Már 53 661 216 km-t sportoltatok

Greipel győzelmével ért véget a Tour Down Under

Bozót | 2014-01-27 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap a hagyományos adalaide-i fináléval lezárult a 2014-es Tour Down Under. A záró szakaszt Andre Greipel (Lotto Belisol) nyerte, míg az összetettben Simon Gerrans (Orica-GreenEdge) megőrizte vezető helyét.

A Tour Down Under állása 3 szakasz után

Bozót | 2014-01-23 | Nincs hozzászólás!

Három szakaszon van túl az ausztrál kerékpáros körverseny, a Tour Down Under mezőnye. Összetettben a hazai pályán versenyző Cadel Evans (BMC) vezet.

Kerékpár - Megkezdődött a Tour Down Under

Bozót | 2014-01-21 | Nincs hozzászólás!

Kiélezett hajrában az ausztrál bajnok Simon Gerrans (Orica-GreenEdge) nyerte a Tour Down Under első szakaszát. Gerrans Andre Greipel (Lotto-Belisol) és Steele von Hoff (Garmin) előtt szerezte meg a győzelmet.

Kerékpár - a hétvégén rajtol a Santos Tour Down Under ausztrál körverseny

Bozót | 2014-01-17 | Nincs hozzászólás!

Január 19 és 26 között 16. alkalommal kerül megrendezésre a Tour Down Under, ahol minden idők talán legerősebb mezőnye áll rajthoz. Már a 19-i felvezető kritériumversenyre hatalmas tömegeket várnak a szervezők Adelaide városába.

Triatlon - Ironman Western Australia

Bozót | 2013-12-17 | Nincs hozzászólás!

A francia Jeremy Jurkiewicz és az amerikai Elizabeth Lyles szerezték meg az Ironman döntő győzelmét a Ironman Western Australia versenyen.
Jurkiewicz 47:03 úszó, 4:29:17 kerékpáros és a nap legjobb 2:48:18 maraton idejével 8:08:16 alatt teljesítette az Ironman távot.

Kerékpár - Tour Down Under 2. szakasz

Bozót | 2013-01-23 | Nincs hozzászólás!

Elérkezett a Tour Down Under második szakasza. A Corkscrew road kemény emelkedője és éles kanyarjai megrostálták a mezőnyt, véül a  116kilométeres szakaszon Geraint Thomas győzedelmeskedett.

Kerékpár: Indul a Tour Down Under - Greipel nyerte az első szakaszt

Bozót | 2013-01-22 | Nincs hozzászólás!

A World Tour rajtja előtt a hagyományos People's Choice Classic kritériumversenyre került sor a hétvégén, mely Andre Greipel győzelmét hozta, aki kedden az első szakaszgyőzelmet is bezsebelte.

Ausztráliába indul a magyar kerekes békeaktivista

Bozót | 2013-01-18 | Nincs hozzászólás!

Több ezer kilométeres útra készül kerékpárral Ausztráliában, Új-Zélandon és az Ausztráliához tartozó Tasmaniában Zelei József, Ausztriában élő és dolgozó magyar békeaktivista.

Simon Gerrans nyerte a Tour Down Under körversenyt

pen | 2012-01-23 | Nincs hozzászólás!

Vasárnap véget ért Adelaide városában a Tour Down Under körverseny. A záró etap sorsa mezőnyhajrában dőlt el, ahol Andre Greipel (Lotto-Belisol) diadalmaskodott Mark Renshaw (Rabobank) és Alessandro Petacchi (Lampre-ISD) előtt. Az összetettben a végig taktikusan versenyző ausztrál bajnok Simon Gerrans (GreenEdge) diadalmaskodott.

38 nap alatt körültekerte egész Ausztráliát

pen | 2011-11-10 | 2 hozzászólás

Egy 35 éves rendőr új rekordot ért el, mikor 37 nap, 20 óra és 45 perc alatt tekerte körbe Ausztráliát, hétfős kísérő személyzettel. A korábbi csúcstartó majdnem négy nappal volt lassabb nála.

Úszás: Ausztrália bevezette az egy dresszt engedélyező szabályt