Már 53 655 860 km-t sportoltatok

Futás: Új női félmaratoni világcsúcs: 1:05:50

pen | 2011-02-17 | 1 hozzászólás

A 29 éves kenyai Mary Keitany a RAK Half elnevezésű nemzetközi félmaratoni versenyen Ras Al Khaimah-ban 1:05:50-es idővel ért célba, ezzel 35 másodpercet faragott a korábbi világrekordból (1:06:25, Lornah Kiplagat, 2007, Udine). Keitany korábbi egyéni csúcsa 1:06:36 volt, ezt 2009-ben futotta Birmingham-ben.

Atlétika: Tadese és Kiplagat nyerte a félmaratoni vb-t

pen | 2008-10-13 | Nincs hozzászólás!

Zersenay Tadese és Lornah Kiplagat nyerte az IAAF/CAIXA Félmaratoni Világbajnokságot Rio de Janiero-ban, Brazíliában. A futók 23 fokban, 78%-es páratartalomban és enyhe szélben vágtak neki a 21 kilométeres távnak.

Atlétika: Félmaratoni vb Rió de Janeiróban

pen | 2008-10-10 | Nincs hozzászólás!

Most vasárnap rendezik Rio de Janeiróban a félmaratoni világbajnokságot. A 245 ezer dollár összdíjazású versenyen a női mezőny legnagyobb esélyese Lornah Kiplagat, a férfiaknál pedig Zersenay Tadese győzelmét valószínűsítik a szakemberek. Magyar résztvevő nem lesz a vb-n.

Atlétika: Kiplagatnak sikerült az olimpiai szint 10.000 méteren

pen | 2008-06-27 | Nincs hozzászólás!

A holland utcaifutó világbajnok Lornah Kiplagat szerda este sikeresen megfutotta az olimpiai kvalifikációhoz szükséges időt 10.000 méteren Nijmegen-ben, Hollandiában. De nem ő győzött a versenyen, hanem az etióp Mestewat Tufa.

Atlétika: Kiplagat győzött San Juan-ban

pen | 2008-02-27 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap este senki sem tudta útját állni Lornah Kiplagat újabb győzelmének az IAAF 10 km-es utcaifutó versenyén. A férfiaknál Deriba Merga nyert, de a 28 perc alatti idő nem sikerült.