Bozót | 2012-12-06 | Nincs hozzászólás!

A Magyar Paralimpiai Bizottság tisztújító közgyűlésén újabb négy évre elnöknek választották Gömöri Zsoltot. A gálavacsora során köszöntötték 2012 legjobb sportolóit valamint díjakat adtak át.

Olimpikonok az egyetemi és főiskolás úszóbajnokságon

Bozót | 2012-11-19 | Nincs hozzászólás!

Rajthoz állt a magyar úszósport krémje az egyetemi és főiskolás úszó országos bajnokságon szombaton: az olimpiai bajnok Risztov Éva, a londoni bronzérmes Cseh László, a paralimpiai bajnok Sors Tamás, és - többek között - Verrasztó Evelyn, Bernek Péter, Biczó Bence, Pulai Bence és Takács Krisztián is ott volt a Komjádi uszoda medencéjében

Sikeres magyar szereplés a Paralimpián

pen | 2012-09-16 | Nincs hozzászólás!

A londoni 2 arannyal, 6 ezüsttel és 6 bronzzal együtt a magyar sportolók 31 arany-, 40 ezüst- és 56 bronzérmet gyűjtöttek az eddigi 14 paralimpián.

Tíz éremnél tart a magyar paralimpiai csapat

pen | 2012-09-06 | 1 hozzászólás

Már tíz érme van a magyar csapatnak a londoni paralimpián, amely négy évvel ezelőtt Pekingből hat dobogós helyezéssel tért haza. Megszületett első atlétikai érmünk is, női 1500 méteres síkfutásban.

Paralimpia: Sors Tamás aranyérmes 100 pillangón

pen | 2012-08-31 | Nincs hozzászólás!

A címvédő Sors Tamás aranyérmet nyert csütörtökön 100 méteres pillangóúszásban a londoni paralimpián. A 20 éves pécsi úszó a legjobb idővel, vetélytársait messze megelőzve jutott be az S9-es sérültségi kategória döntőjébe a délelőtti selejtezőből, 59.94 mp-es eredménye közel két másodperccel volt jobb a második helyen fináléba jutott spanyol riválisáénál.

A londoni lehet az első abszolút telt házas paralimpia

pen | 2012-08-16 | Nincs hozzászólás!

A nyári paralimpiák történetének első abszolút telt házas játékában bíznak a szervezők az augusztus 29-től szeptember 9-ig tartó sportesemény előtt. A versenyekre összesen 2,5 millió jegyet adtak ki, melyekből 2,1 millió elővételben elkelt. A magyar csapat 33 fős lesz.

Úszás: Sors Tamás aranyérmet nyert a paraúszó vb-n

pen | 2010-08-17 | Nincs hozzászólás!

Sors Tamás 59.52 mp-cel megnyerte a 100 m pillangót az eindhoveni paraúszó világbajnokság nyitó napján.

Úszás: Sors Tamás újabb Európa-csúcsa és ezüstérme

pen | 2009-12-07 | Nincs hozzászólás!

Sors Tamás a Rio de Janeiróban zajló rövidpályás paraúszó-világbajnokság záró napján 100 m gyorson szerzett ezüst érmet. Tamás 55.82 mp-t teljesítve állhatott fel a dobogó második fokára.

Úszás: Sors Tamás vb-bronzérmes 200 m vegyesen

pen | 2009-12-01 | 1 hozzászólás

Sors Tamás a harmadik helyen végzett 200 m vegyesen a Rio de Janeiróban zajló rövidpályás paraúszó-világbajnokságon, miután vasárnap 100 m pillangón világbajnok lett.

Úszás: Sors Tamás világbajnok lett 100 pillangón

pen | 2009-11-30 | Nincs hozzászólás!

Sors Tamás világcsúccsal aranyérmes lett 100 m pillangón a Rio de Janeiróban zajló rövidpályás paraúszó-világbajnokság első napján. Tamás 58.30 másodperces idővel győzött.

Úszás: Sors Tamás negyedik Eb aranya

pen | 2009-10-26 | Nincs hozzászólás!

Sors Tamás 100 m gyorson sem talált legyőzőre, ezzel megszerezte negyedik aranyérmét a reykjaviki paraúszó Európa-bajnokság záró napján.A magyarok összesen öt arany-, három ezüst- és négy bronzérmet gyűjtöttek az Eb-n.

Paraúszó Eb: Sors Tamás és Zámbó Diána aranyérmet szerzett

pen | 2009-10-20 | 1 hozzászólás

Sors Tamás aranyérmes lett 100 méter pillangón a reykjaviki paraúszó Európa-bajnokság nyitónapján. Hétfőn pedig Zámbó Diána győzött, 50 méter pillangón.

Úszás: Sors Tamás világcsúcsa 50 pillangón

pen | 2009-06-02 | 1 hozzászólás

A pekingi paralimpián 100 m pillangón aranyérmes Sors Tamás öt aranyérmet nyert a Berlinben rendezett paraúszó Világkupa-versenyen, 50 méter pillangón ráadásul 27.44 másodperces világcsúccsal győzött.

Úszás: Sors Tamás két világcsúcsot úszott Bécsben

pen | 2009-05-03 | 1 hozzászólás

A pekingi paralimpián 100 m pillangón világcsúccsal aranyérmes Sors Tamás remekül szerepelt a paraúszók bécsi rövidpályás Világkupáján. Két nap alatt összesen két világrekordot (50 m és 100 m pillangó) és két Európa-csúcsot (50 m és 100 m gyors gyors) javított meg az osztrák fővárosban. Edzője, Petrov Iván szerint a 18 éves sportoló még nincs is csúcsformában.

Pekingi Olimpia: Hétvégi hírek a paralimpiáról

pen | 2008-09-14 | Nincs hozzászólás!

Szekeres Pál bronzérmes lett a tőrözők versenyében a pekingi paralimpián. Ráczkó Gitta harmadik, Sors Tamás harmadik és ötödik, Kovács Ervin negyedik, Becsey János és Engelhardt Katalin hetedik helyen végzett a hétvégi úszó döntőkben. A dél-afrikai Natalie du Toit pedig megnyerte a tervezett öt aranyérmet.

Pekingi Olimpia: Kovács Ervin és Sors Tamás is negyedik lett

pen | 2008-09-11 | Nincs hozzászólás!

Kovács Ervin két negyedik helyezést szerzett a tegnapi és a mai úszódöntők során. Sors Tamás ma 200 vegyesen állt rajthoz és a negyedik helyet szerezte meg a szám döntőjében.

Pekingi Olimpia: Két magyar bronz úszásban

pen | 2008-09-08 | Nincs hozzászólás!

Két bronzérmet szereztek a magyarok a pekingi paralimpia hétfői versenynapján, mindkettőt úszásban. Vereczkei Zsolt 50 méter háton, a vasárnap 100 m pillangón világcsúccsal győztes Sors Tamás pedig 100 m gyorson lett harmadik.

Pekingi Olimpia: Öt magyar úszó a paralimpiai döntőben

Vereckei Zsolt, Kovács Ervin, Zámbó Diána, Sors Tamás és Becsey János került döntőbe a hétfői előfutamokat követően.

Pekingi Olimpia: megvan az első arany a paralimpián

sepi | 2008-09-07 | Nincs hozzászólás!

Sors Tamás szenzációs világcsúccsal győzött a férfi 100 méteres pillangóúszás S9-es kategóriájában. Szívből gratulálunk!

atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás