Már 53 662 196 km-t sportoltatok

Ha azt hitted, a Kékes Csúcsfutás meredek...

pen | 2011-11-17 | 18 hozzászólás

Még szeptemberben rendezték a Red Bull 400 futást Ausztriában. A győztes a többszörös Európa-bajnok hegyifutó török Ahmet Arslan lett, ő durván 5 perc alatt teljesítette a mindössze 400 méteres távot.

Kovács Ádám hegyifutó sikere Szlovéniában

pen | 2011-10-04 | Nincs hozzászólás!

2011.október 1-én Szlovéniában rendezték meg a 32. Smarna Gora elnevezésű hegyifutó versenyt, mely egyben a hat állomásos GrandPrix sorozat zárófutama is volt.

Hegyifutó Világbajnokság - a MAHFUSZ beszámolója

pen | 2011-09-16 | 4 hozzászólás

Korábban már hírt adtunk a remek helyezésről, amit Kovács Ádám elért az albániai hegyifutó vb-n. Most  következzen a versenyről a MAHFUSZ bezámolója, benne a további magyar eredményekkel.

Hegyifutó vb: Kovács Ádám kilencedik lett

pen | 2011-09-13 | Nincs hozzászólás!

Összesen 11 nemzet sportolói szereztek érmet a 27. Hegyifutó Világbajnokságon Tiranában. Kovács Ádámnak a felnőtt férfiak versenyében elért kilencedik helye minden idők legjobb magyar eredményének számít az 1985 óta évente sorra kerülő vb-n.

Hegyifutó vb-t rendeznek vasárnap Tiranában

pen | 2011-09-09 | Nincs hozzászólás!

Az albán főváros ad otthont a 27. alkalommal megrendezett hegyifutó világbajnokságnak szeptember 11-én. A szervezők egy 4,5 km-es pályát (285m szint) jelöltek ki, amit a férfiak háromszor, a nők és junior fiúk kétszer, a junior lányok egyszer teljesítenek majd.

Magyar ezüstérem a Harakiri Berglauf hegyifutó világkupa futamon

pen | 2011-08-02 | Nincs hozzászólás!

Európa egyik legendás hegyifutóversenyén, az osztrák Harakiri Berglauf-on, a master világbajnok Gerlei Tamás idén is korosztályos ezüstérmet szerzett. A versenyt óriási csatában a hegyifutó világbajnokság ezüstérmese, az eritreai Azarya Weldemariam nyerte (0:50:00) 20 másodperccel az 5-szörös Európa-bajnok török Ahmet Arslan előtt. A női mezőnyben az olasz Antonella Confortola bizonyult a leggyorsabbnak (1:02:50).

Hegyifutás: Török és osztrák győztes az idei WMRA Grand Prix-n

pen | 2010-10-05 | Nincs hozzászólás!

10 országból érkeztek versenyzők Szlovéniába a 31. Smarna gora hegyifutó versenyre, mely egyben a WMRA Grand Prix sorozat utolsó fordulója is volt. A GP győztesek idén a török Ahmet Arslan és az osztrák Andrea Mayr lettek.

Hegyifutás: Új pályacsúcs az osztrák harakiri futáson

pen | 2010-08-17 | 1 hozzászólás

Mayrhofenben, Ausztriában rendezték augusztus elején az idei nemzetközi hegyifutó Grand Prix második fordulóját. Az egyszerűen csak „Mayrhofen Harakiri Futás” néven emlegetett versenyen 10,4 km alatt 1170 méter szintkülönbséget kellett a versenyzőknek leküzdeniük úgy, hogy a pálya első 2 kilométere gyakorlatilag teljesen sík, tehát az emelkedők az utolsó 8 kilométerre maradnak.

Ziskó Balázs győzött a Raxkönig extrém hegyifutó versenyen

pen | 2010-06-22 | Nincs hozzászólás!

Az egyik legnehezebb osztrák hegyifutóversenyen a magyar Ziskó Balázs (X2S-KONA TEAM) duplázott, idén is megszerezte a győzelmet. A verseny speciális duatlon, azaz nemcsak futni, kerékpározni is kell a versenyzőknek.

Atlétika: Új tagszövetséggel bővült a MASZ

pen | 2010-06-03 | 2 hozzászólás

A Magyar Hegyi – és Terepfutó Szövetséget a MASZ 2010. májusi küldöttgyűlése többségi szavazattal felvette hivatalos tagjai közé. A szövetség minden évben Hegyifutó bajnokságot rendez, és egy többállomásos kupasorozatot is lebonyolít.

Jonathan Wyatt interjú

McClane | 2008-11-19 | 3 hozzászólás

Az új-zélandi Jonathan Craig Wyatt (36) hatszoros hegyifutó világbajnok, és ő az első futó akinek sikerült egy évben megnyernie a rövidtávú és a hosszútávú világbajnoki címet is hegyifutásban. Az alábbi interjút pár napja készítettem vele.