Már 53 899 632 km-t sportoltatok

Kerékpár: Bemutatták a 2010-es Giro útvonalát

pen | 2009-10-26 | Nincs hozzászólás!

Október 24-én, Milánóban mutatták be a 2010-es Giro d'Italia útvonalát. A versenyre 2010 május 8-30. közt kerül sor, a rajt Amszterdamban lesz, a cél pedig Veronában.

Csapatrádió - vele vagy nélküle

pen | 2009-06-11 | 3 hozzászólás

Charles Pelkey írta meg véleményét, és kérdezte meg másokét is a csapatrádiózásról a velonews.com hasábjain. A rádiók megjelenésével ugyan biztonságosabbak lettek a versenyek, de egy kicsit elveszett belőlük a romantika, a váratlan helyezetek és meglepő akciók izgalma.

Kerékpár: 9 szakasz után Danilo Di Luca vezet a Giron

pen | 2009-05-19 | Nincs hozzászólás!

A 9. szakaszon Milánói körözéssel folytatódott a 100 éves Giro d'Italia. A mezőnynek tíz 16 kilométeres kört kellett teljesítenie Olaszország egyik legszebb városában. Előzetesen gyors és látványos versenyre lehetett számítani, ám az élet, pontosabban a versenyzők „lázadása" felülírta az előzetes számításokat.

Kerékpár: Petacchi az élen a Giron a harmadik szakasz után

pen | 2009-05-12 | Nincs hozzászólás!

A hazai közönség örömére Alessandro Petacchi nyerte a Giro d'Italia harmadik szakaszát, és ezzel átvette az összetett első helyet is. Petacchi a Grado és Valdobbiadene közötti 198 km-es etapon mezőnyhajrában győzött.

Kerékpár: Két szakasz után Cavendish-nél a rózsaszín trikó

pen | 2009-05-11 | Nincs hozzászólás!

A tavalyi évhez hasonlóan idén is egy csapatidőfutammal vette kezdetét a Giro d'Italia, ezúttal Velencében. A 20,5 km-es etapot a Team Columbia nyerte. A másnapi 156 kilométeres szakaszon Alessandro Petacchi volt a leggyorsabb, de Cavendish második helyével megőrizte a rózsaszín trikót.

Kerékpár: Contador nyerte a 91. Girot

pen | 2008-06-01 | Nincs hozzászólás!

Az utolsó, 21. etap - a Cesano Maderno és Milano közötti 29 kilométeres egyenkénti időfutam - már nem hozott jelentősebb változást az összetettben, a spanyol Alberto Contador könnyedén őrizte meg a rózsaszín trikót és meggyőző versenyzéssel nyerte a 91. Olasz Körversenyt. A hazaiak fiatal sztárja, Ricardo Ricco (Saunier Duval) ugyan veszített előnyéből az utolsó etapon, de még így is meg tudta tartani a második helyet, míg a milánói dobogó legalsó fokára Marzio Brusehin (Lampre) állhatott.

Kerékpár: Giro hírek, 16. szakasz

pen | 2008-05-28 | Nincs hozzászólás!

Az olasz Pellizotti nyerte a Plan de Corones-en hétfőn megrendezett 12,8 km-es hegyi egyenkénti időfutamot. Contador a negyedik helyen végzett, így megerősítette vezető pozícióját az összetettben.

Kerékpár: Giro hírek

pen | 2008-05-25 | Nincs hozzászólás!

A Giro d'Italia királyetapján 153 kilométer várt a versenyzőkre, Arabba és Passo Fedaia között. A 15. szakaszt Emanuel Sella nyerte, egy újabb egész napos szökés után. A rózsaszínű trikót Contador vette át.

Kerékpár: Giro hírek, 12. szakasz

pen | 2008-05-23 | Nincs hozzászólás!

A Forlì és Carpi közötti 172 kilométeres, teljesen lapos szakaszon Daniele Bennati immár harmadik szakaszgyőzelmét aratta. A befutónál csak a célfotó döntött az olasz kerekes javára.

Kerékpár: Giro hírek, 10. szakasz

pen | 2008-05-21 | Nincs hozzászólás!

Marzio Bruseghin (Lampre) révén hazai kerekes nyerte a Pesaro és Urbino közötti, 39 kilométeres időfutamot a Giro d'Italia-n. A csúszóssá váló kockakő is beleszólt a helyezésekbe. Visconti őrzi a rózsaszín trikót.

Kerékpár: Giro hírek, 6. szakasz

pen | 2008-05-16 | Nincs hozzászólás!

Az olasz Matteo Priamo (CSF Group Navigare) győzelmével zárult a „rövidített leghosszabb szakasz", ahol egy tizenegy fős szökevénycsoportot több mint tíz percre hagyott elmenni a mezőny. A rózsaszínű trikót Giovanni Visconti vette át.

pen | 2008-05-15 | Nincs hozzászólás!

Az ötödik szakaszon, Belvedere Marittimo és Contursi Terme között, hazaért az első szökés a 91. Giro di Italián. A győzelmet a verseny eddigi legaktívabb versenyzője, az orosz Pavel Brutt (Tinkoff) szerezte meg. Millar kerékpárja épp a cél előtt ment tönkre.

pen | 2008-05-14 | Nincs hozzászólás!

A Giro mezőnye elhagyta Szicíliát és már az olasz csizmában teker. Négy szakasz után összetettben az olasz Franco Pellizotti vezet, tehát a szerdai, ötödik szakaszon is a Liquigas kerekese viselheti a rózsaszín trikót. A harmadik etapot az olasz Daniele Bennati, a negyediket a brit Mark Cavendish nyerte. A sorozatos bukások következtében további versenyzők kényszerültek feladni a Giro-t.

Kerékpár: Biztosan ott lesz az Astana a Giro-n!

pen | 2008-05-05 | 10 hozzászólás

Egy héttel az Olasz Körverseny kezdete előtt eldőlt, mégis ott lehet az idény első háromhetes viadalán az Astana gárdája. A Giro főnöke, Angelo Zomegman megerősítette a hírt, miután azt is közölte, az Astana az egyik korábban szabadkártyát kapott másodosztályú csapat helyét foglalhatja el.

Kerékpár: Az Astana mégis ott lehet a Giron

pen | 2008-05-04 | Nincs hozzászólás!

Az Astana nem kapott meghívást a többi kiválasztott csapattal együtt februárban az olasz körverseny szervezőitől, most mégis úgy tűnik, a szervezők engedik majd a csapatot rajthoz állni. A Giro d'Italia-t szervező RCS Sport igazgatója, Angelo Zomegnan szerint: "Az Astana továbbra is a lehetséges indulók listáján szerepel". Az igazgató elmondta, hogy a csapatlista véglegesítése csak közvetlenül a verseny előtt történik majd.

Kerékpár: ott lesz a High Road a Giro-n

pen | 2008-02-17 | Nincs hozzászólás!

A Giro di Italia körversenyt szervező RCS Sport pénteki bejelentése szerint az amerikai Team High Road Pro Tour csapat mégis ott lehet a májusi olasz körversenyen, valamint az RCS többi versenyén is.