Már 53 862 578 km-t sportoltatok

Atlétika - Pars ismét ranglistavezető dobással első

Bozót | 2014-06-17 | Nincs hozzászólás!

Veszprémben elért világranglista vezető eredményét Pars Krisztián tovább javította Ostravában. A rangos mezőnyt rajthoz állító versenyen másodikra elért 81,57 méteres, győztes dobásával 26 cm-t javított a nyolc nappal korábban elért világ idei legjobbján.

15éves országos csúcsot döntött meg Kazi Tamás

Bozót | 2013-09-09 | Nincs hozzászólás!

Jól szerepeltek a Rietiben rendezett IAAF World Challenge versenyen indult magyar atléták. Kalapácsvetésben Pars Krisztián 79,80 méterrel az első helyen végzett, 800 méteren Kazi Tamás 1:45,37 p. eredménnyel az ötödik helyen célba érve, új országos csúcsot ért el(régi: 1:45,39 p Korányi Balázs, 1999.)

Atlétika - Pars nagy dobása Szlovákiában

Bozót | 2013-08-22 | 1 hozzászólás

A nemzetközi szövetség kalapácsvető sorozatának utolsó előtti állomásán, Máriatölgyesen (Dubnica) Pars Krisztián a világ idei legjobb eredményével győzött.

Orbán Éva országos csúcsot dobott

Bozót | 2013-05-22 | Nincs hozzászólás!

Orbán Éva nagyszerű, 73,00 méteres országos csúccsal második lett a pekingi nemzetközi atlétikai verseny női kalapácsvető számában.

Pars Krisztián nyerte a kalapácsvetést a Gyulai Memoriálon

pen | 2012-08-21 | 1 hozzászólás

Kalapácsvetésben Pars Krisztián győzelmének örülhetett a közönség a hétfői Gyulai István Memorial - Atlétikai Magyar Nagydíjon a Puskás Ferenc Stadionban. Pars Krisztián alig elmaradva a megcélzott 80 métertől, 79.74-es eredménnyel nyert. Második lett az orosz Sergey Litvinov, hamadik a cseh Lukas Melich.

Berki Krisztián és Pars Krisztián olimpiai bajnok, Módos Péter bronzérmes

pen | 2012-08-06 | Nincs hozzászólás!

A kalapácsvető Pars Krisztián aranyérmet nyert vasárnap a londoni olimpián. A magyar atléta a döntőben egyedüliként dobott 80 méter fölött. Lólengésben két magyar versenyzőért szurkolhattunk, Berki Krisztián fantasztikus gyakorlattal aranyérmet nyert, míg Hidvégi Vid nyolcadik lett. Módos Péter bronzérmet nyert a kötöttfogású birkózók 55 kg-os kategóriájában.

Két magyar ezüstérem született a junior atlétikai vb-n

pen | 2012-07-16 | Nincs hozzászólás!

Krizsán Xénia hétpróbában, míg Pásztor Bence kalapácsvetésben szerzett ezüstérmet a vasárnap befejeződött barcelonai junior atlétikai világbajnokságon.

Atlétika: Pars Krisztián mégsem kap ezüstérmet

pen | 2010-06-11 | 1 hozzászólás

A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) helyt adott csütörtökön a fehéroroszok utolsó - eljárási, műhibára vonatkozó - fellebbezésének a 2008-as pekingi olimpia férfi kalapácsvető döntőjével kapcsolatban, így Pars Krisztián mégsem lép elő ezüstérmessé. A magyar atléta marad a finálé negyedik helyezettje.

Pekingi Olimpia: Augusztus 15-i események

pen | 2008-08-15 | Nincs hozzászólás!

Ma elkezdődnek az atlétikaversenyek, kalapácsvetésben Pars Krisztián, súlylökésben Kürthy Lajos, hétpróbában Farkas Györgyi, 10.000 méteren Kálovics Anikó szerepel majd. Lesz majd még úszás (Cseh Laci, Takács Krisztián, Dobár Éva, Kis Gergő), párbajtőr csapatverseny, cselgáncs Bor Barnával, lövészet Sidi Péterrel, szörf, vitorlázás, valamint női kézilabda és vizilabda is.

Atlétika: Már 16 olimpiai szintesünk van

pen | 2008-03-19 | Nincs hozzászólás!

Orbán Éva kalapácsvetőnk 70,18 méteres eredményével olimpiai "A" szintet ért el az amerikai Northridge-ben rendezett atlétikai versenyen. Vele együtt már 16 atlétánk teljesítette az olimpiai "A" vagy "B" szintet, köztük három maratonfutó és három sprinter.