Már 53 656 101 km-t sportoltatok

Kerékpár - Lovassy magyar csúcsa, Szalontay bukása a pálya EB-n

Bozót | 2015-10-19 | Nincs hozzászólás!

Október 17-én a Pályakerékpáros Európa-bajnokságon Lovassy Krisztián (a scratchben elért 7. és a pontversenyben elért 11. helyét követően) először a 4000 m-es egyéni időfutamban állt rajthoz. 4:34.483-at hajtott, ami új magyar rekordnak is számít ezen a távon.

Pályakerékpár - Lovassy 7. a scratch futamban

Bozót | 2015-10-16 | Nincs hozzászólás!

Remekül kezdődött a Svájcban zaljó pályakerékpáros Európa-Bajnokság az összesen 4 futamban is szereplő Lovassy Krisztián számára. Első futama, csütörtök este az ún. sratch verseny volt, ahol tömegrajtos indítás (23 versenyzővel) után 60 kört teljesített a mezőny, összesen 15 részhajrával.

Kerékpár - két magyar vesz részt a pályakerékpáros EB-n

Bozót | 2015-10-15 | Nincs hozzászólás!

Október 14-18 között rendezik a 2015-ös Pályakerékpáros Európa-bajnokságot a svájci Grenchenben, ahol hazánkat két válogatott versenyző, Szalontay Sándor és Lovassy Krisztián képviselik. Válogatott sportolóink versenyzését a helyszínen Venczli Krisztián és Berkesi András segíti.

Kerékpár - Lovassy luxembourgi csapatban folytatja jövőre

Bozót | 2014-11-26 | Nincs hozzászólás!

Hivatalossá vált, hogy 2015-ben Lovassy Krisztián Luxemburgban a kontinentális besorolású Team Differdange – Losch csapatában szerepel. Krisztián a napokban írta alá a szerződését az együttessel, ahol nem egyedüli magyar lesz, Haiszer Ákos szerelőként dolgozik a klubnál.

Kerékpár - Lovassy Krisztián "évadértékelője"

Bozót | 2014-11-19 | Nincs hozzászólás!

A Budapest GP-n elszenvedett nyári sérülése után visszatért és remekül szerepelt a múlt héten Bécsben a GP Vienna pályaversenyen Lovassy Krisztián. Miután megnyerte a 30km-es pontversenyt és a Scratchben 4. lett, Krisztiánnal az országútis évadról, a norvégiai tapasztalatokról és a pályakerékpár felé tett újabb apró, de sikeres kitérőről olvashatunk beszélgetést a népszerű bringás portálon.

Pályakerékpár - GP Vienna magyar eredmények

Bozót | 2014-11-15 | Nincs hozzászólás!

November 14-én, pénteken lezárult a GP Vienna pályaverseny az osztrák fővárosban. A záró napon a férfi Keirin és Scratch, illetve az Omnium versenyszámokban hirdettek győztest.

Kerékpár - bemutatkozott új csapatában Lovassy Krisztián

Bozót | 2014-03-06 | Nincs hozzászólás!

Lovassy Krisztián szerdán délután az 1.2-es besorolású Umag Trophy-n bemutatkozott a norvég Team FixIT.no csapatában. A norvég alakulat magyar bringása a 161km-es viadalt a 12. helyen zárta.

Norvégiába igazol Lovassy Krisztián

Bozót | 2013-12-10 | Nincs hozzászólás!

Hivatalossá vált, hogy Lovassy Krisztián Norvégiában a kontinentális besorolású Team Fixit.no csapatában folytatja pályafutását. Krisztián egy hetet töltött a csapattal a szerződés aláírása előtt.

Kerékpár - Pálya OB 2. nap, Lovassy aranyérmes

Bozót | 2013-08-16 | Nincs hozzászólás!

Lovassy Krisztián három aranyérmet nyert a pályakerékpáros országos bajnokság csütörtöki, utolsó versenynapján. Az országúti versenyeken az Utensilnord Ora24.eu csapatában tekerő Lovassy a 4000 méteres egyéni és csapat üldözőversenyben, valamint a pontversenyben állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.

Kerékpár - Lovassy nyerte az országútisok mezőnyversenyét

Bozót | 2013-06-24 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a londoni olimpikon Lovassy Krisztián, míg a nőknél Szurominé Pulsfort Diána nyerte az országúti kerékpárosok országos bajnokságának szombati mezőnyversenyét.

Kezdődik a hazai kerékpáros szezon: Kassa-Miskolc

Bozót | 2013-03-21 | 1 hozzászólás

A szombati Kassa-Miskolc nemzetközi versennyel kezdődik az idei hazai kerékpáros szezon. Lovassy és Kusztor is ott lesz a mezőnyben.

Kerékpár: Lovassy ötödik lett Horvátországban

Bozót | 2013-03-08 | Nincs hozzászólás!

A horvátországi 1.2-es kategóriájú Trofej Umagon állt rajthoz az Utensilnord magyar kerékpárosokból álló kerete, soraiban a londoni olimpikon Lovassy Krisztiánnal, aki ezúttal sem tétlenkedett: a jó kétórás (2:04:30) verseny végén jól hajrázott, és a 10 ranglistapontot érő ötödik helyet szerezte meg.

Kerékpáros Pálya Országos Bajnokság a Millenárison - eredmények

pen | 2012-10-01 | Nincs hozzászólás!

Lovassy Krisztián három arany- és egy ezüstérmet szerzett vasárnap a pályakerékpárosok országos bajnokságának második napján. Az első napon az 1000 méteres időfutamban megvédte címét Szalontay Sándor.

Olimpiai tudnivalók: BMX, országúti kerékpár, triatlon

pen | 2012-07-20 | 1 hozzászólás

Az alábbiakban összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat az olimpiai BMX, az országúti kerékpár és a triatlon versenyekre vonatkozóan, valamint bemutatjuk a magyar indulókat.

Lovassy Krisztián indulhat országúti kerékpárban a londoni olimpián

pen | 2012-05-22 | Nincs hozzászólás!

A magyar szövetség (MKSZSZ) tájékoztatása szerint Lovassy Krisztián indulhat országúti kerékpárban Londonban, míg Kusztor Péter az első, Cziráki István pedig a második számú tartalék.

Eltiltották a tavalyi OB győztesét, Lovassyé a bajnoki cím országúton

pen | 2012-01-19 | Nincs hozzászólás!

A 2011 júniusában, a horvátországi Varasdin városában megrendezett országúti országos bajnokságon az OB győztese, Cador Rida pozitív mintát produkált, eltiltást kapott és így 2011. év elit férfi kategóriájának országúti bajnoka Lovassy Krisztián lett.

Egy magyar országúti kerékpáros lehet ott az olimpián

pen | 2011-10-24 | Nincs hozzászólás!

Véget ért az országúti kerékpárosok Europe Tour versenysorozata, az elért eredmény alapján Magyarország egy kvótát szerzett a 2012-es londoni olimpiára.

Kerékpársport: Megvan az idei első magyar országúti diadal

pen | 2011-04-26 | Nincs hozzászólás!

Lovassy Krisztián nyerte a Belgrád-Banja Luka rangos országúti kerékpáros körversenyt. Törzsök Zsolt, a magyar sportági szövetség elnöke szombaton arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az Ora Hotels Carrera bringása - Magyarország első idei jelentős sportági sikerét aratva - többek között a horvát bajnokot megelőzve végzett az élen.