Már 53 656 034 km-t sportoltatok

Úszás: Még mindig nincs gazdája a 2012-es EB-nek

pen | 2011-02-16 | Nincs hozzászólás!

Miután Bécs visszalépett, egyelőre nincs jelentkező a 2012-es Úszó EB megrendezésére. A jelentkezők hiánya valószínűleg a világgazdasági nehézségeknek és a nemzetközi úszóversenyekhez kapcsolódó magas költségeknek tudható be. A helyzetet a LEN májusi ülésén tárgyalja majd.

Rövidpályás úszó EB: Aranyérem a zárónapon is

pen | 2010-11-29 | Nincs hozzászólás!

Minden napra jutott egy magyar aranyérem: az eindhoveni rövidpályás Európa-bajnokság zárónapján Jakabos Zsuzsanna 400 vegyesen magabiztosan győzött – majd 100 pillangón épphogy lemaradt a harmadik helyről, de egy újabb bronzzal igy is gyarapodott a mérleg 200 m gyorson Verrasztó Evelyn révén .

Úszás: Verrasztó Evelyn és Jakabos aranyérmes a rövidpályás EB-n

pen | 2010-11-25 | Nincs hozzászólás!

Jakabos Zsuzsanna 2:05.58 perces idővel aranyérmet szerzett 200 m pillangón az eindhoveni rövidpályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján. Ugyanebben a számban Mutina Ágnes a negyedik helyen végzett. Szintén aranyérmes lett Verrasztó Evelyn, aki 200 m vegyesen hagyott le mindenkit, és a világ idei legjobb idejét elérve megvédte a címét.

Úszás: Holnap reggel kezdődik a rövidpályás EB

pen | 2010-11-24 | Nincs hozzászólás!

Csütörtöktől vasárnapig tart Hollandiában a Rövidpályás Úszó EB. A versenyek az első két napon délelőtt 9:30-kor, délután pedig 17:00-kor kezdődnek, míg a 3. és 4. napon 9:00-kor és 16:00-kor. A teljes program és az első napi nevezési lista már elérhető.

Úszás: Magyar rövidpályás EB és vb csapat

pen | 2010-11-09 | Nincs hozzászólás!

Bemutatták a november végi rövidpályás eindhoveni Európa-bajnokságon és a december közepén sorra kerülő dubaji világbajnokságon rajthoz álló magyar csapatot. Kiss László, az úszóválogatott szövetségi kapitánya mindkét viadalon több dobogós helyezést vár. A szakvezető a hétvégi, százhalombattai, szintén 25 méteres medencébe kiírt országos bajnokság kapcsán megrendezett hétfői sajtótájékoztatón beszélt erről.

Úszás: 36 nemzet nevezte versenyzőit a rövidpályás úszó Eb-re

pen | 2010-11-03 | Nincs hozzászólás!

Az Európai Úszó Liga (LEN) több mint félszáz tagországa közül 36 nevezte versenyzőit a november 25. és 28. között esedékes hollandiai rövidpályás Európa-bajnokságra, amelyen magyar csapat is indul.

Úszó EB: 13 érmet nyert a magyar úszó csapat

pen | 2010-08-16 | 2 hozzászólás

Összesen 13 érmet, közte hat aranyat nyert a magyar csapat az úszó EB-n. Ehhez hasonló sikerünk csak 1954-ben volt.

Úszó EB: Péntek délelőtti magyar eredmények

pen | 2010-08-13 | Nincs hozzászólás!

Öt magyar továbbjutást hozott a ma délelőtti program. Női 200 méter gyorson Verrasztó Evelyn és Mutina Ágnes, férfi 50 méter mellen Financsek Gábor és Bodor Richárd, 200 méter háton Balog Gábor jutott be a délutáni középdöntőbe. Utóbbi számban ideje alapján Verrasztó Dávid is folytathatta volna, de végül visszalépett.

Úszó EB: Három arany- és egy ezüstérem a mai mérleg

pen | 2010-08-12 | 4 hozzászólás

A budapesti úszó Európa-bajnokság mai délutánján három arany- és egy ezüstéremnek örülhetett a magyar közönség. Legyőzte Európát Gyurta Dani, Hosszú Katinka és a 4x200-as női váltónk is.

Úszó EB: Csütörtök délelőtti magyar eredmények

pen | 2010-08-12 | Nincs hozzászólás!

Férfi 100 gyorson és 800 gyorson valamint női 100 pillangón is sikerült a továbbjutás az előfutamokból a magyar versenyzőknek. Így Dara Esztert, Kozma Dominikot, Takács Krisztiánt, Kis Gergőt és Gyurta Gergelyt is láthatjuk majd újra ezen számok középdöntőiben - illetve a 800 esetében a döntőben.

Úszó Eb: Cseh László 200 vegyesen Európa-bajnok lett

pen | 2010-08-11 | 2 hozzászólás

Megvan az első magyar aranyérem: Cseh László 200 méteres vegyesúszásban sikeresen maga mögött tartva Marcus Rogant, 1:57:73-as idővel Európa-bajnok lett.

Úszó EB: Szerda délelőtti magyar eredmények

pen | 2010-08-11 | Nincs hozzászólás!

A ma délelőtti előfutamok eredményeként a magyar úszók 200 pillangón, 200 vegyesen és 200 mellen is ketten-ketten jutottak tovább a középdöntőkbe.

Úszó EB: Megszületett az első Európa-csúcs

pen | 2010-08-10 | Nincs hozzászólás!

Gyurta Dániel negyedik lett a 100 méteres mellúszás döntőjében. Cseh László a legjobb idővel jutott be a 200 vegyes fináléjába. Megszületett az első Európa-rekord is.

Úszó EB: Kedd délelőtti magyar eredmények

Ma délelőtt már egyéni számban, 200m vegyesen is vízbe csobbant Cseh László. Következzenek a második medencés nap délelőttjének fontosabb magyar vonatkozású eredményei.

Úszó EB: Hosszú Katinka ezüst-, Jakabos Zsuzsi és Kis Gergő bronzérmes

pen | 2010-08-09 | Nincs hozzászólás!

Az Úszó EB ma délutáni programjának első magyar szereplőjeként 400m gyorson Kis Gergő bronzérmes lett. Női 400 vegyesen Hosszú Katinka ezüstérmet, Jakabos Zsuzsanna pedig bronzérmet szerzett.

Úszó EB: Hétfő délelőtti magyar eredmények

Ma délelőtt 9:30-kor rajtol a magyarországi vizes Európa-bajnokság második hetének hivatalos versenyprogramja, benne a medencés úszószámokkal. Délelőtt előfutamokat tartottak, melyek szép magyar sikereket hoztak.

Úszó EB: Risztov Éva hetedik Balatonfüreden 10 km-en

pen | 2010-08-06 | 4 hozzászólás

Risztov Éva hetedik helyen végzett a nyíltvízi úszók 10 km-es számában a magyarországi Európa-bajnokság második napján, Balatonfüreden. A férfiak 5 km-es számában Batházi István 31. lett.

Úszó EB: Német és orosz győzelem hosszútávúszásban

pen | 2010-08-04 | Nincs hozzászólás!

A címvédő, pekingi olimpiai bronzérmes német Thomas Lurz nyerte a magyarországi úszó, műugró, műúszó és nyíltvízi Európa-bajnokság első aranyérmét: a hosszútávúszó a férfiak 10 km-es versenyén győzött Balatonfüreden. Ugyanitt a nők 5 km-es számában az orosz Jekatyerina Szeliversztova nyert.

Holnap kezdődik a Úszó EB Budapesten és Balatonfüreden

pen | 2010-08-03 | Nincs hozzászólás!

Holnap délelőtt 10 órakor veszi kezdetét a XXX. Úszó-, Műugró-, Szinkronúszó- és Nyíltvízi Európa-bajnkoság. A versenyeket a Margitszigeten és Balatonfüreden rendezik, augusztus 4-15 között.

Úszó EB: Verrasztó Evelyn világcsúccsal Európa-bajnok

pen | 2009-12-10 | Nincs hozzászólás!

Verrasztó Evelyn világcsúccsal lett Európa-bajnok 200 vegyesen az Isztambulban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság első versenynapján. Gyurta Dani két Európa-csúcsot is úszott 100 mellen és született négy országos csúcs is.