Bozót | 2014-10-17 | Nincs hozzászólás!

A 41. születésnapját januárban ünneplő, korábban sikert sikerre halmozó olasz Alessandro Petacchi még egy szezont vállalna a profi kerékpáros mezőnyben.

Kerékpár - visszavonul az olaszok nagy sprintere

Bozót | 2013-04-24 | Nincs hozzászólás!

Befejezi pályafutását Alessandro Petacchi olasz országúti kerékpáros, aki 2010-ben elhódította a Tour de France legjobb sprinterének járó zöld trikót.

Kerékpár: Gilbert vezet, a Team Sky feladta a Vueltát

pen | 2010-09-04 | Nincs hozzászólás!

Pénteken a Vuleta 7. szakaszát Alessandro Petacchi nyerte egy hosszú hajrával, összetettben még mindig Philippe Gilbert vezet. A Team Sky a csapatban történt haláleset és sorozatos megbetegedések miatt feladta a körversenyt.

Kerékpár: Alessandro Petacchi után doppingügyben nyomoznak

pen | 2010-07-21 | Nincs hozzászólás!

A Lampre csapat sprintere, az olasz Alessandro Petacchi tegnap az ügyvédjén keresztül közölte, csak a Tour de France rajtját követően értesült róla, hogy doppingügyben nyomozás folyik ellene. Más hírek szerint már a verseny rajtja előtt tisztában volt ezzel, sőt azt is tudta, hogy tiltott anyagokat találtak az otthonában. Ezek után a Lampre csapat döntésén múlik, hogy Petacchi folytathatja-e a versenyzést.

Milánó-Sanremo: Freire nyerte az olaszok kedvenc egynaposát

pen | 2010-03-21 | Nincs hozzászólás!

A háromszoros országúti világbajnok, a spanyol Oscar Freire Gomez (Rabobank) 2007 után ismét győzelmet szerzett az olaszok kedvenc egynapos versenyén, a Milánó-Sanremon. A szezon leghosszabb, 300 km hosszú viadalát Freire egy 40 fős élbolyből sprintelve nyerte meg a belga bajnok, Tom Boonen (Quick-Step) és Alessandro Petacchi (Lampre) előtt.

Kerékpár: Két szakasz után Cavendish-nél a rózsaszín trikó

pen | 2009-05-11 | Nincs hozzászólás!

A tavalyi évhez hasonlóan idén is egy csapatidőfutammal vette kezdetét a Giro d'Italia, ezúttal Velencében. A 20,5 km-es etapot a Team Columbia nyerte. A másnapi 156 kilométeres szakaszon Alessandro Petacchi volt a leggyorsabb, de Cavendish második helyével megőrizte a rózsaszín trikót.