Már 53 655 810 km-t sportoltatok

Címketalálatok

Atlétika - Berlin Maraton - kenyai győztes, magyar szintek Rióra

Bozót | 2015-09-28 | 4 hozzászólás

A kenyai Eliud Kipchoge nagyszerű idővel nyerte meg a vasárnap rendezett berlini maratonit.

Atlétika - elsőbálozó meglepetés-győztes Berlinben

Bozót | 2015-03-31 | 2 hozzászólás

A vasárnapi Vattenfall Berlin félmaratonon meglehetősen borult a papírforma, ugyanis a 21,1 kilométeren először rajthoz álló 21 éves Berhanu Legese meglepetés-győzelmet aratott.

Atlétika - maratoni világcsúcs Berlinben

Bozót | 2014-09-29 | Nincs hozzászólás!

Világcsúccsal győzött Dennis Kimetto vasárnap a 41. Berlin Marathonon: 2 óra 2 perc 57 másodperc alatt futotta le a távot. A 30 éves kenyai 26 másodpercet faragott  a csúcstartó honfitársa, Wilson Kipsang 2:03:23-as rekordján, amelyet tavaly szintén Berlinben állított fel.

Úszás - sajtótájékoztatón összegezték a közelmúlt magyar sikereit

Bozót | 2014-09-11 | Nincs hozzászólás!

Az augusztusi berlini felnőtt Európa-bajnokságon öt, a nankingi ifjúsági olimpián négy, a most hétvégén zárult balatonfüredi junior nyíltvízi világbajnokságon pedig két aranyat nyertek a magyar úszók, miközben a sikerszériát seregnyi további érem egészítette ki e világversenyeken - összegezték a lényeget a sportági "aranynapoknak" szentelt szerdai sajtótájékoztató résztvevői.

Úszó EB - 17 éremmel zárt a magyar csapat

Bozót | 2014-08-25 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap lezárult a berlini úszó európa bajnokság, ahol a remek magyar szereplésre a koronát a Gyurta-Cseh-Pulai-Kozma 4x100 váltó tette fel, az utolsó versenyszámban elért bronzéremmel. Így a magyar csapat 17 éremmel harmadik az éremtáblázaton.

Úszó EB - csütörtöki eredmények

Bozót | 2014-08-22 | Nincs hozzászólás!

A magyar küldöttség a legeredményesebb napját zárta csütörtökön a berlini úszó Európa-bajnokságon: Hosszú Katinka két aranyérmet, Biczó Bence egy ezüstöt, Kapás Boglárka egy bronzot nyert, továbbá a Hosszú és Kapás mellett Jakabos Zsuzsanna és Verrasztó Evelyn alkotta 4x200 méteres gyorsváltó is harmadik lett.

Úszó EB - ötödször is bajnok Cseh László

Bozót | 2014-08-21 | Nincs hozzászólás!

Megszakítás nélkül ötödször lett Európa-bajnok 200 méteres vegyesúszásban Cseh László, aki a szám "örökös" címvédőjeként diadalmaskodott a berlini Európa-bajnokság szerdai versenynapján.

Úszó EB - Hosszú Katinka aranyérmes 400 vegyesen, még 10 számban indul

Bozót | 2014-08-19 | Nincs hozzászólás!

Hosszú Katinka tíz egyéni szám mellett a 4x200 méteres gyorsváltóban is szerencsét próbál a medencés úszók Európa Bajnokságán. Az első nap rögtön sikert hozott számára, címét megvédve 400 m vegyesen aranyérmes lett.  Sikerével a magyar úszósport 76. Eb-elsősége született meg ötvenméteres medencében.

Úszó EB - Olasz Anna ezüstérmes 25 kilométeren

Bozót | 2014-08-18 | Nincs hozzászólás!

Olasz Anna második lett a németországi úszó Európa-bajnokságon a nyíltvízi úszók 25 kilométeres versenyében, amelyet a szakág zárónapján rendeztek meg. Honfitársnője, Szilágyi Nikolett, továbbá az erősebb nem hasonló távú viadalának magyar résztvevője, Székelyi Dániel feladta a versenyt.

Úszó EB - Risztov 5 kilométeren negyedik

Bozót | 2014-08-15 | Nincs hozzászólás!

Risztov Éva a negyedik helyet szerezte meg a berlini úszó Európa-bajnokságon a nyíltvízi úszók csütörtöki 5 kilométeres női versenyében, amelynek győztese a német Isabelle Harle lett.

Úszó EB - Risztov ezüstérmes 10 kilométeren

Bozót | 2014-08-14 | Nincs hozzászólás!

A londoni olimpiai bajnok Risztov Éva ezüstérmes lett a nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében a berlini úszó Európa-bajnokság szerdai nyitónapján. A tavalyi vb-n ötödik Olasz Anna ezúttal is ebben a pozícióban végzett.

Úszó EB - nyíltvizi úszással kezdődik ma a berlini kontinensviadal

Bozót | 2014-08-13 | Nincs hozzászólás!

Szerdán a nyíltvízi úszók és a műúszók versenyével megkezdődik a 44 ország képviselőit felvonultató 32. úszó Európa-bajnokság Berlinben. Már az első, csendes időt ígérő napon több magyar érdekelt lesz, s akár érem is születhet.

Élő közvetítés az európai szövetség oldalán itt!

Úszás - tíz magyar érmet vár a kapitány a berlini úszó EB-n

Bozót | 2014-08-12 | Nincs hozzászólás!

Kiss László, az úszóválogatott szövetségi kapitánya öt magyar aranyat, összesen pedig tíz érmet vár a berlini Európa-bajnokságon.

Új maratoni világrekord: 2:03:23 Wilson Kipsang, Berlin, 2013

Bozót | 2013-09-30 | Nincs hozzászólás!

A vasárnap megrendezésre került 40. Berlin Maratonon Wilson Kipsang ígéretéhez híven, kísérletet tett Makau rekordjának (2:03:38) megdöntésére és sikerrel járt. Az új rekord tehát 2:03:23.

Vasárnap Berlin Maraton - lesz újabb rekord?

Bozót | 2013-09-27 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap kerül sor a 40. Berlin Maratonra, ahol már nyolc világcsúcs született, ebből öt a férfiaknál. Idén a csúcstartó Patrick Makau nélkül zajlik majd a verseny, vajon lesz aki megdönti a két évvel ezelőtt felállított 2:03:38-as szuperidőt?

40 nap múlva 40. Berlin Maraton, 40ezer résztvevővel

Bozót | 2013-08-21 | Nincs hozzászólás!

40 nap múlva, szeptember 29-én rajtol el a 40. Berlin Maraton 40 ezer körüli indulóval. Az elsőt 1974-ben rendezték, a maihoz mérten maroknyi atléta részvételével, ám a verseny az évek során Európa egyik emblematikus futóeseményévé vált és mára tömegeket vonz.

Geoffrey Mutai is rajthoz áll a Berlin Marathonon

pen | 2012-09-12 | Nincs hozzászólás!

Már csak két és fél hét van hátra az idei BMW Berlin Marathon rajtjáig. A rajthoz álló elit futók között a világcsúcsnál is jobb egyéni csúccsal rendelkező (2:03:02, Boston, 2011) Geoffrey Mutai is ott lesz.

Magyar második és negyedik helyezés a Pozsony Maratonon

pen | 2012-04-01 | 1 hozzászólás

Bátai Réka második, Kovács Ádám negyedik helyen ért célba a Pozsony Maratonon. Prágában Atsedu Tsegay a világ idei leggyorsabb félmaratonját futotta. Papp Krisztina nyolcadik lett Berlinben.

Futás: Patrick Makau, Gebre és Radcliffe is ott lesz Berlinben

pen | 2011-09-15 | 4 hozzászólás

Patrick Makau megerősítette, hogy ő is rajthoz áll majd szeptember 25-én a berlini maratonon. Makau, aki 2010 leggyorsabb maratoni idejével (2:04:48) rendelkezik, szeretne nagyon gyorsan futni a német fővárosban.

Futás: Kenyai sikerek a hétvégi félmaratonokon

pen | 2011-04-03 | Nincs hozzászólás!

A férfiaknál és a nőknél is kenyai siker született a hétvégén a berlini és a prágai félmaratoni versenyen. Berlinben két 18 éves futó győzött. Prágában sikerült a 60 percen belüli új pályacsúcs.

Maratoni hírek: Gebre megsérült, Berlin betelt

pen | 2011-02-24 | 2 hozzászólás

A Tokyo Marathon szervezői bejelentették, hogy vasárnapi versenyükön mégsem áll rajthoz Haile Gebrselassie. Gebre megsérült és hetekig nem versenyezhet.

Atlétika: A VB címvédés helyett a világcsúcskísérletet választja Kirui

pen | 2011-01-18 | 1 hozzászólás

A 2009-es világbajnok Abel Kirui bejelentette, hogy nem áll rajthoz idén Daeguban a VB-n. A 29 éves kenyai atléta címvédés helyett inkább világcsúcsot szeretne futni Berlinben.

Atlétika: Új világcsúcs született férfi 800 méteren

pen | 2010-08-22 | Nincs hozzászólás!

A kenyai David Rudisha 1:41.09-re javította Berlinben a 800 méteres férfi síkfutás világcsúcsát. A korábbi rekordot Wilson Kipketer futotta 1997-ben (1:41.11).

Úszás: Britta Steffen nem indul Berlinben

pen | 2009-11-06 | Nincs hozzászólás!

A német közönség nagy bánatára Britta Steffen bejelentette, hogy nem áll rajthoz november 14-15 között a berlini világkupa futamon. Kihagyja a többi idénre tervezett rövidpályás versenyét is.

Atlétika VB: 3 magyar döntős, egy országos csúcs

pen | 2009-08-24 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap befejeződött a 12. IAAF Atlétikai Világbajnokság Berlinben. A 11 tagú magyar válogatottból a legjobb nyolc között ketten végeztek ( Pars Krisztián/ kalapács 4. és Kővágó Zoltán/ diszkosz 6. hely). Elődöntős helyen szerepelt három atlétánk ( Kiss Dániel/ 110 gát - Kazi Tamás/ 800 m és a döntőt futó Papp Krisztina/ 5000 m). A megszerzett 8 ponttal válogatottunk az elindult nemzetek első negyedében végzett. Kiss Dániel 110 gáton 13,34 mp-es országos csúcsot futott. További hétvégi eredmények..

Atlétika: Tergat szerint nem lehetséges a 2 órán belüli maraton

pen | 2009-05-14 | Nincs hozzászólás!

Paul Tergat jövőbeli terveiről és a maratoni világcsúcsról nyilatkozott Berlinben. Még egy-két évig folytatja a versenyzést, és szeretne egy igazán gyors időt futni valahol. Tergat szerint 2 órán belül nem lehet lefutni a maratoni távot.

Atlétika: Utcai futóverseny is lesz az atlétika vb idején Berlinben

pen | 2009-02-08 | Nincs hozzászólás!

Berlin rendezi idén augusztus 15-23 között az atlétikai világbajnokságot. A szervezők már majdnem 200.000 jegyet eladtak az eseményre. A vb ideje alatt egy tíz kilométeres utcai futóversenyt is rendeznek, amire május 23-ig lehet benevezni.

Atlétika: Haile Gebrselassie csúcsdöntésre készül

pen | 2008-09-12 | 4 hozzászólás

Hazája fővárosában, Addisz-Abebában készül a szeptember 28-i Berlin Marathonra az etiópok csillaga, Haile Gebrselassie, akinek feltett szándéka, hogy Németországban megjavítsa saját világcsúcsát.

atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás