Már 53 911 991 km-t sportoltatok

Milánó-Sanremo: Freire nyerte az olaszok kedvenc egynaposát

pen | 2010-03-21 | Nincs hozzászólás!

A háromszoros országúti világbajnok, a spanyol Oscar Freire Gomez (Rabobank) 2007 után ismét győzelmet szerzett az olaszok kedvenc egynapos versenyén, a Milánó-Sanremon. A szezon leghosszabb, 300 km hosszú viadalát Freire egy 40 fős élbolyből sprintelve nyerte meg a belga bajnok, Tom Boonen (Quick-Step) és Alessandro Petacchi (Lampre) előtt.

Kerékpár: Boonen nem indulhat a Tour de France-on

pen | 2009-05-13 | Nincs hozzászólás!

A szervezők döntése szerint a kokainbirtoklással vádolt Tom Boonen nem vehet részt a júliusi francia kerékpáros körversenyen, a Tour de France-on - ezt Christian Prudhomme versenyigazgató jelentette be szerdán. Az UCI várhatóan néhány hónapra felfüggeszti majd a sprintert.

Kerékpár: Boonen nyerte a Vuelta 16. szakaszát

pen | 2008-09-17 | Nincs hozzászólás!

A nem túl izgalmas, 186 kilométeres szakszon álmosan haladt a mezőny. A befutó hajrát Tom Boonen nyerte.

Kerékpár: Oscar Freire nyerte a Vuelta 11. szakaszát

pen | 2008-09-11 | Nincs hozzászólás!

A Rabobank háromszoros világbajnok spanyol versenyzője nyerte a Calahorra és Burgos közötti 178km-es szakaszt, tömeghajrát követően. Oscar Freire Tom Boonent előzte meg az utolsó métereken.

Kerékpár: Boonen nyerte a 3. etapot

pen | 2008-09-02 | Nincs hozzászólás!

Tegnap egy nagyobb részt sík szakasz és kánikula várt a kerekesekre a Vueltán. A belga Tom Boonen sprintbefutóval nyerte a szakaszt. Összetettben három etap után az olasz Daniele Bennati vezet.

Reménykedhetünk egy tiszta Tour-ban?

pen | 2008-07-03 | 6 hozzászólás

Egy újabb cikk a Science of Sport oldalról, ezúttal a hétvégén rajtoló Tour de France-ról. Vajon várhatjuk-e reálisan, hogy tiszta lesz az idei Tour, vagy ebben ma már csak az igazán naivak hisznek? Ross Tucker írása.

Kerékpár: Boonen nem utazik Pekingbe

pen | 2008-01-20 | Nincs hozzászólás!

A korábbi világbajnok belga szupersztár, Tom Boonen nem lesz ott a Pekingi Olimpián. Mint mondta, a pálya túl nehéz, így nem lenne esélyes az aranyérem megszerzésére, más eredmény pedig nem igazán érdekli.