Már 53 662 334 km-t sportoltatok

Kerékpár - így zajlott a Dubai Tour második szakasza

Bozót | 2016-02-05 | Nincs hozzászólás!

Az immáron harmadik alkalommal megrendezett Dubai Körverseny második szakasza, a méltán híres Palm Jumeirah mesterséges szigetére vezetett, amely befutó már az elmúlt évek során is nagy látványosságnak számított.

Kerékpár - országútis hírek külföldről

Bozót | 2016-02-04 | Nincs hozzászólás!

Dubai és Fujairah között 173 kilométer várta a mezőnyt az immáron harmadik alkalommal megrendezendő kiemelt kategóriás Dubai Körverseny első szakasza során.

Atlétika - szenzációs eredmények Dubaiban

Bozót | 2016-01-25 | Nincs hozzászólás!

Beharangozónkban azt írtuk, izgalmas verseny bontakozhat ki a rendkívül erős mezőnynek köszönhetően és akár a tavalyihoz hasonlóan, meglepetés győztest is arathatnak Dubaiban. Nos, nem tévedtünk, a Dubai Maraton idén is rendkívül gyors és látványos volt, a győztes személye csak az utolsó néhányszáz méteren vált biztossá és még a tizedik befutó is a 2:10-es lélektani határon belül érkezett.

Atlétika - Dubai Maraton: nagy nevek, nagy pénzek és élő közvetítés

Bozót | 2016-01-21 | Nincs hozzászólás!

Ismét elérkezett a Standard Chartered Dubai Maraton ideje, amelyen jellemzően sok nagy név áll rajthoz amihez bizonyára köze van a rengeteg felajánlott pénzdíjnak is :) A nagyon lelkes érdeklődők a versenyt hajnalban, élő közvetítésen is nézhetik.

Kerékpár - megkezdődött a Dubai körverseny

Bozót | 2015-02-04 | Nincs hozzászólás!

Egy 145 km hosszú, teljesen sík szakasszal kezdődött február 4.-én a 2015-ös Dubai Körverseny a tegnapi grandiózus csapatbemutató után (ahol Diego Maradona volt a díszvendég), melyen Nibali, Rodriguez, Valverde, Degenkolb és Cavendish is szerepel.

Atlétika - nem dőlt meg a pályacsúcs Dubaiban

Bozót | 2015-01-23 | Nincs hozzászólás!

Egészen friss hírek a Standard Chartered Dubai Maratonról, amely épp csak mostanság ér véget: a rendkívül erős mezőny ellenére, a pályacsúcsot nem sikerült megdöntenie idén senkinek. A meglepetés-győztes Lemi Berhanu Etióp színekben, 2:05:48 idővel, a hölgyeknél Aselefech Mergia harmadszor nem talált legyőzőre.

Junior rekorddal 18éves futó nyerte a Dubai Maratont

Bozót | 2014-01-25 | Nincs hozzászólás!

Zsinórban harmadik éve, ismét egy első maratpnján debütáló futó nyeri a Dubai Maratont, ráadásul az etióp Tsegaye Makonnen csupán 18 esztendősen produkálta a 2:04:32-es győztes időt.

Erdélyi Zsófia Dubai-ban állhatott dobogóra

Bozót | 2013-11-08 | 5 hozzászólás

Erdélyi Zsófia a magyar női sík- és akadályfutás többszörös bajnoka hatalmas küzdelemben szerezte meg a 10 km táv győzelmét az Afrikai kontinens válogatott futói előtt a különleges Dubai Women's Run 2013 eseményen.

Etióp fölény a Dubai maratonon

Bozót | 2013-01-29 | Nincs hozzászólás!

A világ leggazdagabb maratonjának számító Dubai Maratonon taroltak az etióp futók, a férfiaknál most először fordult elő, hogy öt futó is 2:05-ön belül ért célba!

Ismét sűrű a Dubai Maraton női mezőnye

Bozót | 2012-12-28 | 5 hozzászólás

Az idei versenyhez hasonló nagy csatát és nagyszerű eredményeket várnak az alig egy hónap múlva esedékes Dubai maraton szervezői. 2012-ben a női mezőny minden várakozást felülmúlt, az első három hölgy 2:20-on belül teljesített - amire mindeddig nem volt példa.

Mosop januárban Dubaiban versenyez

Bozót | 2012-12-17 | Nincs hozzászólás!

Moses Mosop a világ második leggyorsabb maratonistája januárban a Dubai Maratonon versenyez.

Martin Lel bizonyítani szeretne Dubaiban

pen | 2012-01-27 | 5 hozzászólás

Január 27-én pénteken rendezik meg 13. alkalommal a Dubai Marathont. A 33 éves Martin Lel is rajthoz áll, célja hogy bebizonyítsa, ott a helye a kenyai olimpiai csapatban.

Futás: Meglepetés győzelmek a Dubai Marathonon

pen | 2011-01-23 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál a kenyai David Barmasai Tumo, a nőknél pedig az etióp Aselefech Mergia Medessa győzött kiváló idővel a Dubaiban rendezett pénteki maratonin. Tumo 2:07:18 óra alatt teljesítette a távot, és közel egy perccel előzte meg a második helyen célba érő honfitársát, Evans Kiprop Cheruiyotot (2:08:17). Medessa 2:22:45 órás idővel diadalmaskodott, 16 másodpercet verve a kenyai Lydia Cheromeire.

Futás: Erős mezőny a Dubai Marathonon

pen | 2011-01-20 | Nincs hozzászólás!

Haile Gebrselassie idén már nem áll rajthoz Dubaiban, a világ legjobban fizető maratoni versenyén. A férfi és a női győztes díja egyaránt negyedmillió dollár lesz, így nem csoda, hogy sok nagy nevet találunk a holnapi verseny rajtlistáján.

Úszás: Minden idők legjobb rövidpályás eredményei

pen | 2010-12-23 | 1 hozzászólás

Bár 2010-ben normál medencében egyetlen világcsúcs sem született, a dubai rövidpályás világbajnokságon négy világrekord is megdőlt, és az eredmények jelentősen átírták a legjobb nem-csodaruhás úszások ranglistáját is. Következik egy összefoglaló lista a Swimnews portálról, melyben minden idők legjobb öt nem-csodaruhás eredményét láthatjátok, zárójelben a - bármilyen dresszben úszott - jelenleg érvényes világcsúccsal.

Úszás: Cseh László és Gyurta Gergely bronzérmes a vb-n

pen | 2010-12-20 | Nincs hozzászólás!

A gyengébben sikerült 400 és 200 vegyes után a dubai rövidpályás világbajnokság zárónapján Cseh László bronzérmet nyert, Gyurta Gergely pedig 1500-on lett harmadik.

Úszás: Még várunk az első éremre a rövidpályás vb-n

pen | 2010-12-17 | Nincs hozzászólás!

Cseh László hatodik, Verrasztó Dávid negyedik helyen végzett a rövidpályás vb második napján a 400 méteres vegyesúszás döntőjében. A számot hatalmas világcsúccsal nyerte meg az amerikai Ryan Lochte. Gyurta Dániel 100 mellen hatodik lett, 200-on a legjobb idővel került a döntőbe.

Úszás: Hosszú Katinka magyar csúccsal döntős Dubaiban

pen | 2010-12-15 | Nincs hozzászólás!

Hosszú Katinka a legjobb idővel - országos csúcsot jelentő 2:04.56 perc alatt teljesítve a távot - jutott be a szerdai döntőbe 200 m pillangón a dubai rövidpályás úszó-világbajnokság nyitónapján.

Úszás: Elutazott a kilenc fős magyar csapat a vb-re

pen | 2010-12-13 | Nincs hozzászólás!

Kiss László szövetségi kapitány vezetésével útra kelt a kilenc versenyző alkotta magyar úszóválogatott, amely a szerdától vasárnapig tartó dubai rövidpályás világbajnokságon vesz részt.

Rövidpályás úszó vb, Dubai - program

pen | 2010-12-03 | Nincs hozzászólás!

December 15-én rajtol Dubaiban a rövidpályás úszó VB, ahol hazánkat 9 fős magyar különítmény képviseli majd. Már az esemény programja is elérhető. A FINA igazgatója szerint az eseményre épített hangzatos nevű "Hamdan bin Mohammed bin Rashid Sports Complex" a világ egyik legjobb uszodája.

Úszás: Phelps nélkül is erős lesz az amerikai csapat a rövidpályás vb-n

pen | 2010-10-06 | Nincs hozzászólás!

Bár Michael Phelps nem áll majd rajthoz decemberben a FINA rövidpályás úszó vb-n, az USA nélküle is igen erős csapattal érkezik a viadalra. A vb-n induló 37 amerikai úszó között ott lesz Ryan Lochte, Aaron Peirsol, Nathan Adrian, Tyler Clary, Natalie Coughlin, Natalie Coughlin, Rebecca Soni, Jessica Hardy, Ariana Kukors, Kate Ziegler és Katie Hoff is.

Gebrselassie Dubaiban ismét megpróbálja a világcsúcsot

pen | 2009-11-05 | 4 hozzászólás

Gebre utolsó két kísérlete nem járt sikerrel Dubaiban, 2008-ban a túl erős kezdés, idén pedig a rossz idő miatt nem volt reális esélye a világcsúcs megdöntésére. Január 22-én harmadszor is megpróbálja majd.

Úszás: Nem pályázunk a 2013-as VB megrendezésére

pen | 2009-03-04 | Nincs hozzászólás!

Dubai, Hamburg vagy Moszkva lehet a 2013-as úszó-világbajnokság házigazdája, miután a Nemzetközi Úszószövetség első szűrőjén nem jutott át Belgrád, Hongkong és Madrid, a magyar szövetség pedig jelezte: a jelenlegi gazdasági helyzetben nem tudná megrendezni a világversenyt.

Atlétika: Gebrselassie nyert Dubai-ban, de a világcsúcs elmaradt

pen | 2009-01-19 | Nincs hozzászólás!

A világcsúcs ugyan elmaradt, ám így is kiváló idővel nyerte meg a pénteki dubai maratonit a rekorder Haile Gebrselassie. A 35 éves etióp atléta 2:05:29 órás eredménnyel ért célba, ami másfél perccel rosszabb, mint a tavaly szeptemberben, Berlinben felállított 2:03:59 órás csúcsa.

Nem sikerült a maratoni világcsúcs

pen | 2008-01-18 | 2 hozzászólás

Bár minden idők második legjobb idejével ért célba, és jelentős előnnyel megnyerte a Dubai Maratont, mégsem sikerült Haile Gebrselassie legfőbb célja, az új maratoni világcsúcs.

Gebrselassie világcsúcsot tervez a Dubai Marathonon

pen | 2007-07-05 | Nincs hozzászólás!

Haile Gebrselassie jövő januárban rajthoz áll majd a Dubai Marathonon. Ez lesz az utolsó maratoni versenye a Pekingi Olimpia előtt. Az etióp futó bejelentette: világcsúcsot szeretne futni Dubaiban, és még a Londoni Olimpián is rész vesz majd.