedő klasszist a versenyzéstől.

Lance Armstrong interjú a féltáv győzelem után

pen | 2012-05-23 | 9 hozzászólás

A hétszeres Tour de France győztes Lance Armstrong a hétvégén megnyerte a floridai féltávú Ironman bajnokságot. A győzelem után az egyik amerikai triatlonos portál készített interjút vele. Kicsit rövidítettem az eredeti szövegen

Major József negyedik lett a texasi ironman-en, Csomor Era második Ausztriában

pen | 2012-05-21 | Nincs hozzászólás!

Major József a negyedik helyen ért célba a közel 2500 induló között a texasi triatlon Ironman-versenyen. A többszörös magyar bajnok sportoló hatalmas hátránnyal indult a kerékpáros szakasznak – az úszás a gyenge száma -, de egyenletesen javuló teljesítménnyel egyre előrébb került.

Armstrong második lett a panamai féltávú versenyen

pen | 2012-02-14 | 4 hozzászólás

A hétszeres Tour de France-győztes amerikai Lance Armstrong második helyen végzett a Panamában rendezett félironman távú viadalon. A férfiaknál Bevan Docherty, a nőknél Angela Naeth lett az első. A férfiak között Csőke Balázs 17. lett.

Csőke Balázs nyolcadik a dél-afrikai féltávú Ironman-versenyen

pen | 2012-01-23 | Nincs hozzászólás!

Csőke Balázs a tavalyi ötödik helye után idén nyolcadikként zárt a Dél-Afrikában rendezett féltávú Ironman-viadalon.

Triatlon: Csomor Erika ezüstérmes lett Mallorcán

pen | 2011-05-16 | 1 hozzászólás

A Mallorcai féltávú (70.3) triatlon verseny nemcsak világbajnoki kvalifikációs futam, hanem a sportág egyik leglátványosabb és legszebb eseménye is. A mezőny ennek megfelelően nagyon erős, de a világ legjobbjai között így is az egyik kiemelt versenyző Csomor Erika volt. Erika híréhez méltó versenyzéssel szerezte meg az ezüstérmet. A győztesek a német Andreas Ralaert és a brit Emma-Kate Lindbury.

Kis Gyula megnyerte Graz város féltávú nemzetközi bajnokságát

pen | 2011-05-10 | 3 hozzászólás

Az ELTE triatlon csapatának vezetője, Kis Gyula nyerte az idei grazi féltávú ironman bajnokságot. Ideje tiszteletet parancsoló, a magyar bajnok a világ legjobbjai felé vette az irányt. A mindössze 18 fokos tóban 20:49 perc alatt teljesítette az 2000 méteres úszószámot, és másodikként hagyta el a vizet. A legjobb úszó végül ötödik helyen végzett, látszik, erős mezőny gyűlt össze. A 86 km-es kerékpározáson egy Dobogókő magasságú hegyet kellett leküzdeni, ez Gyulának 2 óra 9 percet vett igénybe (40 km/h). A horvát Vistica brutális 2:05-öt tekert, így 2 perc előnyre tett szert a 4 fős üldözőbolytól, akik mindannyian 20 másodpercen belül érkeztek a depó bejáratához.